در حال گرفتن اطلاعات...

نشانه های کم آبی بدن

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 1325

بیشتر ما می‌دانیم به آب نیاز داریم اما هریک به دلیلی آب کافی نمی‌خوریم. نتیجه‌ی آن تغییرات قابل‌توجهی در سلامت ما خواهد بود.

نشانه های کم آبی بدن

خشکی پوست در برخی فصل‌ها مانند زمستان عادی بوده و باید با کمک محصولات مناسب رفع شود. پوست خشک سبوم ( چربی ) خود را ازدست‌داده و باید به استفاده از محصولات چرب واکنش نشان دهد. در این شرایط استفاده از مرطوب‌کننده اغلب برای بهبود اوضاع شما مؤثر خواهد بود. توصیه های رژیمی ضدآکنه

 

مصرف آب و درمان خشکی پوست

 

کم آبی و خشکی پوست

 

اگر در تمام مدت سال پوستتان خشک است و هیچ لوسیونی برای شما تأثیر ندارد شاید باید بیشتر آب بنوشید. زمانی که پوست به خاطر کم‌آبی درخشش خود را از دست می‌دهد به شدت نیاز به آب بیشتری دارد. نوشیدنی های مناسب ورزشکاران

 

برطرف کردن خشکی دهان با مصرف آب

اگر اندازه‌ی کافی آب نخورید دهان و زبان شما بسیار خشک می‌شوند ولی اغلب افراد این نشانه را نادیده می‌گیرند. همچنین تشنگی شدید نیز نشانه‌ای از کم آب بودن بدن است. در هردو این موارد بهتر است یک لیوان برداشته و شروع به جبران مایعات از دست داده‌ی بدن کنید.

 

کم آبی یکی از دلایل سردرد

سرتان درد می‌کند و هر دقیقه حس می‌کنید درد آن بدتر می‌شود. این درد تمرکز را برای شما سخت کرده و طاقتتان تمام شده است. خوشبختانه نوشیدن آب بیشتر نه تنها از تشدید درد جلوگیری می‌کند بلکه به درمان آن نیز کمک خواهد کرد.

سردردها نشانه‌ی رایجی از کم‌آبی متوسط تا شدید هستند. در حقیقت عدم دریافت آب کافی محرک سردردهای میگرنی است.

 

کم آبی بدن و احساس خستگی مداوم

به برنامه‌ی زندگی خود کمی دقت کنید و ببینید آیا هر شب به‌قدر کافی می‌خوابید. اگر استراحتتان خوب است اما بازهم تمام مدت خسته‌اید شاید دچار کم‌آبی شده باشید. خستگی می‌تواند روی احساس سلامت و توانایی تمرکز شما تأثیر زیادی داشته باشد.

 

با مصرف آب زیاد مشکل یبوست را برطرف کنید

 

کم آبی بدن

 

اگر در دفع مدفوع با مشکل مواجهید شاید باید مصرف آب خود را زیاد کنید. بدن برای عبور دادن مواد زائد از دستگاه گوارشی به آب نیاز دارد و اگر آب کافی ننوشید دچار مشکل خواهید شد. در حقیقت کم‌آبی باعث یبوست شدید می‌شود.

 

کم آبی بدن و بیماری عفونت ادراری

یکی از دلایل اصلی عفونت ادراری کم‌آبی است. نوشیدن آب کمک می‌کند باکتری‌ها از مثانه خارج شوند و از ماندن عفونت در آن جلوگیری خواهد کرد. برخی علائم هشداردهنده‌ی دریافت آب کم، ادرار تیره‌رنگ یا کاهش نیاز به ادرار کردن است.

 

آب طعم دار برای لاغری

نوشیدن آب و کاهش وزن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید