در حال گرفتن اطلاعات...

ورزش صورت برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن آن

دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 17359

با افزایش سن، عضلات صورت و بدن شل و افتاده می‌شوند و این به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کاهش طبیعی کلاژن سازی در پوست، نداشتن برنامه غذایی مناسب و تمرین بدنی کافی است. ورزش های مناسب برای صورت را بیاموزید تا از این مسئله جلوگیری کنید.

ورزش صورت برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن آن

ماساژ دادن عضلات صورت، یک نوع ورزش مفید برای جلوگیری از افتادگی آن است که هم می‌تواند توسط خودتان و هم شخص دیگری انجام شود. در هر صورت فرقی ندارد و تاثیر لازم برای ایجاد استحکام در عضلات را خواهد داشت.

با یادگیری روش‌های درست ماساژ دادن صورت، می‌توانید در هر کجا و هر موقع که وقت کافی داشتید، آن را انجام دهید و این عمل را به عادات روزانه خود مانند ورزش کردن معمولی بیافزایید.

 

ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست

 

هنگام شستشوی صورت، به جای استفاده از سرانگشتان، تمام کف دست را به کار گیرید و در جهت‌های مشخص شده در تصویر پایین، صورت و عضلات آن را ماساژ دهید. این کار برای ابتدای صبح که بعد از مدت طولانی از خواب بیدار می‌شوید و صورت کمی شل و افتاده است خیلی مناسب می‌باشد.

اگر ابزار و وسایل مخصوص ماساژ صورت هم دارید، می‌توانید به آرامی از آن‌ها برای ماساژ دادن صورت استفاده کنید. فقط باید توجه کنید که ماساژ صورت در خلاف جهت فلش‌های تعیین شده می‌تواند تاثیر منفی و معکوس داشته باشد.

 

آموزش جهت درست ماساژ صورت

 

دو انگشت وسط هر دو دست را مانند تصویر زیر بین ابروها و کمی پایین‌تر در گوشه داخلی استخوان ابرو قرار دهید و با انگشت اشاره که در گوشه خارجی چشم‌ها، به آرامی شروع به بالا کشیدین ابروها و چشم‌ها کنید. همچنین در این مدت هم نگاهتان به بالا باشد و بعد تمام عضلات را شل کنید و دوباره این کار را انجام دهید.

این حرکت برای جلوگیری از افتادگی پلک و پف چشم بسیار مفید است. آن را 6 مرتبه در روز تکرار کنید و بعد از هر بار انجام آن برای 10 ثانیه چشم را با فشار کمی روی هم ببندید.

 

طرز صحیح ماساژ چشم

 

این حرکت برای جلوگیری از افتادگی گونه و پوست صورت مفید است. کمی دهان را باز کنید و با لب‌ها دندان‌ها را بپوشانید. در این حالت یک لبحند بزرگ بزنید و چانه را به بالا و پایین حرکت دهید و همزمان، با انگشت اشاره چانه را بگیرید و مانع حرکتش شوید تا فشار کافی ایجاد شود.

3 مرتبه این ورزش را انجام دهید.

 

ماساژ صورت و پیشانی

 

انگشتان هر دو دست را بین ابرو تا پیشانی قرار دهید و با فشار کمی که به پوست وارد می‌کنید، انگشت‌ها را در عرض پیشانی از هم جدا کنید و روی پوست بکشید.

این ورزش برای برطرف کردن خطوط و چین و چروک‌های روی پیشانی مفید است. 6 مرتبه در روز آن را انجام دهید.

 

ورزش گونه و زیر چشم

 

دو انگشت اشاره را زیر چشم‌ها و به گونه‌ای که انگار دارید به بینی اشاره می‌کنید، قرار دهید و دهان را باز کنید و با لب‌ها دندان‌ها را مخفی سازید. حالا به بالا نگاه کنید و پشت سر هم پلک بزنید (مانند پروانه).

این ورزش هم برای جلوگیری از افتادگی پلک و ابرو بسیار مفید است.

 

کشیدن پوست گردن

 

با انگشتان دست پایین گردن را بگیرید و سر را تا جایی که می‌توانید بالا ببرید تا گردن کاملا کشیده شود. حالا در همان حالت فک پایینی را تا جایی که می‌توانید بالا ببرید. در این موقع باید فشار را روی عضلات گردن و پانه به خوبی حس کنید.

این ورزش مناسب را برای جلوگیری از افتادگی گردن و پوست آن و همچنین رفع چاقی صورت و غبغب 6 مرتبه در روز انجام دهید.

 

رژیم 20 روزه کرفس ابرقدرت نسخه های لاغری !

راه اول و آخر لاغر کردن صورت بدون دارو

دلایل چاقی زنان در سنین بالا و روش‌های مقابله با آن

کاهش وزن و چربی سوزی سریع در 3 هفته برای عید 97

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید