در حال گرفتن اطلاعات...

ویتامین D و زیبایی

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 3017

ویتامین D از دو منبع مشتق می شود: غذا و خورشید که باعث می شود سلول های موجود در پوست ویتامین بسازند.

ویتامین D  و زیبایی

بهترین منابع غذایی شیر غلیظ و غلات هستند اما بسیاری از زنان ویتامین D کافی مورد نیاز خود را نمی توانند فقط از راه غذا دریافت کنند. اگر در طول ماه‌های تابستان بیرون از منزل باشید، تنها در طول ۱۰ دقیقه ویتامین D مورد نیاز بدن خود را دریافت خواهید کرد. اما برای کسانی که در شهرها و استان‌های شمالی زندگی می‌کنند مشکلی وجود دارد و نم‌یتوانند ویتامین D مورد نیاز خود را در زمستان به این دلیل که اشعهٔ خورشید تغییر می‌کند و نم‌یتواند واکنشهای لازم در پوست را بوجود آورد، دریافت کنند. به عنوان مثال، چون من در سرعین زندگی می کنم، نمیتوانم ویتامین D مورد نیاز بدنم را از ماه نوامبر تا فوریه از خورشید دریافت کنم. از این رو زنان در این آب و هوا، ۲ تا ۴ درصد از حجم استخوان‌هایشان را از دست می دهند و اگر سالم و جوان باشند دوباره حجم استخوان از دست رفته خود را در تابستان به‌دست می‌آورند.

 

ویتامین دی

 

آیا مکمل ها می توانند ویتامین دی مورد نیاز را تامین کنند؟

تحقیقات نشان می‌دهد. بهتر است تا جایی که ممکن است مواد مورد نیاز بدن را از غذا دریافت کنیم. هیچ نوع ویتامین یا قرص‌های معدنی و ویتامینی نمیتواند جایگزین مناسبی برای وعده‌های غذاییِ روزانه باشند؛ به چند دلیل:

دانشمندان هنوز نتوانسته اند تمام فواید مواد مغذی موجود در غذای روزانه را شناسایی کنند.

بنابراین اگر فقط به مکمل‌ها اکتفا کنیم، ممکن است خیلی از مواد مورد نیاز بدنمان را حذف کنیم. به عنوان مثال لیکوپن، که ترکیبی فیتو شیمیایی است و به صورت طبیعی در گیاهان موجود است. هنگامی که تحقیقات دانشگاه هاروارد سرطان پروستات را در مردان به علت مصرف گوجه‌فرنگی بررسی کرد، این ماده مورد توجه قرار گرفت. به نظر می رسید این بیماری به خاطر لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی ایجاد می شود، نه از مصرف کپسول‌های ویتامین.( نشانه‌های کمبود ویتامین )

تقریباً غیرممکن است که مقدار زیادی کلسیم و ویتامین D از غذای روزانه به دست بیاید

ولی با استفاده از مکمل ها این کار ممکن است. کلسیم اضافی با جذب آهن و روی که دو مادهٔ معدنی مهم هستند به وجود می آید.

مواد مغذی موجود در غذا بیشتر در دسترسی هستند.

اگر مقدار کمی از کلسیم مورد نیاز بدن خود را از غذا و وعده‌های بین غذایی دریافت کنیم، جذب و هضم آنها برای بدن آسان‌تر است تا جذب کلسیم از کپسول‌های حاوی مواد معدنی. همچنین هضم کلسیمی که همراه با شکر طبیعی باشد آسان‌تر خواهد بود.

اگر نمی توانید تمام کلسیم و ویتامین D مورد نیاز بدن خود را از غذای مصرفی‌تان به دست آورید، پیشنهاد می‌کنم برای حفاظت از استخوان‌هایتان از مکمل‌ها استفاده کنید. در اینجا به چند پیشنهاد اشاره می کنیم:

- مکملی را انتخاب کنید که حاوی کلسیم و ۴۰۰ میلیگرم ویتامین D باشد. ( قرص ویتامین خانگی )

- کربنات کلسیم و سیترات کلسیم هر دو مکمل های خوبی هستند. ولی سیترات کلسیم مزیت بیشتری دارد زیرا آسان‌تر جذب بدن می‌شود.

- بهترین مکمل‌ها را انتخاب کنید. به میزان کلسیم و ویتامین D مصرفی خود دقت داشته باشید هیچ احتیاجی نیست که بالاتر از حد مورد نیاز مصرف کنید. در واقع اگر شما این کار را بکنید دچار مشکلات گوارشی خواهید شد.

- مکمل‌ها را در عصرها، بعد از شام و یا هنگام خواب مصرف کنید. سیستم گوارشی بدن شما در شب کندتر عمل می کند و به کلسیم و ویتامین D این امکان را می‌دهد که به راحتی و به مقدار بیشتر جذب بدن شود

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید