در حال گرفتن اطلاعات...

مسواک تان را در دستشویی نگذارید

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1842

بسیاری از بیماری‌های ویروسی، باکتریایی و عفونی خطرناک از طریق مسواک‌هایی که در حمام و یا دستشویی نگهداری می‌شوند، به راحتی شیوع پیدا می‌کنند.

مسواک تان را در دستشویی نگذارید

محققان دریافتند بیش از 60 درصد مسواک‌هایی که نزدیک به توالت قرار داده می‌شوند، آلوده به میکروب‌های مدفوع هستند و به این نتیجه رسیدند که این موضوع می‌تواند تا 80درصد احتمال بروز عفونت را در بدن بالا ببرد. در یک کاسه توالت حدود سه میلیون میکروب وجود دارد که این میکروب‏‌ها می‏‌توانند تا دو متر جابه‌جا شوند و روی زمین، دیوارها و روی مسواک قرار بگیرند. محققان میگویند هرگز مسواک‌تان را در توالت نگذارید. بررسی‌های محققان آمریکایی که مشروح نتایج آن در مجمع عمومی انجمن میکروبیولوژی آمریکا 31 می تا 2 ژوئن مطرح شد نشان می‌دهد قرار دادن مسواک در توالت مخصوصا توالت‌هایی که بیش از 99 نفر از آن استفاده می‌کنند باعث آلوده شدن مسواک می‌شود. محققان دانشگاه quinnipac پس از بررسی مسواک‌هایی که در توالت گذاشته می‌شدند اعلام کردند از هر 10 مسواک 6 مورد آلوده است وحتی اگر فرد مصرف کننده کاملا نکته‌های بهداشتی را رعایت کرده باشد و مسواک را خوب شسته و خشک کرده و در محافظ قرار داده باشد مسواک تا 80 درصد آلوده به ویروس و انگل‌هایی است و می‌تواند بر سلامت دهان و دندان فرد مصرف کننده اثر منفی بگذارد. متخصصان پیشنهاد می‌کنند برای پیشگیری از هر نوع مشکل و ابتلا به بیماری‌هایی مانند اسهال، هرگز مسواک‌تان را در توالت قرار ندهید و قبل و بعد از مصرف نیز آن را با آب گرم بشویید و هر 3 ماه یک بار آن را تعویض کنید. بعد از هر بار مسواک زدن نیز برای آنکه از سلامت دهان و دندان خود اطمینان یابید حتما از دهان‌شویه استفاده کنید. در مسواک زدن مراقب این اشتباهات باشید

 

جلوگیری از آلودگی مسواک

 

مسواک با درپوش

 

• نباید مسواک را نزدیک به محل توالت قرار دهید.

• از مسواک دیگران به هیچ وجه استفاده نکنید.

• مسواک خودتان را به هیچ وجه به کسی ندهید.

• مسواک تان را خشک نگه دارید، زیرا باکتری ها مکان های مرطوب را دوست دارند.

• روی مسواک خیس درپوش نگذارید، زیرا از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.

• همیشه مسواک تان را به حالت ایستاده در جامسواکی قرار دهید و از گذاشتن آن به حالت خوابیده روی سطوح مختلف خودداری کنید.

• بهترین راه برای جلوگیری از افزایش تعداد باکتری های مسواک، تعویض منظم آن است. لذا انجمن دندان پزشکان آمریکا توصیه می‌کند مسواک خود را حداقل هر سه تا چهار ماه یکبار عوض کنید.

• مسواک خود را پس از استفاده، کاملا با آب بشویید و بگذارید تا در هوای اتاق خشک شود. جرم گیری دندان با مواد طبیعی

• هر بار که حوصله نداشتید مسواک بزنید و نخ دندان بکشید، یاد تعداد باکتری های ساکن در دهان تان بیفتید و تنبلی را کنار بگذارید. باکتری‌ها عامل مشکلات دهان و دندانی (از پوسیدگی و بوی بد دهان گرفته تا بیماری‌های لثه) هستند. بنابراین مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را نوعی وظیفه اجتناب ناپذیر تلقی کنید.

 

8 عادت قبل از خواب که زیباییتان را متحول می‌کند

همه چیز درباره سلامت دهان و دندان ها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید