در حال گرفتن اطلاعات...

جبران کردن سریع یک وعده پرخوری

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 11662

آیا دیشب در خوردن پیتزا زیاده‌روی کردید؟! اشکالی ندارد، چون این واقعا به معنی از دست رفتن رژیم غذایی شما نیست! ممکن است که شما شب گذشته به مهمانی دعوت شده بودید و در غذا خوردن زیاده روی کردید. نترسید! زیاده روی در خوردن غذا برای همه‌ی ما اتفاق می‌افتد. مساله این است که "صدمه‌ای" که شما در یک شب به بدن خود وارد کردید باعث چاق شدن شبانه‌ی شما نمی‌شود.

جبران کردن سریع یک وعده پرخوری

پرخوری در یک‌ شب ممکن است در پروسه کاهش وزن شما اختلالاتی را به وجود بیاورد ولی باعث افزایش وزن نیز نمی‌شود. بنابراین مهم‌ترین مساله بازگشت به وضعیت قبل از پرخوری است؛ که اینطور معنی می‌شود: هیچ وعده غذایی خود را حذف نکنید، به خود نگویید چون یک وعده اشتباه کرده‌ام پس رژیم غذایی من به طور کلی از بین رفته است.

این نکات به شما در ادامه رژیم سالم و درستتان کمک می‌کند، به دلیل این‌که کاهش وزن بیشتر به تصمیم و اراده شما در طول زمان بستگی دارد تا این‌که پرخوری در یک وعده. خوردن وعده‌های غذایی کوچک و کاهش وزن را بخوانید.

 

صبحانه بخورید

حتی اگر صبح با احساس سیری و این‌که بسیار زیاده‌روی کردید در شب گذشته، بیدار شدید، خودتان را مجبور به خوردن صبحانه بکنید.نه تنها این مساله باعث در جریان افتادن متابولیسم بدنتان می‌شود، بلکه باعث بهبود روانی ذهنتان برای شروع غذاخوردن معمولی و عادی در طول روز نیز می‌شود. (کیک رژیمی ساده با لیموترش و ماست را بخوانید.)

 

جبران پرخوری

 

آبرسانی، آبرسانی، آبرسانی

نوشیدن آب در روزهایی که شب گذشته پرخوری کرده‌اید، مهم‌ترین عامل است. چرا؟ زیرا باعث حس سیری شده و مانع از این می‌شود که در تمام طول روز بعدی به پرخوری خود فکر کرده و ادامه دهید. (نوشیدن به اندازه آب با طعم‌های مختلف را بخوانید.)

 

جبران پرخوری

 

خوردن سالادی کامل و پر کننده برای وعده‌ی ناهار

آب موجود در سبزی‌ها به آبرسانی بدن کمک کرده و غذاهای بیش از حد و مانده‌ی شب گذشته را نیز از بدنتان خارج می‌کند. (کاهش وزن خود را با خوردن سالاد افزایش دهید را بخوانید.)

 

جبران پرخوری

 

خوردن تنقلات در بعدازظهر

از این مورد بی توجه عبور نکنید! بسیار مهم است که متابولیسم شما به صورت منظم کار کند و به طور ناگهانی به خاطر زیاده‌روی در یک وعده غذایی و نخوردن غذا در وعده‌های بعد از آن، از فعالیت بماند. خوردن کمی خشکبار بخصوص بادام و کمی میوه، ترفند فوق‌العاده‌ای است. (نان و کربوهیدرات‌های مفید برای لاغری را بخوانید.)

 

جبران پرخوری

 

در خانه شام بپزید

اگر با دوستانتان قرار شام در بیرون از خانه دارید، آن‌ها را دعوت کنید و در خانه شام بپزید. از غذاهای سالم و مناسب مانند سبزی‌ها، ماهی و غلات استفاده کنید. نیازی نیست که آن‌ها را با سس‌های زیاد یا روغن زیاد سرخ کنید. (نودل با طعم‌های جدید و کاهش وزن را بخوانید.)

 

جبران پرخوری

 

ورزش کنید

سعی کنید که حتما در روز بعد از پرخوری، به باشگاه بروید و ورزش کنید. حتی پیاده روی نیز به برگشتن حس خوبتان کمک بسیاری می‌کند. (3 حرکت اساسی برای خوش‌فرمی باسن، شکم و ران‌ها را بخوانید.)

 

جبران پرخوری

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید