در حال گرفتن اطلاعات...

10 جواهر معروف برند کارتیه (Cartier)

دسته: جواهرات و ساعت تاریخ نگارش: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 14085

منتخب معروفترین جواهرات برند فرانسوی کارتیه که متعلق به سلبریتی ها و ستارگاه هالیوودی و خاندان سلطنتی بوده اند را ببینید و بخوانید!

10 جواهر معروف برند کارتیه (Cartier)

اکسسوری‌های بسیار زیبا و جذاب زیادی از برند کارتیه طراحی شده‌اند که بسیاری از آن‌ها نیز جزو برترین‌های جهان هستند. از جواهرات سلطنتی تا سنگ‌های نیمه قیمتی بسیار جذاب، با طراحی‌های خاص و پیچیده همواره جهان را به تحسین واداشته‌اند. توجه شما را به 10 اثر خارق‌العاده از برند کارتیه جلب می‌نماییم.

منتخب 10 جواهر برتر برند کارتیه

گردنبند Crocodile Necklace

این گردنبند به درخواست هنرپیشه مکزیکی Maria Felix ساخته شد. بر اساس ماجرایی که فلیکس زمانی‌که در پاریس بود به بوتیک کارتیه رفت و در آن‌جا کروکدیلی کوچک را در ظرفی شیشه‌ای دید. در نهایت گردنبندی با 524.9 گرم طلا و 1023 الماس زد و 1060 زمرد گرد پدید آمد.

 

گردنبند طلای زرد و زمرد به شکل کروکدیل

 

Marjorie Merriweather گردنبند

این هنر تزئینی در واقع از اتصال دو دستبند ایجاد شده است، با استفاده از یک یاقوت کبود درشت، کارتیه این دو فاکتور را به هم متصل کرد.

 

گردنبند یاقوت کبود و الماس

 

Hutton-Mdivani Jadeite Necklace گردنبند

این گردنبند متعلق به Barbara Hutton وارث درپارتمان صنعت پشم ایالات متحده و یکی از میلیونرهای آن‌جا بود. این گردنبند حاوی 27 گوی جید سبز کاملا صیقلی بود که ریشه‌ی آن‌ها نامعلوم است. قلابی که برای آن توسط کارتیه ساخته شد حاوی یاقوت قرمز و الماس بود (به دلیل ترکیب زیبایی که جید سبز با یاقوت دارد) این گردنبند در حراجی Sotheby در سال 2014 به قیمت باورنکردنی 27.4 میلیون دلار فروخته شد!

 

گردنبند زمرد و یاقوت

 

Daisy Fellowes Tutti Frutti Necklace گردنبند

یکی از طراحی‌های خاص و ماندگار که توسط شخص کارتیه انجام شد، کلکسیون Tutti Frutti می‌باشد که از جواهرات هندی الهام گرفته شده و ترکیبی از یاقوت، یاقوت کبود، زمرد و الماس است. یکی از اتفاقا مهمی که برای این گردنبند افتاد، استفاده آن توسط خواننده معروف Daisy Fellowes بود.

 

گردنبند زمرد و یاقوت توتتی

 

Grace Kelly Engagment Ring حلقه نامزدی

وقتی شاهزاده رِنی سوم از گریس کلی (هنرپیشه مطرح و زیبای هالیوود) تقاضای ازدواج کرد، حلقه‌ی نامزدی که در نظر گرفته بود ترکیبی از یاقوت و زمرد بود. بعد از دیدن انگشترهای هنرپیشگان هالیوود که همگی خیلی بزرگ‌تر بودند، او به کارتیه سفارش الماسی 10.5 قیراطی با برش زمرد را سفارش داد. گریس کلی هیچ‌گاه این حلقه را از دستش در نیاورد.

 

حلقه ازدواج الماس گریس کلی

 

Duchess of Windsor Amethyst Bib Necklace گردنبند

این طراحی پیچیده و خاص برای والیس سیمپسون (Wallis Simpson) دوشس ویندسور بود. این گردنبند حاوی الماس، آمیتیس بنفشی به شکل قلب، 29 آمیتیس بنفش و فیروزه‌ی تراش خورده که در طلا جاسازی شده بودند، بود. بعد از مرگ دوشس ویندسور، این گردنبند در حراجی Sotheby به قیمت 605000دلار فروخته شد.

 

 گردنبند فیروزه و آمیتیست ویندسور

 

Sapphire Panthere Brooch گل سینه

این پلنگ یه نماد کارتیه تبدیل شده است و یکی از جواهراتی بود که والیس سیمپسون از طرفداران محکم آن بود. این سنجاق سینه در سال 1949  از یاقوت کبودی کاملا گردی به اندازه 152.35 قیراط ساخته شده بود. این سنجاق سینه همچنین حاوی الماس برای خز پلنگ و دو قطعه الماس زرد برای چشم آن است.

 

گل سینه یاقوت کبود و الماس به شکل پلنگ

 

The Royal Pearl تاج و گردنبند

این جواهر خاص هم به عنوان تاج و هم به عنوان گردنبند مورد استفاده قرار گرفته است. این تاج حاوی مروارید‌های طبیعی که بزرگ‌ترین آن 166.18 و الماس‌هایی که بزرگ‌ترین آن 5.01 قیراط و به شکل مربع با زاویه گرد تراش خورده‌اند است. مروارید وسطی قابل جدا شدن بوده و می‌تواند به عنوان یک گردنبند جدا استفاده شود.

 

تاج الماس و مروارید کارتیه

 

The Reine Makeda Necklace گردنبند

یاقوت قرمز مرکز گردنبند، 15.29 قیراط وزن دارد. کارتیه قبل از این‌که این جواهر زیبا را طراحی کند، روی این یاقوت کار می‌کرد. در این گردنبند از الماسی به وزن 5.1 قیراط نیز استفاده شده‌است. این گردنبند هم جداگانه (سری الماس جدا و سری یاقوت جدا) و هم باهم قابل استفاده است.

 

 گردنبند یاقوت و الماس

 

Patiala Necklace گردنبند

این گردنبند برای Bhupindra Singh شاهزاده‌ی پاتیالا ساخته شده بود. این گردنبند از 2930 الماس و هفتمین الماس بزرگ جهان در مرکز آن ساخته شده است. هم‌چنین از تعداد زیادی یاقوت سرخ برومه‌ای نیز استفاده شده است. این گردنبند در سال 1982 در حراجی Sotheby به قیمت 3.16 میلیون دلار فروخته شد. این گردنبند در سال 1948 مفقود شد، در سال 1982 پیدا شد و در سال 1998 قسمت‌های گم شده‌ی آن در مغازه دست دوم فروشی در لندن پیدا شد. ولی الماس بزرگ و یاقوت‌های برومه‌ای هیچ‌گاه پیدا نشدند. کارتیه این گردنبند را در چهار سال و با استفاده از الماس Cubic Zirconia بازسازی کرد.

 

  گردنبند الماس و توپاز آبی هندی

 

ده طراح برتر جواهرات جهان را بخوانید.

حلقه‌های نامتعارف سلبریتی‌ها را بخوانید.

کلکسیون جواهرات الیزابت تیلور از بولگاری را بخوانید.

تناسب گردن و گردنبند را بخوانید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید