در حال گرفتن اطلاعات...

اهمیت تعویض لوازم آرایش و پیشگیری از بیماری

بزرگنمایی
دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1694

خیلی از خانم‌ها به این مساله توجه نمی‌کنند که لوازم آرایش تاریخ انقضا دارند. اما اگر بدانید که چه بیماری‌هایی پشت آنهاست، به آن توجه می‌کنید.

اهمیت تعویض لوازم آرایش و پیشگیری از بیماری

بعضی از خانم‌ها به دلیل مسائل اقتصادی به تعویض وسایل آرایشی اهمیت نمی‌دهند ولی باید بدانید عوض کردن لوازم آرایشی فاسد خیلی مهم است، لوازم آرایشی که فاسد شده‌اند می‌توانند موجب انواع بیماری ها شوند. پس هنگام خرید لوازم آرایشی تاریخ آن را بردارید تا بتوانید به موقع لوازم آرایشی تاریخ گذشته را عوض کنید. راهنمای خرید لوازم آرایشی

لوازم آرایش پنهان کننده و پایه‌ی آرایش مایع

این مواد در حالت ایده‌آل باید هر شش ماه یکبار تعویض شوند. همچنین حواس‌تان باشد که پایه آرایش مایع‌تان زیادی غلیظ نشده باشد که موجب بیماری می‌شود. اگر این طور شد به این معناست که وقت دور انداختنش رسیده است.

لوازم آرایش ریمل و خط چشم مایع

 

لوازم آرایش یک طرف ریمل و طرف دیگر خط چشم

 

 این‌ها لوازم آرایش های اصلی‌ هستند که باید حواستان به آن‌ها باشد. هر دو این لوازم آرایش با چشمها که بسیار حساسند، در تماسند و بی‌توجهی به آنها می‌تواند باعث انواع بیماری ها شود چون ریمل و خط چشم هر دو می‌توانند بستر ایده‌آلی برای تولید جرم باشند. به همین دلیل بهتر است که هر ۳ ماه تعویض شوند. در غیر این صورت ممکن است منجر به قرمزی و ورم چشم و بیماری شوند.

رژ لب 

رژ لب از موادی است که کم‌تر از همه نگران‌کننده و عامل بیماری است. می‌تواند سالی یک‌بار تعویض شود. البته بیش‌تر خانم‌ها به هر حال قبل از یک سال رژ لب‌شان را تمام می‌کنند.

نکته مهم در خرید لوازم آرایش

حتما زمان خریداری هر کالای آرایشی را یادداشت کنید تا بدانید چه زمانی موقع تعویض‌شان است. مهم است هر لوازم آرایشی را که احساس کردید بو یا ظاهر عجیبی پیدا کرده دور بریزید، ال دچار بیماری نشوید. آیا سیلیكون درون مواد آرایشی بی خطر است؟

پیدا کردن تاریخ انقضای لوازم آرایش

 

تاریخ انقضای روی کرم پودر

 

نکته‌ی دیگر آنجاست که ممکن است متوجه‌ی تاریخ انقضای روی لوازم آرایشی نشوید، بیشتر لوازم آرایشی استاندارد دارای یک عکسی از ظرفی هستند که روی آن عددی از تعداد ماهی که می‌توانید از آن لوازم آرایش استفاده کنید، نوشته شده است. اگر زمان خرید لوازم آرایش خود را بدانید می‌توانید به راحتی تاریخ انقضای آن را بفهمید و دچار بیماری نشوید.

 

چگونه لوازم آرایشتان را مرتب کنید؟

چرا همه باید یک میز آرایش داشته باشند؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید