در حال گرفتن اطلاعات...

خطرات مصرف زیاد دمنوش گیاهی

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 4376

مصرف بیش از حد جوشانده و دمنوش‌ها، نه تنها مفید نیست بلکه موجب مسمومیت‌های شدید و در مواقعی منجر به مرگ می‌شود.

خطرات مصرف زیاد دمنوش گیاهی

اعتماد به نقش درمانی گیاهان، از دیرباز و در طب سنتی در ایران مرسوم بوده و بینش درمان با دارو را در قدیمی‌ترها، نقض می‌کند. در چند سال اخیر مصرف دمنوش گیاهی در جامعه رواج یافته است و حتی کم سن و سال‌تر‌ها را به این وادی کشانده است.

علاقه به مصرف دمنوش گیاهی و میوه‌ای، اهداف متعددی را دنبال می‌کند. بعضی از افراد با شنیدن تجربه‌های خوب طب سنتی ، به منظور بهره بردن از نقش درمانی گیاهان، خود را ملزم به استفاده از داروهای گیاهی و دمنوش گیاهی می‌کنند. گروهی دیگر به منظور تجربه طعم‌های متفاوت نوشیدنی‌ها، و یا ایجاد تنوع و تحت تأثیر مدگرایی، به مصرف دمنوش گیاهی گرایش پیدا کرده‌اند.

آیا دمنوش‌های گیاهی بسته بندی خاصیت دارویی دارند؟

 

دمنوش گیاهی و گیاه بسته بندی شده

 

در حال حاضر دمنوش گیاهی آماده با مارک‌ها و بسته بندی‌های مختلف تولید شده که با اضافه کردن مواد افزودنی به اصل گیاه، خاصیت دارویی آن را به حداقل می‌رساند براین اساس توصیه می‌شود از گیاهان خشک طبیعی استفاده شود. نظرات طب سنتی درباره خشک شدن دهان

مصرف چه گیاهانی خطر آفرین است؟

مصرف دمنوش گیاهانی، چون گل گاوزبان، بابونه، نعناع، دارچین، چای سبز و ... از جمله نوشیدنی‌هایی است که جایگزین چای سیاه شده و اثرات سوء آن را به فرآیندی مفید برای سلامت بدن تبدیل کرده است. ناگفته نماند مصرف بیش از حد و بی رویه این گیاهان نیز عوارضی، چون ایجاد حساسیت و حتی مسمومیت‌های شدید را به همراه می‌آورد.

تهیه دمنوش گیاهی به صورت طبیعی

 

دمنوش گیاهی

 

ازجوشاندن مستقیم گیاهان دارویی با آب، عصاره‌ای قوی، با طعم و بویی کاملا طبیعی به دست می‌آید که اثرات قوی‌تری را نسبت به عرقیجات و دمنوش‌ها در سیستم بدن ایجاد می‌کند. براین اساس با توجه به تاثیر قوی و فوری این نوشیدنی‌ها در طب سنتی بر برخی از ارگان‌های مختلف بدن، مصرف بی رویه و بدون آگاهی از این گیاهان می‌تواند خطرناک و منجر به مسمومیت یاحتی مرگ شوددرمان آلرژی بهار با طب سنتی

قبل از مصرف هرگونه دمنوش‌های گیاهی و جوشانده، حتما از حساسیت‌ها و عوارض آن آگاه بوده و تحت نظر پزشک متخصص مصرف شود.

 

رفع بوی عرق با طب سنتی

درمان نفخ شکم در طب سنتی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید