4 حرکت ورزشی اساسی برای داشتن شکمی صاف

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 7316

کلید داشتن شکمی صاف و کوچک انجام حرکات موثر و تثبیت کننده است. اما اگر چربی بدن شما خیلی زیاد باشد، فرقی ندارد که چقدر این تمرینات را دقیق و منظم انجام می‌دهید چون چیزی نخواهید دید! به همین دلیل است که باید تمرینات هوازی و استقامتی مربوط به کل بدن را انجام دهید تا متابولیسم را افزایش داده، چربی را بسوزاند و در نهایت عضلات مربوط به شکم که برای بدست آوردنش تمرینات بسیاری کردید را نمایان کند.

4 حرکت ورزشی اساسی برای داشتن شکمی صاف

این ورزش‌ها برای خانم‌ها و آقایانی است که به دنبال بدنی قوی و کمری عاری از درد می‌باشند.

 

پلانک با پای بلند شده

به حال شنا درآمده، به صورتی که وزن شما به روی بازوهایتان و انگشتان پای شما باشد، آرنج‌ها به صورت مستقیم زیر شانه‌هایتان باشند. بدن شما باید حالتی خط مانند از گردن تا مچ پا داشته باشد. در این موقعیت، بدن خود را محکم کرده و یکی از پاهایتان را از سطح زمین بالا ببرید. می‌توانید به مدت 60 الی 90 ثانیه در این موقعیت بوده و سپس پاها را جابه‌جا کنید. (در صورت سخت بودن زیاد، میتوانید از 60 ثانیه به 30 ثانیه در هر پا تغییر دهید.)

 

شکم صاف

 

پلانک با هر دوپای بالا روی نیمکت

نوک انگشتان پای خود را روی یک نیمکت تمرینی قرار داده و آرنجتان را روی زمین قرار دهید، وزن خود را روی بازوها و نوک انگشتان پا قرار دهید، آرنج دقیقا زیر شانه باشد. بدن باید فرم یک خط صاف را از گردن تا مچ پا داشته باشد، به این معنی که سر شما باید بدون زاویه در راستای گردن قرار داشته باشد. بدن خود را محکم کنید و 10 ثانیه صبر کنید، سپس 10 ثانیه استراحت کرده و این عمل را 10 بار انجام دهید. (آب کردن شکم و بازو در یک هفته را ببینید.)

 

شکم صاف

 

حرکت بالا رفتن از صخره و توپ ثابت

دست‌هایتان را کمی بازتر از عرض شانه روی توپ ثابت قرار دهید، و پاهایتان را به حالت شنا از عقب دراز کنید، حالت بدن باید مانند یک خط راست از گردن تا مچ پا باشد. پای راست خود را از زمین برداشته و به آرامی تا کرده و به داخل سینه خود بیاورید، سپس همان پا را اندکی پایین بیاورید، این یک ‌بار است. حرکت را برای پای چپ نیز انجام داده تا جایی که هر پا را 10 الی 12 بار حرکت داده باشید. (چگونه بازویی محکم داشته باشیم را ببینید.)

 

شکم صاف

 

‌پلانک از بغل

به سمت چپ بدن خود بچرخید، به طوری که پای راست شما موازی و روی پای چپ باشد. وزن خود را به روی بازو و لبه‌ی خارجی پای چپ انداخته و آرنج شما باید با شانه در یک راستا باشد و زاویه بین بازو و ساعت دست باید 90 درجه باشد. بدن خود را طوری تنظیم کنید که به صورت خطی صاف از گردن تا مچ پا باشد، دست راست را روی پهلو قرار دهید و برای 30 الی 45 ثانیه صبر کنید. سپس این حرکت را برای طرف دیگر انجام دهید. (در این تصویر مدل آسان‌تر این حرکت نمایش داده شده است که به جای آرنج کف دست با همان شرایط روی زمین قرار می‌گیرد)

 

شکم صاف

 

آب کردن سریع شکم در یک هفته را بخوانید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید