در حال گرفتن اطلاعات...

این اشتباهات آرایشی سنتان را بالا می‌برد! - قسمت دوم

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 2031

گاهی با یک اشتباه کوچک در آرایش، ممکن است سنتان بیشتر دیده شود. برای اینکه آرایشی زیبا و بدون عیب و نقص داشته باشید، این اشتباهات آرایشی را تکرار نکنید. قسمت دوم!

این اشتباهات آرایشی سنتان را بالا می‌برد! - قسمت دوم

آراستگی و زیبایی ظاهری یکی از خصوصیات همه‌ی افراد بوده و هرکسی متناسب با شرایط و موقعیت خود، از روش‌های مختلف برای زیبایی بیشتر استفاده می‌کند. یکی از آسان‌ترین شیوه‌ها برای خانم‌ها آرایش کردن است. یک آرایش ساده و خوب می‌تواند ظاهری شاداب را برای شما به همراه داشته باشد اما باید دقت کنید تا اشتباهات آرایشی رایج را تکرار نکرده و آرایشی مناسب و جذاب داشته باشید.

در این قسمت از زیبامون دات کام با تعدادی دیگر از اشتباهات آرایشی که باعث می‌شود سنتان بیشتر دیده شود آشنا شوید و آن‌ها را تکرار نکنید.

 

اشتباهات آرایشی که نباید تکرار شوند

 

استفاده از پودرهای آرایشی

 

استفاده از پودر آرایشی

 

یکی از پایه‌های اصلی آرایش استفاده از کرم پودر است. بعضی از آرایشگران برای ماندگاری بیشتر کرم پودر از پودرهای آرایشی ( پنکک ) استفاده می‌کنند اما این پودرها در خطوط ریز پوست نفوذ کرده و چین‌وچروک و خط‌وط ریز پوست را نمایان‌تر می‌کنند و باعث می‌شوند تا سنتان بیشتر از آنچه هست دیده شود.

به جای استفاده از پودر، سعی کنید که از یک فیکس‌کننده‌ی آرایش استفاده نمایید و از این طریق ماندگاری آرایش خود را بیشتر کنید.

 

استفاده از رنگ‌های روشن

 

سایه چشم با رنگهای روشن

 

گاهی استفاده کردن از رنگ‌های روشن در آرایش، جالب و جذاب است اما زمانی که به سن خاصی می‌رسید استفاده از این رنگ‌ها ممکن است باعث شود سنتان بیشتر دیده شود.

بسیاری از آرایشگران حرفه‌ای بر این باورند که به جای استفاده از رنگ‌های شاد و روشن، از رنگ‌های خنثی و تیره‌تر استفاده کنید تا از این طریق زیبایی و جذابیت در شما بیشتر دیده شود.

 

هایلایت کردن (مشخص کردن یک قسمت از صورت)

 

هایلایت کردن صورت

 

استفاده از هایلایت بر روی صورت سبب می‌شود تا قسمت‌های براق صورت پوشیده شده و حالتی یکنواخت روی پوست ایجاد شود و یا با ایجاد سایه روشن بر روی پوست، حالت صورت بهبود پیدا کند. اما باید دقت کنید که از هایلایت در قسمت‌های مناسب و درست استفاده کنید.

برای مثال، در قسمت‌های پیشانی و اطراف چشم از هایلایت "استفاده نکنید." زیرا در این قسمت‌ها، پوست دارای خطوط ریزی بوده و ممکن است استفاده از هایلایت، به نمایان‌تر شدن این خطوط منجر شود و سنتان را بیشتر نشان دهد.

یکی دیگر از نقاطی که باید در هایلایت کردن آن دقت شود، قسمت گونه و خط لبخند است. زیرا این قسمت نیز دارای خطوط ریزی بوده که در صورت استفاده نادرست از هایلایت ممکن است سنتان را بیشتر نشان دهد.

 

ریمل بیش از حد بر روی مژه‌های پایینی

 

ریمل زدن

 

ریمل زدن بیش از حد بر روی مژه‌های پایینی سبب می‌شود تا به صورت یک خط چشم پررنگ در پایین چشم دیده شود و حالتی نازیبا و نامناسب را برای چشم‌ها ایجاد کند و در بسیاری از مواقع به صورت حلقه‌ای تیره در اطراف چشم دیده می‌شود و حالت کلی چشم را به سمت پایین می‌کشد.

برای این کار، مقدار کمی از ریمل را ابتدا بر روی انتهایی‌ترین مژه‌های پایین بکشید و براش ریمل را بدون اینکه دوباره به آن رنگ اضافه کنید روی بقیه‌ی مژه‌های پایین بکشید.

 

همیشه کمتر بهتر است!

 

آرایش صورت با براش ارایشی

 

برای اینکه با آرایش کردن ظاهری زیبا، جوان و جذاب داشته باشید، لازم است که از لوازم آرایشی در حد اعتدال استفاده کرده و سعی کنید آرایشتان حالتی طبیعی داشته باشد.

اگر می‌خواهید آرایشتان جلوه‌ی بیشتری داشته باشد سعی کنید بر روی یک قسمت از صورت بیشتر کار کرده و آن را زیباتر نشان دهید اما زیاده‌روی نکنید!

 

این اشتباهات آرایشی سنتان را بالا می‌برد (قسمت اول)

با این کارها هر روز لاغر شوید!

رازهای آرایشی و تجربیات یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید