در حال گرفتن اطلاعات...

عوامل پیری زودرس

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 2556

بسیاری از عوامل پیری پوست با تصمیمات شما درمورد سلامتی و سبک زندگی تعیین می‌شود. انتخاب‌های ناسالم ممکن است موجب پیری زودرس پوست شود و این مسئله شما را خیلی سریع‌تر پیر نشان خواهد داد.

عوامل پیری زودرس

پیر شدن زودرس و ظهور چین و چروک‌های پوستی در سنین جوانی یکی از وحشتناک‌ترین کابوس‌ها برای خانم‌هاست!
ما همیشه سعی می‌کنیم با کمک کرم‌ها و لوسیون‌های ضد چروک تا جایی که می‌توانیم ظهور این چروک‌ها را به تعویق بیندازیم غافل از اینکه شاید طرز زندگی کردن و عادت‌های‌مان دلیل پیر شدن ظاهرمان باشد!گذشت زمان باعث میشود ضخامت لایه های زیرین پوست افزایش پیدا کند و ترمیم آن کندتر صورت گیرد. هر چه خاصیت ارتجاعی و چربیهای لایه های زیرین پوست کاهش پیدا کند، به دنبال آن شادابی، طراوت و زیبایی پوست کمتر می شود. چروک های ریزی بر سطح پوست ظاهر می شود و ممکن است پوست دچار افتادگی شود. چین و چروک خصوصاً در ناحیه صورت دو نوع است. چروکهای ریزی که در اثر تابش نور آفتاب و گذشت زمان به وجود آمده است و بیشتر در افرادی با سن بالاتر از ۳۰ سال مشاهده می شود و نوع دیگر چروک هایی که حاصل انقباضات عضلانی است در اثر عواملی مانند خنده یا اخم کردن در صورت ظاهر می شود.

 

استفاده نکردن از ضد آفتاب

قطعا کمی مشکل خواهد بود که هر روز قبل از بیرون رفتن از خانه کرم ضد آفتاب بزنید، اما باید بدانید که آفتاب فقط باعث ایجاد سرطان نمی‌شود. آفتاب پوست شما را چروک و لکه دار می‌کند. 90 درصد پیر شدن پوست به خاطر آفتاب ایجاد می‌شود، بنا‌بر‌این استفاده هر روزه کرم ضد آفتاب بهترین عادتی است که شما را جوان نگه خواهد داشت. باید بدانید فقط آفتاب تابستان نیست که پوست را خراب می‌کند، در روز‌های ابری زمستان هم اشعه UVA که بیشترین آسیب را به پوست می‌زند می‌تواند از ابر و از شیشه عبور کند و پوست شما را بیازارد.

 

سیگار کشیدن

در این مورد هیچ چیز قانع کننده‌تر از تحقیقی نیست که در سال 2013 روی دو قلوها انجام شد. نتیجه این تحقیق تفاوت‌های آشکار در میزان پف زیر چشم، پلک‌های متورم و چین و چروک را در دو فرد دوقلویی که یکی سیگار می‌کشید و دیگری نه نشان می‌داد. ترک سیگار برای زیبایی بیشتر

 

خشم و کینه

 

پیر شدن صورت

 

خشم، استرس و کینه به دل گرفتن نه تنها شما را از درون تخریب می‌کند، بلکه باعث پیری زودرس در شما می‌شود. نگرش می‌تواند شخص را به شدت سخت و سازش ناپذیر کند، به طوری که بدن را نیز به همین حالت در‌آورد. شخصی که نتواند ریلکس باشد نمی‌تواند درمان یابد. بدن به طور طبیعی خودش را التیام می‌بخشد، اما برای این کار نیاز به آرامش و ریلکس بودن دارد. کنترل خشم راهی به سوی سلامتی

 

نزدن عینک آفتابی

جمع کردن دائمی چشم‌ها می‌تواند منجر به چین و چروک‌های عمیقی شود. مخصوصا در تابستان‌ها و روزهای آفتابی و حتی روزهای برفی! نزدن عینک آفتابی می‌تواند منجر به ایجاد خطوط ریز دور چشم‌ها و نهایتا پیر شدن شما شود. مدل عینک آفتابی مردانه برای تابستان 2017

 

خوابیدن روی صورت

چین و چروک‌های خوابیدن واقعی هستند و می‌توانند دائمی باشند. اگر یک شب را روی شکم و صورت بخوابید چیزی نمی‌شود، اما اگر این را تبدیل به عادت کنید و یک شب پشت شب دیگر و سال پشت سال این طوری بخوابید، قطعا چروک‌های بدون بازگشتی روی صورتتان ایجاد می‌کنید. روی پشت یا روی پهلو بخوابید و تا می‌توانید از جنس‌های لطیف مثل ابریشم برای روبالشی استفاده کنید.

 

مراقبت از پوست در 20 تا 30 سالگی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید