در حال گرفتن اطلاعات...

دانستنی‌هایی درباره‌ی سوراخ کردن گوش

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 3503

برای استفاده از گوشواره لازم است که گوش سوراخ شود و اگر این‌کار به‌درستی انجام نشود ممکن است مشکلاتی را به‌همراه داشته باشد!

دانستنی‌هایی درباره‌ی سوراخ کردن گوش

سوراخ کردن گوش، یکی از کارهای معمولی است که از گذشته تا کنون رواج داشته و بسیاری از خانم‌ها ممکن است از یک یا چند سوراخ بر روی گوش‌های خود استفاده کنند.

اگرچه امروزه روش سوراخ کردن گوش تغییر کرده و روش‌های مدرن جایگزین روش‌های سنتی شده است اما همچنان باید مراقبت‌های درستی از آن صورت گیرد تا دچار عفونت نشود.

ما در این قسمت از زیبامون دات کام به چند نکته ضروری و مهم در رابطه با این موضوع پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

 

مراقبت‌های لازم برای بعد از سوراخ کردن گوش

 

1. قبل از سوراخ کردن گوشابتدا محل دقیق ان را مشخص کنید تا در اثر اشتباه و سوراخ شدن غضروف گوش دچار درد و عفونت پس از آن نشوید.

2. در صورتی که سوراخ گوش بر روی غضروف ایجاد شود باید مراقبت‌های بیشتری از آن انجام گیرد و به صورت مرتب با آب ولرم و صابون شست‌وشو داده شود.

3. برای اینکه ترشحات اطراف سوراخ گوش آزاردهنده نباشد بهتر است گوشواره خود را هرچند وقت یکبار بچرخانید تا این ترشحات در اطراف سوراخ گوش تجمع نکنند و باعث مسدود شدن سوراخ گوش نشوند.

4. زمانی که اولین بار گوش‌ خود را سوراخ کردید، سعی کنید تا از گوشواره‌هایی که فاقد فلز باشند، استفاده کنید. انتخاب گوشواره‌ی مناسب به شما کمک بسیاری خواهد کرد. این کار، از میکروبی شدن و عفونت سوراخ گوش جلوگیری می‌کند.

5. اگر از سوزن برای سوراخ کردن گوش استفاده می‌کنید لازم است که قبل استفاده آن را با الکل و یا آب جوش ضدعفونی کنید تا میکروب‌های موجود بر روی سوزن تا حد زیادی از بین روند.

 

سوراخ کردن گوش برای گوشواره

 

6. اگر در گوش خود دو یا سه سوراخ همزمان ایجاد کنید، این موضوع سبب می‌شود تا جای زخم‌ها دیرتر خوب شود. پس بهتر است بعد از آنکه زخم یک سوراخ بهتر شد، به ایجاد سوراخ بعدی اقدام کنید.

7. بهترین و مطمین‌ترین راه برای سوراخ کردن گوش مراجعه به پزشک است. زیرا آن‌ها برای این کار از دستگاه‌های مخصوص و استریل شده استفاده می‌کنند که باعث می‌شود درصد عفونت در گوش تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

8. پس از اینکه عمل سوراخ کردن گوش با موفقیت انجام شد، اطراف سوراخ گوش را با استفاده از یک توپ پنبه‌ای آغشته به محلول ضدعفونی کننده، پاک کنید و یا با استفاده از روغن‌های طبیعی یا وازلین مرطوب نمایید.

9. اگر احساس می‌کنید هنوز سوراخ گوش بهبود پیدا نکرده است، استفاده از اسپری مو، عطر و هر ماده حساسیت‌زا دیگری در اطراف گوش را کاهش دهید.

10. اگر با گذشت چند روز از سوراخ کردن گوش‌ها سرخی، التهاب و درد در گوش خود مشاهده کردید، به پزشک مراجعه نمایید. زیرا ممکن است علائمی از ایجاد عفونت باشند.

 

چطور گوشواره‌ی بلند را با مدل مو و آرایش ست کنیم؟

اکسسوری زنانه - منتخب پاییز و زمستان 2017

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید