در حال گرفتن اطلاعات...

لذت موسیقی غمگین

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 2655

موسیقی غمناک برای هر کسی طعم خاصی دارد. اکثر افراد با یک آهنگ خاص رابطه برقرار می‌کنند و تجربه متفاوتی از هر قطعه موسیقی دارند.

لذت موسیقی غمگین

موسیقی غمناک برای هر کسی طعم خاصی دارد. اکثر افراد با یک آهنگ خاص رابطه برقرار می‌کنند و تجربه متفاوتی از هر قطعه موسیقی دارند. اکنون پژوهشی نشان می‌دهد که این نوع موسیقی می تواند حامل لذت، راحتی یا درد برای افراد مختلف باشد. این پژوهش اثرات آهنگ های غمناک را بر هیجانات بررسی کرده است. موسیقی و تاثیرات شگفت انگیز آن در سلامت بدن

 

تاثیرات موسیقی غمناک بر روی افراد

 

گوش دادن به موسیقی

 

این موسیقی شناسان، تجربیات هیجانی مربوط به موسیقی غمناک در 2436 نفر را بررسی کرده‌اند. این افراد در سه طرح پژوهشی بزرگ در انگلستان و فنلاند مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

پژوهشگران علل گوش دادن به موسیقی غمناک را شناسایی کرده‌اند و نیز هیجانات مربوط به تجربیات خاطره انگیز را بررسی کرده‌اند که مربوط به گوش دادن به موسیقی غمناک هستند.

پژوهشگران می‌گویند که گوش دادن به موسیقی غمناک در برخی افراد منجر به ایجاد لذت مربوط به موسیقی می‌شود. آنها مطرح می‌کنند که گوش دادن به موسیقی غمناک در برخی افراد به خاطر برانگیختن خاطرات، منجر به ایجاد احساس راحتی نیز می‌شود.

با این حال، قسمت قابل ملاحظه‌ای از جامعه آماری نیز اظهار کرده‌اند که به خاطر گوش دادن به موسیقی غمناک، تجربه‌های دردناکی داشته‌اند که مربوط به فقدان‌های شخصی مثل از دست دادن یک عزیز، طلاق، به هم خوردن رابطه یا دیگر حوادث در طول زندگی است.

 

احساس لذت و راحتی و درد هنگام گوش کردن موسیقی

 

موزیک گوش دادن

 

سه نوع تجربه در نتیجه گوش دادن به موسیقی غمناک در این پژوهش یافت شدند: لذت، راحتی و درد.

پژوهشگران اضافه کردند که تجربه غمگینی لذت بخش ربطی به جنسیت یا سن نداشته است. هر چند به نظر می‌رسد که تخصص و علاقه موسیقی چنین اثراتی را چند برابر می‌کند.

افراد مسن تر، غمگینی راحتی بخش را قوی‌تر گزارش کردند. در حالی که احساسات قویا منفی نسبت به موسیقی غمناک در افراد جوان تر و زنان، بیشتر گزارش شده است.

هر کدام از انواع تجربیات هیجانی مربوط به موسیقی غمناک را می‌توان به استدلالی مشخص، ساز و کار روانشناختی و واکنش‌های فرد متصل کرد.

یکی از پژوهشگران اظهار می کند: ما فکر می کنیم این مسئله می‌تواند به خوبی نشان دهنده طبیعت عملکردی این تجربیات باشد. هر چند تجربیات مثبت به نظر می‌رسید که بیشتر در ارتباط با گوش دادن به موسیقی غمناک مطرح می‌شوند، تجربیاتی حقیقتا منفی نیز در نمونه‌های آزمایشی ما کم نبودند.

پروفسور «یورگ فاکنر» که استاد موسیقی، سلامت و مغز در دانشگاه «آنجلیا روسکین» است، و جزیی از این پژوهش نیست، درباره این یافته ها می‌گوید: این پژوهش اثبات می‌کند که موسیقی درمانگران می‌توانند هنگام استفاده از آهنگهایی که حامل محتوای غمناک و دردناکی از وقایع دشوار زندگی مثل از دست دادن همسر یا فرزند هستند ،می توانند به تجربه ای منحصر به فرد و واقعی دست پیدا کنند. برخی افراد از موسیقی غمناک لذت می‌برند و در موقعیت‌های خاصی، احساس راحتی از آن به دست می‌آورند. اما زمانی که آهنگی خاص حامل یک هیجان منفی مربوط به چالش های شخصی و محیطی می‌شود، موسیقی درمانگر باید با دقت شروع به کار بر مولفه‌های مربوط به آن کند.

یک موسیقی درمانگر ماهر و آموزش دیده می‌تواند معنایی که فرد از موسیقی غمناک برداشت می‌کند، حس کند و خود را با آن وفق دهد. این معنا می‌تواند تجربات و خاطراتی منفی باشد که در این پژوهش مورد مطالعه قرار گرفته اند.

 

شخصیت شناسی از روی موسیقی مورد علاقه

دانلود آهنگ مخصوص باشگاه بدنسازی و تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نجمه خسرویان
۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
موسیقی غمگین هم به وقتش لذت بخش و آرامش بخشه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید