در حال گرفتن اطلاعات...

حجامت از سفید‌شدن موها جلوگیری می‌کند

دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 3492

حجامت از گذشته تا به امروز مورد توجه بوده است. وی در ادامه انجام حجامت را برای همه افراد از كودكی تا كهنسالی ضروری دانست.

حجامت از سفید‌شدن موها جلوگیری می‌کند

افراد مختلف با انجام حجامت تاثیرات متفاوتی در بدنشان رخ می‌دهد. بستگی به نوع مزاج افراد که در طب سنتی مشخص می‌شود، حجامت نیز روی آن‌ها تاثیرات مختلف می‌گذارد. گروه خونی افراد موفق چیست

حجامت به دو دسته تقسیم می‌شود، حجامت خشک و حجامت تر. حجامت تر با برش با تیغ و خروج خون از بدن انجام می‌شود. حجامت خشک با بادکش کردن انجام می‌شود و این کار از ایجاد بیماریهای ویروسی جلوگیری می‌کند. راه های طبیعی کاهش فشار خون

به افراد توصیه مشود که در ماه آذز و دی حجامت انجام ندهند چون خوب نیست.

 

 درمان تنگی عروق كرونر با حجامت

 

حجامت برای تنگی عروق

 

حجامت از قسمت‌های مختلف بدن انجام می‌شود و اثرات متفاوتی از آن انتظار می‌رود مثلا حجامت از قسمت زیر چانه باعث از بین رفتن آفت دهان می‌شود.

بیماری‌های مختلف پوستی از جمله بیماری پوسته پوسته شدن پوست و جوش‌ها در اثر انجام حجامت بهبود پیدا می‌كنند.

متخصصان طب سنتی می‌گویند: اگر شخصی مبتلا به سالك، اطراف آن زخم را حجامت كند خیلی سریع بهبود پیدا می‌كند و هیچ اثری هم بر جای نمی‌گذارد حتی برای افرادی كه در گذشته مبتلا به این بیماری شده اند و اكنون از اثر آن رنج می برند حجامت برای بهبود پوستشان توصیه می‌گردد.

پزشکان طب سنتی برای بیماران مبتلا به سردردهای میگرنی با عامل ایجاد داخلی و بیماران مبتلا به تنگی عروق كرونر، حجامت را توصیه كرد.

پزشکان طب سنتی انجام حجامت را در روند بهبود بیماران سرطانی در کنار استفاده از داروهای تجویز شده پزشکان به آن‌ها مفید بیان کرد.

 

 حجامت و جلوگیری از سفید شدن مو

 

حجامت برای سفید شدن مو

 

پزشکان طب سنتی می‌گویند: حجامت از ناحیه پیشانی، بر روی هورمون تولید رنگدانه MSH موثر است و باعث افزایش تولید این هورمون شده و در نتیجه موجب دیر سفیدشدن مو می‌شود، همچنین حجامت از این ناحیه بر روی هیپوفیز اثرات مثبتی برجای می‌گذارد.

این پزشک متخصص طب سنتی، برای بیماران مبتلا به تیروئید، دو نوع حجامت را با توجه به نوع بیماری آن‌ها توصیه کرد.

وی افزود: برای مبتلایان به بیماری تیروئید کم کار، حجامت خشک (بادکش) توصیه می‌شود و برای کسانی که تیروئید پرکار دارند، حجامت تر از ناحیه تیروئید مفید است.

پزشکان طب سنتی می‌گویند: در حجامت‌های موضعی، سایتوکاین‌ها یا از سلولی به سلول دیگر اثر می‌گذارند یا بر سلول‌های مشابه اثر می‌کنند و یا اثرات عمومی مثل هورمون‌ها روی همه سلول‌ها دارند.

این متخصص طب سنتی افزود: اثر حجامت ناشی از برش پوست بر اثر تیغ که این برش ها خیلی عمیق نیستند، بیشتر از برش های عمیق که خون زیادی هم از بدن خارج می کنند، است؛ همچنین مقدار خون خارج شده از بدن نقشی در تاثیر حجامت ندارد، مگر در کسانی که غلظت خون بالایی دارند.

پزشکان طب سنتی برای مبتلایان به فشار خون حجامت را از ساق پا را توصیه کرد.

پزشکان طب سنتی می‌گویند: حجامت از ناحیه پشت گوش برای مبتلایان به عفونت گوش و کسانی که با کاهش شنوایی مواجه اند، مفید است؛ همچنین بر روی قلب و ریه هم موثر است.

پزشکان طب سنتی می‌گویند: بهتر است افرادی که قصد انجام حجامت دارند، از مصرف تخم مرغ، کشک و ماست و سایر غذاهای سرد، قبل و بعد از حجامت، خودداری کنند. وی مصرف انار و یا آب انار را برای این افراد مفید بیان کرد.

حجامت و جلوگیری از سکته قلبی

فواید حجامت

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید