در حال گرفتن اطلاعات...

نحوه تمیز کردن قلم مو آرایشی

بزرگنمایی
دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 4649

قلم‌موهای آرایشی خوب، سرمایه‌های گران‌بهایی هستند. بیایید ببینیم که چطور باید از قلم‌موهایتان مراقبت کنید و بمدت طولانی‌تری آن‌ها را نرم و تازه نگه دارید.

نحوه تمیز کردن قلم مو آرایشی

وقتی یک قلم مو آرایشی نو است، بسیار نرم و مخملی بنظر می‌رسد. با گذشت زمان، فرسایش و کهنه شدن این لوازم آرایش ، باعث می‌شود که دیگر نرم نباشند. مراقبت از قلم‌موهایتان کار سختی نیست و می‌تواند باعث دوام بیشتر قلم‌موهای مورد علاقه‌تان شود. آیا برای یاد گرفتن اینکه چطور قلم مو آرایشی را مانند یک حرفه‌ای تمیز کنید، آماده‌اید؟ چرا همه باید یک میز آرایش داشته باشند؟

قلم مو آرایشی با کیفیت، می‌تواند یک آرایش معمولی را به چیزی تقریبا جادویی تبدیل کنند. وقتی یک لوازم آرایش و قلم‌موی مخصوص در دستم می‌گیرم، احساس می‌کنم مانند یک آرایشگر حرفه‌ای هستم و می‌دانم دارم چه کار می‌کنم. اگر تا بحال یک قلم موی آرایشی با کیفیت خریده باشید، می‌دانید که می‌تواند چقدر گران باشد و اگر از این لوازم آرایش مراقبت نکنید، دوام زیادی نخواهند داشت.

انواع مختلفی از این نوع لوازم آرایش یا قلم مو آرایشی وجود دارد: قلم‌موهایی برای سایه چشم، رژ گونه، برنزه کردن، کانتورینگ، و لبها. چیزی که در همه‌ی آن‌ها مشترک است آن است که همه‌ی آن‌ها برای رشد باکتری‌ها مساعد هستند.

در مورد چربی‌ها و میکروب‌هایی که روی صورت‌تان جمع می‌شوند فکر کنید، و سپس تصور کنید که آن عناصر نامطلوب چطور با هر بار تماس با پوست شما به قلم مو آرایشی تان منتقل می‌شوند. احتمالا این چیزها بقدر کافی برای شما ناخوشایند هستند. قلم مو آرایشی با کیفیت بالا، طوری طراحی شده‌ که چندین سال دوام داشته باشند. اما تنها در صورتیکه از آن‌ها مراقبت کنیم و آن‌ را بدرستی تمیز کنیم.

تمیز کردن قلم مو آرایشی بطور منظم به از بین بردن موارد زیر کمک می‌کند

 

انواع قلم موهای آرایشی

 

گرد و خاک و بقایای آن

چربی‌ها

باکتری‌ها

سلول‌های مرده‌ی پوست

مواد آرایشی

وقتی باقی‌مانده‌ی مواد آرایشی روی قلم‌موها و لوازم آرایش می‌ماند، آن‌ها را زبر می‌کند و مثل زمانی که تازه بودند، نرم و مخملی نخواهند بود. تمیز کردن منظم قلم مو آرایشی ، آن‌ را نرم و انعطاف‌پذیر نگه می‌دارد. اگر پوست حساسی دارید، این مسئله اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند. در ادامه نکاتی را جهت نو نگاه داشتن قلم مو آرایشی تان برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم.

قلم مو آرایشی خود را بطور منظم تمیز کنید

یعنی اینکه اگر همیشه آرایش می‌کنید، هفته‌ای یکبار قلم‌موهای آرایشی‌تان را تمیز کنید و اگر کم‌تر آرایش می‌کنید، این لوازم آرایش را حداقل ماهی یکبار تمیز کنید.

یک اصل تجربی کلی وجود دارد که امیدوارم هرگز فراموش نکنید: اگر قلم مو آرایشی و لوازم آرایش شما با مواد آرایشی قدیمی پوشانده شده است، یعنی از آخرین باری که تمیز شده‌اند زمان زیادی می‌گذرد. آیا واقعا می‌خواهید صورتتان با یک شیء غیر بهداشتی در تماس باشد؟ تمیز کردن منظم قلم‌موها، آن‌ها را تمیز و نو نگه می‌داردراهنمای خرید لوازم آرایش

بنظر من بهترین کار این است که قلم‌موها را در شب قبل از خواب بشویید، در نتیجه آن‌ها فرصت دارند تا قبل از اینکه دوباره از آن‌ها استفاده کنید، خشک شوند. آن‌ها را بطور افقی قرار دهید تا خشک شوند. اگر آن‌ها را بطور ایستاده خشک کنید، آب در فرول (یک نام فانتزی برای جایی که موها به دسته وصل می‌شوند) نفوذ می‌کند. هنگامیکه این اتفاق می‌افتد، آب می‌تواند چسبی که موها را بهم وصل کرده شل کند و موهای قلم‌موها شروع به ریختن می‌کنند.

در نتیجه هنگام استفاده از قلم‌مو، موهای ریزی روی صورت‌تان پخش می‌شود. هیچ چیزی خسته کننده‌تر از برداشتن موهای سیاه ریز از روی پوست بعد از اینکه آرایش‌تان را تمام کردید نیست. متاسفانه باید بگویم وقتی موهای یک قلم‌مو شروع به ریختن می‌کند، بهتر است آن قلم‌مو را دور بیندازید. زیرا هنگامیکه موهای آن  شروع به ریزش می‌کنند، استفاده از قلم‌مو آزار دهنده می‌شود و انجام یک آرایش بی عیب و  نقص سخت‌تر می‌گردد.

بهترین روش‌ها برای تمیز کردن قلم مو آرایشی

 

قلم موهای آرایشی و ماده پاک کننده و دستکش مخصوص

 

نیازی نیست پول‌تان را برای خرید پاک کننده‌های قلم مو و لوازم آرایش خرج کنید. می‌توانید قلم موهایتان را با یک صابون ساده‌ی بدون رنگ و بو بخوبی تمیز کنید. همچنین می‌توانید از شامپوهای ملایمی که بدون سولفات هستند یا حتی شاموی بچه نیز استفاده کنید. هر چه ملایم‌تر باشد بهتر است.

اگر می‌خواهید یک پاک کننده‌ی قلم‌مو و لوازم آرایش عالی بخرید، توصیه می‌کنم که برچسب آن را بخوانید و پاک کننده‌های حاوی الکل را خریداری نکنید. آن‌ها فقط قلم مو آرایشی را خشک می‌کنند و در نهایت باعث شکنندگی آن می‌شوند. از نظر من، وقتی یک قالب کوچک صابون می‌تواند همین کار را انجام دهد، نمی‌ارزد که یک پاک کننده‌ی مخصوص قلم‌مو بخرید.

5 مرحله برای اینکه قلم مو آرایشی را مانند یک حرفه‌ای تمیز کنید

1. اول قلم‌مو را با آب ولرم کاملا خیس کنید.

2. هنگامیکه قلم‌مو کاملا خیس شد، قلم مو را روی یک قالب صابون بمالید تا کف کند یا کمی شامپو روی یک اسفنج بریزید و قلم مو را روی اسفنج بکشید تا کاملا کف کند. احتمالا وقتی ببینید تمام رنگ‌های آرایشی از قلم‌مو بیرون می‌آیند، حال بدی پیدا می‌کنید!

3. شاید برای اینکه تمام مواد آرایشی قدیمی از روی قلم‌مو و لوازم آرایش پاک شوند، لازم باشد که قلم‌مو را بشویید و چندین بار به همان روش آن را کف‌مالی کنید.

4. هنگامیکه تمام مواد آرایشی، چربی‌ها و… از قلم‌مو پاک شد، آن را با آب ولرم بشویید. اگر موهای قلم‌مو لغزنده یا لزج بودند، باید باز هم آن را با آب بشویید تا همه‌ی صابون یا شامپو از روی موها پاک شود.

اگر قلم‌موهای شما دارای بند یا نوار فلزی هستند سعی کنید آن قسمت را خیس نکنید. این کار می‌تواند منجر به زنگ زدن شود و در نهایت قلم‌موی شما را خراب کند.

5. قلم مو آرایشی را به آرامی فشار دهید تا آب اضافی‌اش خارج شود و روی یک حوله‌ی تمیز بطور افقی قرار دهید تا خشک شود. قلم‌موها باید در عرض ۶ تا ۸ ساعت خشک شوند، بنابراین تمیز کردن آن‌ها قبل از خوابیدن، بهترین کار است.

دسته‌ی قلم‌موها را فراموش نکنید

معمولا وقتی قلم مو آرایشی و لوازم آرایش را تمیز می‌کنیم، فقط به موهای آن‌ها توجه می‌کنیم، اما تمیز کردن دسته‌هایشان نیز مهم است. دسته‌های قلم موها پر از میکروب و آلودگی هستند، بنابراین به یک پاک کننده‌ی خوب نیاز دارند. می‌توانید دسته‌های قلم‌موها را با شوینده‌ی لباس تمیز کنید. اگر وسواسی هستید، از کمی الکل استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید در یک مرحله‌ی سریع،آن را تمیز و ضد عفونی کنید.

مراقب اسم‌ها و شماره‌ها باشید

شاید این نکته برای برخی از شما احمقانه بنظر برسد، اما اگر واقعا می‌خواهید که لوازم آرایش و قلم مو آرایشی تان را در بهترین شکل نگهداری کنید، کمی لاک روشن روی نام و شماره‌ای که روی دسته‌ی قلم‌مو درج شده، بزنید. نام‌ها و شماره‌ها در نهایت فرسوده شده و با شست و شوی منظم شما از بین می‌روند. اما یک لایه لاک از اطلاعات درج شده روی قلم‌مو محافظت می‌کند و در نتیجه شما فراموش نمی‌کنید که برای هر کاری از کدام قلم مو آرایشی استفاده می‌کردید. با اینکار قلم‌موها همیشه تازه بنظر می‌رسند.

به قلم‌موهایتان حالت دهید

اگر متوجه شدید که قلم مو آرایشی و لوازم آرایش بتدریج سفت شده‌اند، کمی نرم‌کننده‌ی مو روی موهای قلم‌مو ماساژ دهید و با آب گرم بشویید و آن‌ها را طبق معمول خشک کنید. به این روش، به نرمی و لطافت زمانی می‌شوند که تازه آن‌ها را خریده بودید!

بسیار خب، این‌ها چند راه ساده و ارزان برای نگهداری از قلم مو آرایشی و لوازم آرایش شخصی شما بودند. اگر هفته‌ای چند دقیقه برای مراقبت از لوازم آرایش تان وقت بگذارید، می‌توانید بمدت طولانی‌تری از آن‌ها استفاده کنید.

 

چگونه لوازم آرایش تان را مرتب کنید؟

اهمیت تعویض لوازم آرایش و پیشگیری از بیماری

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید