در حال گرفتن اطلاعات...

آموزش ساخت دستبندی زیبا و شیک

بزرگنمایی
دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 8237

ساختن زیورآلات در خانه کاری بسیار آسان و مهیج است. شما می‌توانید به‌سادگی و با استفاده از وسایل در دسترس وسیله‌ای زینتی برای خود و یا فرزندانتان درست کرده و در موقعیت‌های مختلف از آن استفاده کنید. یک دستبند زیبا و شیک را با هم یاد بگیریم...

آموزش ساخت دستبندی زیبا و شیک

در مطالب گذشته با آموزش‌هایی برای ساخت گوشواره مرواریدی، گردنبند، دستبند چرمی و ... آشنا شدید.

وسایل زینتی و زیورآلات بسیاری در بازار وجود دارند اما با ساخت این وسایل در خانه و با استفاده از وسایل در دسترس می‌توانید ذوق و سلیقه‌ی خود را به‌کار بگیرید و وسیله‌ای مطابق خواست و سلیقه‌ی خود درست کنید.

البته این کار می‌تواند به یک سرگرمی مفید برای شما و فرزندانتان در زمان‌های بیکاری تبدیل شود و زمینه را برای رشد خلاقیت کودکانتان فراهم کند. همچنین از این دست‌سازهای زیبا می‌توانید به عنوان یک هدیه‌ نیز استفاده کنید.

در این قسمت آموزش ساخت دستبندی زیبا و شیک را آماده کرده‌ایم با ما همراه باشید.

 

وسایل مورد نیاز

 

دستبند

 

چند رشته مهره‌های گرد و رنگی

سیم مفتولی باریک در دو سایز

گیره مخروطی مخصوص دستبند

قفل دستبند

حلقه اتصال

سیم‌چین و دم‌باریک

 

مراحل ساخت دستبند

 

به اندازه 4 سانت از سیم مفتولی باریک جدا کرده و یک سر آن را با استفاده از دم باریک، به صورت حلقه‌‌ای کوچک بپیچانید. اکنون گیره مخروطی را از داخل سیم رد کنید. این حلقه‌ی کوچک در قسمت نوک تیز مخروط قرار می‌گیرد. اضافی سیم در طرف دیگر مخروط را نیز بپیچانید و آن را نیز به صورت حلقه‌ای کوچک درآورید.

اکنون در دو طرف دارای حلقه‌ای کوچک است. از این مخروط برای متصل کردن رشته‌های دستبند استفاده خواهیم کرد.

 

دستبند

 

در این قسمت 4 تا 5 قطعه از سیم مفتولی باریک‌تر به طول 8 سانتی‌متر جدا کرده، یک طرف سیم را به صورت حلقه‌ای بپیچانید و از طرف دیگر مهره‌های رنگی را وارد کنید. در هر سیم از یک رنگ مهره استفاده کرده و ترجیحا برای هر رشته از یک رنگ متفاوت استفاده کنید. 

به اندازه 3 سانت از سیم مفتولی با سایز بزرگتر جدا کرده، یک طرف آن به صورت حلقه بپیچانید. اکنون رشته‌های باریک که با مهره‌های رنگی پر شده‌اند را به این حلقه متصل کنید.

 

دستبند

 

دستبند

 

یک طرف رشته‌های دارای مهره را به گیره مخروطی که در مرحله اول ساخته شد متصل کرده و طرف دیگر دستبند را به این صورت آماده کنید.

سیم مفتولی که به رشته‌های مهره‌دار وصل شده است را از داخل یک گیره مخروطی رد کنید، به این صورت که رشته‌های مهره‌دار درون قسمت پهن مخروط قرار گرفته و سیم متصل به آن‌ها از داخل مخروط عبور کرده و از قسمت نوک تیز آن خارج شود. این سیم را نیز به صورت یک حلقه‌ی باریک بپیچانید.

 

دستبند

 

قفل دستبند را به یکی از مخروط‌ها وصل کنید و به مخروط دیگر یک حلقه‌ی اتصال کوچک متصل نمایید.

 

دستبند

 

اگر می‌خواهید دستبندتان زیباتر و شیک‌تر شود، رشته‌های دستبند را به مانند بافتن مو، ببافید.

این دستبند زیبا آماده است.

 

دستبند

 

جواهرات ظریف و شیک دخترانه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید