در حال گرفتن اطلاعات...

معجون عسل و آبلیمو و خواص آن برای بدن

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 7491

مصرف مخلوطی از آب لیمو تازه با عسل در یک لیوان آب گرم برای برطرف کردن فرد مبتلا به آنفلونزا و سرماخوردگی بسیار مفید است.

معجون عسل و آبلیمو و خواص آن برای بدن

بررسی‌های پژوهشگران در خصوص خواص درمانی آب لیموترش حاکی از انرژی زا بودن اسانس لیمو است و این درحالیست که در کشور ژاپن به واسطه اثرات شاداب کننده و فرح بخش این اسانس، آن را به هنگام کارکردن کارمندان در فضا منتشر می‌کنند. ارتباط آب لیمو و کاهش وزن

به گفته محققان، همچنین می‌توان از چند قطره اسانس لیمو به عنوان بخور استفاده کرد، یا مقداری از آن را در وان حمام ریخت، چراکه این کار باعث سرحال شدن تمامی اعضای بدن می‌شود. البته نباید هرگر اسانس لیمو را بدون رقیق کردن بر روی پوست بکار برد، زیرا باعث بروز مشکلات پوستی می‌شود. لیمو و زیبایی پوست و مو

 

آب لیمو ترش درخشان کننده چشم‌ها

 

لیمو و پوست درخشان

 

کسانی که هر روز صبح لیمو ترش با آب گرم مصرف می‌کنند پوست شفاف و چشمان درخشانی دارند. می‌توان برای بیشتر کردن خواص و بهتر کردن طعم آن از عسل استفاده کرد. این نوشیدنی برای سلامت بدن بسیار مفید است.

 

آب لیمو ترش تسکین دهنده گلودرد و مفید برای سلامت بدن

آب لیموترش برای سرماخوردگی و گلودرد بسیار مفید است و به سرعت آن را بهبود می‌دهد. ترکیب آب لیمو ترش با عسل بهترین دارو برای سرماخوردگی و سلامت بدن است.

 

آب لیمو ترش و عسل نیروبخش و تب بر است

 

لیمو وعسل نیروبخش

 

پژوهشگران بر این باورند که مصرف آب لیمو باعث کاهش تب در افراد بیمار می شود. به عنوان مثال اگر چند قطره از اسانس لیمو یا مقداری آب لیمو را به آب سرد اضافه کنید، سپس با استفاده از یک دستمال آن را روی پیشانی تب دار قرار دهید، این کار باعث کاهش تب و تقویت نیروی بدن خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که قبل از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب باید از قرار دادن اسانس لیمو به صورت مستقیم بر روی پوست خودداری شود، زیرا ممکن است باعث بروز حساسیت های پوستی شود.

لیمو ترش همچنین باعث تسکین سردردهای معمولی و سردردهای میگرنی می شود.

 

آب لیمو ترش پاک کننده پوست است

اگر پوست شما چرب است می توان آن را با لیمو که یک ماده قابض است، تمیز کرد. به این ترتیب که یک قاشق چای خوری آب لیمو را در دو فنجان آب مقطر بریزید و با یک پنبه تمیز صورت خود را با آن پاک کنید. این کار از پدید آمدن جوش های صورت جلوگیری می‌کند.

 

آب لیمو ترش تقویت کننده حافظه

همچنین لیمو تقویت کننده حافظه است. چند قطره از اسانس لیمو را روی یک دستمال ریخته و از طریق بینی استنشاق کنید. همچنین می‌توان این کار را در مواقعی انجام داد که می‌خواهید چیزی را به یاد بیاورید. مغز شما با استنشاق اسانس لیمو نیروی تازه ای بدست خواهد آورد.

 

آب لیمو ترش آرامش دهنده روح

آب لیمو همواره به عنوان یک ماده تسکین دهنده روح مطرح بوده است. استشمام رایحه معطر لیمو طی تمرینات تمرکز و تعمق روح بسیار مفید است. برای انجام این کار، کافی است که سه قطره از اسانس لیمو را به یک کاسه حاوی آب گرم افزود و آن را در هوای اتاق قرار دهید. به این ترتیب در طول استشمام رایحه معطر لیمو به یک آرامش مطلوب فکری و روحی دست خواهید یافت.

لیمو ترش و درخشش پوست

از بین بردن جای جوش با لیمو

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید