در حال گرفتن اطلاعات...

6 راه برای خوشبختی و آرامش بیشتر در سال جدید

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 2145

برای بسیاری از ما، زندگی روزانه‌مان به یک روزمرگی تبدیل شده است که از آن، نه رنج می‌بریم و نه لذت. خوشبختانه، بهار فصل دل‌انگیز برای آغازی نو و تولدی دوباره است، هنگامی که تابش نور روز فوق‌العاده زیباست و ترنم و نشاط آن چندین برابر فصل‌های دیگر می‌باشد، پس به لذت، خوشبختی و خوشبینی بیشتر بیاندیشید.

6 راه برای خوشبختی و آرامش بیشتر در سال جدید

با شروع سال جدید در زندگی روزمره خود یک تغییر اساسی ایجاد کنید و آنچه که در روزهای گذشته باعث رنج و ناراحتیتان می‌شد را کنار بگذارید. خوشبینی و تمرکز روی رویدادها و اتفاقات مثبت، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای خوشبخت بودن است که فقط با تمرکز و تمرین می‌توانید آن را به دست آورید.

در ذهن خود نگرش مثبت و عالی ایجاد کنید تا تاثیرش را در روحیه و عمرتان مشاهده کنید.

 

1. روی زیبایی‌ها و خوبی‌ها تمرکز کنید

از این به بعد تصمیم بگیرید آنچه را که خوب و زیبا می‌دانید را بیشتر در زندگی خود جای دهید. این زیبایی و خوبی ممکن است یک شاخه گل، یک عمل انسان دوستانه و یا یک دوست خوب باشد. هر چیزی که شما از آن لذت می‌برید و احساسی قوی از لذت، سپاس و آرامش در شما ایجاد می‌کند را انتخاب و روی آن تمرکز کنید.

 

2. برای خوشبختی برنامه‌ریزی کنید

در سال جدید تصمیم بگیرید که برای آخر هفته‌ها و یا یک بار در ماه، به گردش بروید. برای خودتان پول نه، زمان هزینه کنید. اصلا مهم نیست که در چه سطحی از توانیی مالی هستید، فقط به خودتان توجه کنید و برای ایجاد احساس مثبت در خودتان برنامه بریزید.

به اقوام سر بزنید.

سینما و تئاتر بروید.

پیک‌نیک ساده و دوستانه ترتیب دهید.

هر طور که می‌توانید برنامه شاد بودن بریزید و این موضوع را از دیگران بپرسید و یاد بگیرید.

 

تقویم

 

3. کنترل خود را بر پیشامدهای زندگی بیشتر کنید

اگر در زندگی برایتان اتفاقات ناگوار و یا هیجان‌زا و استرس آفرین می‌افتد، یاد بگیرید که آن‌ها را کنترل کنید و تحت تاثیر آن‌ها قرار نگیرید.

این شما هستید که باید سوار بر امور زندگیتان باشید، بنابراین از مواجه شدن با مشکلات نترسید و به خودتان اطمینان دهید که از پس همه نوع مشکلی برمی‌آیید. در کارهای خود به خداوند تکیه کنید که بهترین آرامش دهنده و تکیه‌گاه است.

 

4. کمتر اخبار گوش دهید

اگر شنیدن اخبار مختلف شما را هیجانی می‌کند و در فکر فرو می‌برد، لازم نیست هر روز و هر شب آن را گوش دهید، مخصوصا قبل از خوابیدن که ممکن است آرامشتان را بر هم زند.

 

بیدار شدن از خواب

 

5. ورزش کنید

اگر تا به حال ورزش نکرده‌اید، پس حتما نمی‌دانید که این فعالیت بدنی چقدر در داشتن احساس مثبت و خوشبختی موثر است. بی‌جهت نیست که بر این موضوع این قدر تاکید می‌شود.

از امسال تصمیم بگیرید که با یک اراده قوی حتما روزانه 15 تا 20 دقیقه ورزش کنید. یک پیاده‌روی ساده به میزان بسیار زیادی شما را سرحال و شاداب می‌سازد.

ورزش روزانه و منظم چه فوایدی دارد؟

 

6. نفس بکشید

نفس عمیق ذهن شما را از بسیاری از مشکلاتی که با آن روبرو هستید، پاک می‌کند و برای چند دقیقه آرامشی کلی و نیروبخش به شما می‌دهد. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، 4 بار نفس عمیق بکشید و ذهن خود را از نگرانی و تشویش خالی کنید.

اگر بتوانید برای چند دقیقه ذهن و افکار خود را از هر موضوعی خالی سازید، یک قدم بزرگ در ایجاد احساس خوشبختی و مثبت‌اندیشی در خود برداشته‌اید.

 

آیا استرس باعث سفیدشدن مو می‌شود؟

درمان خانگی برای مقابله با استرس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید