شناخت رنگ اصلی پوست برای آرایش درست

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 13324

چگونه با شناختن رنگ اصلی پوست و رنگ زمینه آن بهترین کرم پودر را انتخاب و آرایشی بی‌نقص و حرفه‌ای داشته باشیم؟!

شناخت رنگ اصلی پوست برای آرایش درست

شناختن رنگ اصلی پوست برای استفاده از فونداسیون‌های درست و مناسب و درنتیجه به‌وجود آوردن ظاهر جذاب و بی نقص آرایشی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

رنگ اصلی پوست به معنای چقدر تاریک یا روشن بودن پوستتان نیست، در مورد رنگی است که از زیر پوستتان آمده و بر تنالیته‌ی کل صورتتان تاثیر می‌گذارد. اگر رنگ پوست شما روشن، متوسط و یا تیره باشد، ته رنگ یا رنگ زیری - رنگ زمینه - پوست شما به سرد، گرم و یا خنثی تقسیم بندی می‌شود.

 

پوست سفید با رنگ زمینه سرد

 

ته‌ رنگ  - رنگ زمینه -  سرد: ته رنگی از آبی روشن، صورتی یا گلگون.

 

پوست گندمی سبزه روشن

 

ته رنگ گرم: زرد، زرد رنگ پریده، هلویی یا طلایی.

 

پوست سبزه روشن و سبزه تیره

 

ته رنگ خنثی: رنگ بخصوصی در مایه‌های ته رنگ‌های بالا ندارد.

 

چگونه رنگ پوست اصلی و پایه خود را مشخص کنیم؟

راه‌های زیادی برای تشخیص این کار وجود دارد که اولین آن دیدن رنگ داخلی بازوی شما می‌باشد. از آن‌جایی‌ که این ناحیه از پوست شما به صورت طبیعی از آفتاب دورمانده است، بهترین راه برای تشخیص رنگ پوست اصلی شما می‌باشد.

راه دوم قرار دادن حوله‌ای سفید در کنار صورتتان جلوی آینه می‌باشد که بهتر است در نور طبیعی صورت بگیرد، چون نورهای مصنوعی اندکی رنگ را به صورت می‌افزایند.

 

همچنان در مورد ته رنگ درست پوستتان مطمئن نیستید؟ پس به سوالات زیر پاسخ دهید.

1- آیا پوست شما به راحتی برنزه می‌شود و خیلی به ندرت آفتاب سوخته می‌شود؟

اگر اینطور است، شما به سمت ته رنگ گرم یا خنثی مایل هستید. اگر نه که شما به سمت ته رنگ خنک یا سرد تمایل بیشتری دارید. (البته همه‌ی ما ضد آفتاب استفاده می‌کنیم، درسته؟)

 

2- آیا رگ‌های شما بیشتر به رنگ آبی یا بنفش تیره‌اند؟

اگر پاسخ شما بله است که شما به سمت ته رنگ سرد متمایلید و اگر به رنگ سبز باشد به ته رنگ گرم متمایلید. افرادی که ته رنگ خنثی دارند در این مورد دقیقا نمی‌توانند توضیحی بدهند، چون همه چیز خنثی می‌باشد.

 

3- با رنگ‌ طلایی جلوه بهتری دارید یا نقره‌ای؟

افرادی با ته رنگ گرم با رنگ طلایی جلوه بهتری دارند و برعکس افرادی با ته رنگ سرد با رنگ نقره‌ای یا پلاتینی بهتر می‌درخشند. افرادی که ته رنگ خنثی دارند با هر دو این رنگ‌ها بهتر جلوه‌گر می‌شوند.

 

4- آیا پوست شما یک‌جور خاکستری یا دودی مانند است؟

ترکیب خنثی طبیعی و زرد روشن (و اندکی رنگ سبز) باعث به‌وجود آمدن پوست زیتونی می‌شود. افرادی که پوست زیتونی دارند در دسته خنثی قرار می‌گیرند و همچنین به ته رنگ گرم متمایل هستند.

 

پوست زیتونی

 

خرید فونداسیون یا کرم پودر مناسب با رنگ پوست

هدف ما از فراگرفتن ته رنگ اصلی پوست مان این‌ است که بتوانیم طبیعی‌ترین فونداسیون را برای پوستمان انتخاب کنیم که دارای ته رنگی از تناژ پوست ما را داشته باشد. هیچوقت نباید فونداسیون پوست شما بیش از حد صورتی، زرد یا خاکستری باشد.

اگر ته رنگ پوست شما سرد است، فونداسیون شما باید اندکی، فقط اندکی ته رنگ صورتی داشته باشد و اگر ته رنگ پوست شما گرم است، فونداسیون شما باید مقدار نامحسوسی زرد یا طلایی داشته باشد.

همیشه استثنا هم وجود دارد. اگر شما پوستی متوسط یا تیره با ته رنگ قرمز دارید، بهتر است از فونداسیونی استفاده کنید که ته رنگی از قهوه‌ای داشته باشد (البته نه مسی، نارنجی یا هلویی)

برای ته رنگ خنثی یا زیتونی، فونداسیون‌هایی با اندکی رنگ طلایی و سبز عالی است.

 

کرم پودر مناسب با رنگ پوست

 

بعد از همه‌ی این توضیحات بهترین راه تست کردن محصول روی پوستتان می‌باشد. سه یا چهار رنگی را که فکر می‌کنید به پوست شما می‌آیند را انتخاب کنید و روی فک خود تا به گردن بکشید، رنگی که از همه بیشتر نامرئی به نظر آمد، بهترین انتخاب است.

همیشه فونداسیون را در روز روشن انتخاب کنید چون بهتر می‌توانید درستی رنگ را بر صورتتان تشخیص دهید. وقتی‌ که بهترین فونداسیون مناسب با رنگ پوستتان را پیدا کردید، می‌توانید از زیبایی و طبیعی بودن آرایشتان لذت ببرید.

 

تست کردن رنگ کرم پودر روی پوست

بهترین کرم های فونداسیون - کرم پودر - های داروخانه ای را بخوانید.

کرم فونداسیون صورت و نکات مهم آن‌را بخوانید.

10 فرمان برای فونداسیون آرایش صورت را بخوانید.

ترفندهای مهم برای کانتورینگ صورت را بخوانید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
حمیدپور
۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۶
رنگ پوست فاکتور مهمی هست در آرایش
پاسخ
دل آرام
۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۹
خیلی مفید و پر استفاده بود این پیام
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید