در حال گرفتن اطلاعات...

استفاده از مسواک برقی بهتر است یا مسواک معمولی

بزرگنمایی
دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 2147

ممکن است بتوانید به خوبی با مسواک معمولی، دندان‌های خود را تمیز کنید، ولی مسواک برقی هم کاربردهای خود را دارد.

استفاده از مسواک برقی بهتر است یا مسواک معمولی

چه با مسواک برقی و چه با مسواک معمولی ، آنچه که مهم است مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان‌ها در هر روز استمراقبت از دندان - زمان مناسب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن

عضو انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران، گفت: استفاده از مسواکهای برقی را برای عموم مردم توصیه نمی‌کنم و معتقدم مسواک برقی استاندارد، خیلی گران است.

یک دکتر دندون پزشک در رابطه با دندانپزشکی اجتماعی و جامعه‌نگر خوشبختانه در چند سال اخیر تلاش‌های خیلی زیادی انجام شده اما هنوز آن انتظاری که داریم برآورده نشده و به طبع عوامل متعددی را می‌طلبد تا بتوانیم به این هدف برسیم.

به گفته مدیر گروه دندانپزشکی ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، یکی از عوامل خیلی مهم، فرهنگ‌سازی برای توجه به بهداشت دهان و دندان است که می‌طلبد غیر از دندانپزشکان، سیستم آموزشی و رسانه‌ها، خود مردم هم تلاش کنند و اگر همه عوامل دست به دست هم دهند می‌توان به بهبود بهداشت دهان امیدوار بود و متعاقب آن ارتقای سلامت، عوامل اجتماعی و عوامل اقتصادی را در پی خواهد داشت.

مسواکهای برقی یا مسواک معمولی ؟

 

مسواک های معمولی و دستی

 

وی در ارتباط با استفاده از مسواکهای برقی در مقایسه با مسواک معمولی ، تاکید کرد: در چند سال اخیر استفاده از مسواکهای برقی متداول‌تر شده و استفاده از مسواک برقی در ارتباط با افراد مسن و افرادی که ناتوان جسمی و ذهنی هستند خیلی بهتر است نسبت به مسواک معمولی ولی به صورت عام نمی‌شود گفت که مسواک برقی با وجود اینکه بعضی از مسواک‌های برقی بین دندانی را بهتر تمیز می‌کند, ارجح است و دیده شده در افرادی که از مسواک برقی استفاده می‌کنند، تحلیل لثه در آن‌ها افزایش داشته است

عضو انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران، عنوان کرد: در صورت استفاده از مسواک برقی بهتر است از مسواک‌های استاندارد که حالت ارتعاش و عقب و جلو و چرخشی داشته باشند استفاده شود که در خیلی از این نوع مسواک‌ها، این حالت‌ها دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: مسواک معمولی چه از لحاظ دسترسی و چه از لحاظ اقتصادی و با توجه به تنوع برای جامعه ما بهتر از مسواک برقی است. نکات مهم در انتخاب مسواک خوب و مناسب

مسواک برقی و مسواک معمولی برای چه کسانی مناسب است؟

 

مسواک زدن با مسواک برقی

 

ایشان همچنان افزود: به عنوان یک متخصص برای افرادی که ناتوان نیستند مسواک معمولی را توصیه می‌کنم و کسی که زمان کافی دارد به طبع مسواک معمولی خیلی موثرتر و مناسب‌تر از مسواک‌های برقی است که به صورت غیر استاندارد در بازار وجود دارد و اگر استاندارد باشد قطعا گران‌قیمت هستند.

وی برای تمام افراد مسواک معمولی را پیشنهاد کرد که انواع مختلف آن به راحتی در دسترس است و برای کسانی که تحلیل لثه دارند و یاجراحی لثه شدند، گفت: مسواک برقی را توصیه نمی کنم.

و اهمیت به بهداشت دهان باید مورد توجه قرار گیرد و با یک مسواک خیلی ارزان قیمت هم می‌توانیم در هر سه وعده‌غذایی و با استفاده از مسواک زدن صحیح و نخ دندان پلاک میکروبی را کنترل کنیم و از لحاظ بیماری لثه و کنترل پوسیدگی می‌توانیم حرف اول را بزنیم.

 

جرم گیری دندان با مواد طبیعی

عوارض جدی بی‌توجهی به تمیز کردن زبان

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید