در حال گرفتن اطلاعات...

در سال جدید جسم و روحتان را تازه کنید

دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 1744

با رسیدن سال جدید باید عادت های بد را از خود دور کنیم و جان تازه ای به جسم و روحمان ببخشیم ، ما راهکارهایی برای این کار برایتان داریم.

در سال جدید جسم و روحتان را تازه کنید

زمستان کم کم رخت می‌بندد و بهار با همه زیبایی هایش از راه می‌رسد، زمین جان تازه‌ای می‌گیرد و همه چیزی نو می‌شود . با رسیدن سال جدید همه چیز رنگ تازه‌ای می‌گیرد و زشتی‌ها جای خود را به زیبایی‌ها می‌دهند . انسان هم با رسیدن سال جدید باید روح  و جسم را جان تازه‌ای ببخشد و عادت‌های غلط را کنار بگذارد. توصیه هایی مهم برای داشتن عمر طولانی

برای استقبال از سال نو تنها خانه تکانی و خرید البسه و چیدن سفره هفت سین کافی نیست بلکه باید جسم و روح‌تان را نیز همزمان با تغییر فصل عوض کنید و با روحیه عالی به پیشواز سال جدید بروید. تاثیرات تغذیه مناسب بر سلامت جسم و روان

انتقال دادن تمامی عادت‌های اشتباه، احساسات منفی و روحیه ضعیف به سال نو می‌تواند برای سلامت روانی شما بسیار مضر باشد به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند همگام با تغییرات فصل در روحیات خود نیز تغییراتی ایجاد کنید تا بتوانید در سال جدید با سلامت روانی بالاتری به انجام فعالیت‌های خود بپردازید و به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید.

 

با خودتان و دیگران مهربان‌تر باشید

 

کمک به دیگران

 

اغلب افراد نسبت به خود انتقاداتی سختگیرانه دارند که در نتیجه آن ازخود تصویر درستی ندارند و دچار کاهش اعتماد به نفس می‌شوند، کارشناسان توصیه می‌کنند افراد در سال جدید نسبت به خود مهربان‌تر باشند، انتقاداتی معقول و منطقی‌تر نسبت به خود داشته باشند، نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کنند و بر تقویت موارد قدرت و برطرف کردن موارد ضعف تاکید کنند.

 

قدردان نعمت‌ها باشید

هر روز که از خواب بیدار می‌شوید روزی جدید و فصلی تازه در زندگی شما است، این یک شعار کلیشه‌ای نیست بلکه شاکر بودن از نعمت‌هایی که فرد دارد از جمله سلامت، امنیت، ایمنی، رفاه، خانواده، تغذیه، محل زندگی، تحصیلات و هزاران نعمت دیگر می‌تواند باعث جذب انرژی‌های مثبت و افزایش نعمات و احساس خوشبختی در فرد شود.

اگر در آرزوی حوادث و اتفاقات خوب هستید برای رسیدن به آنها باید کوشش کنید و گام بردارید، ناراحتی و ناسپاس بودن از نعمت ها و تنها مشاهده نیمه خالی لیوان می‌تواند اتفاقات بد و پس رفت در زندگی را به سوی شما آورد.

 

دست بخشش و دوستی به سوی دیگران دراز کنید

هیچ چیز بدتر از ادامه دادن یک اختلاف، قهر، جدایی وسوء تفاهم در سال جاری و انتقال آن به سال نو نیست. اگر با فردی از دوستان دچار اختلاف شده‌اید، بهترین زمان برای برطرف کردن قهر و جدایی و آشتی است.

 

احساسات شاد خود را با دیگران تقسیم کنید

 

شاد بودن

 

اگر می‌خواهید سلامت روانی خوبی داشته باشید باید احساسات شاد خود را با دیگران تقسیم کنید، احساسات خود منفی یا مثبت را در یک دفترچه بنویسید زیرا به این ترتیب آنها از ذهن شما خارج می‌شوند و می‌توانید با آرامش بیشتری به نظم و سامان دادن به نظرات خود بپردازید.

اشتراک احساسات خوب در آستانه سال نو می‌تواند خرید یک هدید هرچند کوچک، ملاقات با دوستان در یک کافی شاپ یا رفتن به رستوران و سینما، کمک برای خانه تکانی و یا حتی خرید یک دسته گل باشد اما در پشت این هدیه احساسات مثبت و گرم شما است که به دوستان و نزدیکانتان هدیه می‌دهید.

 

محرک‌های احساسات غم و ناراحتی را پیدا کنید

هر احساسی چه مثبت و چه منفی در اثر عوامل محرک داخلی یا خارجی به وجود می‌آید، اگر می‌خواهید در سال پیش روی احساسات شاد و سلامت روانی خوبی داشته باشید این عوامل را به دقت شناسایی کنید.

عوامل به وجود آورنده احساسات شاد و مثبت را در خود تقویت کنید و برعکس عوامل ایجاد کننده ناراحتی، استرس و اندوه را در خود از بین ببرید.

 

شادی را در خود پیدا کنید

مشکلات و گرفتاری برای همه افراد در دنیا وجود دارد و شما نمی‌توانید هیچ فردی در دنیا را پیدا کنید که بدون مشکل یا دردسر باشد مگر اینکه راه‌های کنترل استرس و ناراحتی و غلبه بر مشکلات را آموخته باشد.

کارشناسان توصیه می‌کنند افراد مشکلات خود را کنترل کنند یا اگر نمی‌توانند از دیگران برای رفع یا کنترل آن کمک بگیرند. از جمله دیگر کارها که به شدت باعث ارتقاء و بهره وری سلامت روان افراد می شود حفظ شادی و روحیه در افراد است.

 

در سال جدید شادی را مهمان وجودتان کنید

اگر کاری را درست انجام می‌دهید یا یک اتفاق خوب اگر برایتان می‌افتد به خودتان هدید و پاداش بدهید، در پارک قدم بزنید، فیلم، موسیقی یا سریال مورد علاقه خود را گوش دهید، با دوستانتان به مسافرت و گردش بروید، خوراکی دلخواهتان را بخورید و از تماشای مناظر طبیعی لذت ببرید، این کارها به شدت باعث ایجاد حس امیدواری و شادی در شما می‌شود.

 

از وسایل الکترونیکی دور و برتان دور شوید

وسایلی مانند تلفن همراه، تبلت و رایانه این روزها در جهان مورد استفاده میلیاردها انسان هستند اما یکی از عواملی هستند که باعث افت شدید سلامت روانی در جوامع مختلف شناسایی می‌شوند.

هر روز برای خود زمانی برای دور بودن از این وسایل را اختصاص دهید و به سایر فعالیت‌های مورد علاقه خود بپردازید، به طور مثال خانه و محل کار خود را جمع آوری کنید، با اطرافیانتان به گردش بروید، ورزش کنید، آشپزی کنید یا حتی کتاب مورد علاقه خود را بخوانید و به مغز و روحتان اجازه دهید تا اندکی استراحت کند و به دور از هیاهوی دنیای اطلاعات یک زندگی آرام و بی دغدغه را سپری کند.

با انجام این راهکارها می‌توانید درسال جدید سلامت روانی بسیار بهتری داشته باشید و نیز کمتر به بیماری‌های جسمی، افسردگی و اضطراب دچار شوید.

موبایل دشمن سلامتی

بی حوصلگی و روشهایی برای کاهش آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید