در حال گرفتن اطلاعات...

سیب زمینی پخته مفید برای افراد چاق

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 7780

سیب زمینی سرخ شده خیلی پرطرفدار است اما برای افراد چاق اصلا گزینه مناسبی نیست. بهترین نوع مصرف سیب زمینی برای افراد چاق بصورت بخارپز شده است.

سیب زمینی پخته مفید برای افراد چاق

از هر چه بگذریم از فواید سیب زمینی مخصوصا سیب زمینی پخته نمی‌توان گذشت. از سیب زمینی همیشه به عنوان یک غذای چاق کننده  یاد شده است، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهند که مصرف روزانه این ماده غذایی  می‌تواند در کاهش فشارخون موثر باشد، بدون اینکه وزن را افزایش دهد. زیبایی پوست صورت با بهترین مواد خانگی

این تحقیق در دانشگاه پنسیلوانیا و بر روی 18 فرد مبتلا به فشارخون بالا که از اضافه وزن و چاقی نیز رنج می‌بردند انجام شد و نتایج آن در کنگره شیمی امریکا ارایه گردید. فشارخون سیستولیک (ماکزیمم) و دیاستولیک (مینیمم) این افراد به طور منظم مورد ارزیابی قرار گرفت. پوست سیب زمینی را به این دلایل بخورید

 

سیب زمینی و نحوه مصرف آن

 

سیب زمینی فری

 

پس از مصرف سیب زمینی، میانگین فشارخون دیاستولیک 4.3 درصد و فشار سیستولیک 3.5 درصد کاهش یافت، در حالی که هیچ گونه افزایشی در وزن افراد این گروه مشاهده نشد.

سیب زمینی بیشتر از سایر سبزیجات از رژیم غذایی افراد دارای اضافه وزن و چاق حذف می‌شود، برای اینکه نزد مردم جا افتاده است که به خاطر کربوهیدرات زیاد سیب زمینی باید در استفاده از این ماده غذایی دقت کرد و بیش از حد از آن استفاده نشود، در حالی که اگر سیب زمینی سرخ نشود و بدون کره، مارگارین، خامه و سس مایونز مصرف شود، تنها 110 کالری انرژی در ازای هر سیب زمینی به بدن می‌رسد، اما در مقابل بسیاری از مواد مغذی از جمله ویتامین‌ها و ترکیبات شیمیایی مفید تامین می‌گردد.

برای انجام این تحقیق نیز از سیب زمینی پخته شده در فر استفاده شد. نکته مهم در این مطالعه این بود که در سیب زمینی سرخ شده و چیپس به دلیل این که با حرارت بالا و روغن زیاد آماده می‌شوند، بسیاری از ترکیبات مفید تخریب شده و تنها نشاسته، چربی و برخی از مواد معدنی باقی می‌مانند. استفاده از روش بخارپز و همچنین فر بهترین روش طبخ سیب زمینی بوده و مواد مغذی آن را حفظ می‌نماید.

سیب زمینی سرخ شده درست است که خوشمزه است اما تناسب اندام و سلامت بدن را به خطر می‌اندازد. سالم ترین روش پخت سیب زمینی به صورت بخارپز شده یا در فر پخته شده می‌باشد. سعی کنید کودکانتان را به خوردن سیب زمینی سرخ شده عادت ندهید تا به سلامت بدنشان آسیب نرسد.

تاثیرات سیب زمینی بر زیبایی پوست

چاقی صورت با سیب زمینی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید