مضرات غذاهای گوشتی فرآوری شده و خطرناک

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 2297

استفاده از غذاهای گوشتی فرآوری شده و فست فود، بیماری‌های زیادی را به دنبال دارد برای جلوگیری از این بیماریها از غذاهای سالم بیشتر استفاده کنید.

مضرات غذاهای گوشتی فرآوری شده و خطرناک

طبق تحقیقات دانشمندان وجود غذاهای گوشتی به میزان زیاد در رژیم غذایی اصلا مناسب نیست. خوردن غذاهای گوشتی فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس باعث ایجاد بیماریهای خطرناک می‌شود. یکی از مهمترین بیماری که با خوردن این غذاها ایجاد می‌شود، بیماریهای تنفسی از جمله آسم می‌باشد. از علائم این بیماریهای تنفسی، تنگی نفس می‌باشد. این غذاهای گوشتی فرآوری شده با داشتن مواد شیمیایی به نام نیترات برای نگه داشتن و دیر خراب شدن، موجب بیماری هایی می شوند. فواید رژیم سم‌زدایی برای بدن چیست

 

بیماری‌هایی که با خوردن غذاهای گوشتی فرآوری شده ایجاد می‌شوند

 

غذای گوشتی فرآوری شده

 

سرطان، بیماری های قلبی، دیابت نوع ۲ و بیماری های انسدادی مزمن ریوی (COPD)  علاوه بر این‌ها، این مواد به تازگی در لیست مواد سرطان زا طبقه بندی شده‌اند. برنامه و رژیم غذایی برای سیکس پک

 

ضررهای غذاهای گوشتی فرآوری شده

 

غذای گوشتی

 

مردم باید مصرف غذاهای گوشتی فرآوری شده را در رژیم غذایی خود حذف کنند، و یک رژیم غذایی سالم داشته باشند، تا از انواع بیماریها در امان باشند. امروزه آسم در بین مردم جهان خیلی فراگیر شده است و یکی از علت‌های آن استفاده از رژیم غذایی نامناسب است. عواملی که باعث تحریک این بیماری می‌شوند عبارتند از: آلرژی در محیط مانند: گرد و غبار و موی حیوانات خانگی، مواد آلرژی زا مانند گرده، دود تنباکو  انواع محرک های شیمایی در محل کار. با وجود تمام این مشکلات بنابراین باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشیم تا سلامتی بدن را تضمین کنیم.

بعد از سیگار، افراد مصرف کننده‌ی غذاهای گوشتی فرآوری شده 76 درصد نسبت به افرادی که رژیم غذایی سالم دارند، بیشتر در خطر ابتلا به آسم قرار دارند. آنها همچنین اعلام کردند که اضافه وزن و چاقی نیز با آسم در ارتباط است و تنها ۱۴درصد غذاهای گوشتی فرآوری شده در رژیم غذایی، می تواند در علائم آسم نقش مستقل داشته باشد.

در نهایت باید سعی کنید تا همیشه یک رژیم غذایی سالم داشته باشید، و میوه و سبزی حتما در سبد رژیم غذایی تان وجود داشته باشد. تا جایی که می‌توانید از مصرف غذاهای گوشتی فرآوری شده پرهیز کنید.

رژیم غذایی سالم شامل چه خوراکی‌هایی می‌شود

بهترین رژیم غذایی برای عروس‌های آینده

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید