در حال گرفتن اطلاعات...

بهترین مکمل های بدنسازی برای بدنسازان

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 4548

بدنسازی با هدف زیبایی اندام شاید در نیازی به مصرف مکمل خاصی نداشته باشد اما اگر می‌خواهید به بهترین نتیجه دست یابید بهتر است، از برخی مکمل‌ها مصرف کنید.

بهترین مکمل های بدنسازی برای بدنسازان

یکی از چیزهایی که بدنسازان باید بدانند این است که پول خود را صرف چه مکمل های بدنسازی باید بکنند. بیایید یاد بگیریم پول خود را هدر ندهیم!

تقریبا همه بدنسازان با کلاهبرداری و مدهای جدید آشنایی دارند. همه بدنسازان درباره سرکه سیب، غضروف کوسه و آخرین نسخه‌های جادویی چیزهایی شنیده‌اند. متاسفانه چیزی که بدنسازان تازه کار نمی‌دانند، یکی تکنیک‌های صحیح ورزشی است و دیگری مکمل های بدنسازی که قابل اطمینان و سالم باشند و کارخانه‌های سازنده آن‌ها معتبر باشد.

بنابراین، این مقاله برای رفع ابهام و کمک به بدنسازان تازه کار نوشته شده است. هدف از این مقاله این است که مکمل های بدنسازی خاصی را معرفی کنیم تا سردرگمی افرادی که تازه به سراغ بدنسازی آمده‌اند را برطرف کنیم.

مکمل های بدنسازی برای بدنسازان

 

خوردن نوشیدنی ورزشی

 

بدون تردید، مکمل های بدنسازی یکی از مهم‌ترین چیزهایی هستند که در لوازم ورزشی بدنسازان یافت می‌شوند. خیلی خوب است که بدنسازان برنامه ورزشی منظمی داشته باشند، اما اگر رژیم غذایی و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنند درست نباشد، نتیجه مطلوب را نخواهند گرفت. انتخاب بین مکمل های بدنسازی ، انتخاب بین نتایج خوب و نتایج بهتر است.

در زیر، چند مکمل اساسی برای بدنسازان را معرفی می‌کنیم. با استفاده از این مکمل های بدنسازی خیال شما راحت می‌شود که حداکثر بهره را از تمرینات ورزشی که انجام می‌دهید، برده‌اید. این مکمل های بدنسازی بر اساس اولویت و اهمیتی که دارند، در لیست زیر آورده شده‌انداهمیت استراحت برای عضله سازی

معرفی مکمل های بدنسازی مولتی ویتامین‌ها برای بدنسازان

وقتی به دنبال برنامه‌ای برای مصرف مکمل های بدنسازی می‌روید، اول باید در انتخاب مولتی ویتامین دقت کنید. پیش از همه باید مراقب باشید که آلرژی خاصی نسبت به این داروها نداشته باشید. اگر در انتخاب مولتی ویتامین دقت نکنید، ممکن است نسبت به فرآورده‌های ویتامینی واکنش حساسیتی نشان دهید.

بنابراین، برای پیش‌گیری از چنین تجربه ناخوشایندی، توصیه می‌کنم مراقب باشید که به چه چیزهایی آلرژی دارید و پیش از خرید مولتی ویتامین دقت کنید که محتویات آن چیست. برنامه غذایی مناسب ورزش هوازی برای تناسب اندام

علاوه بر این، شرایط دارویی خاصی که دارید را پیش از مصرف مولتی ویتامین در نظر داشته باشید. مثلا اگر مشکل پروستات دارید (یعنی بزرگی پروستات و مشکل دفع اوره دارید)، بهتر است از مصرف مولتی ویتامین‌هایی که میزان روی بالایی دارند (15 میلی گرم یا بیش‌تر)، خودداری کنید.

اینکه مولتی ویتامین از نوع زمان‌دار است یا نه نیز مساله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. مولتی ویتامین‌هایی که زمان‌دار هستند، گران‌تر هستند اما مزایای بیش‌تری دارند، چرا که ورود آن‌ها به جریان خون آهسته‌تر و یکنواخت‌تر رخ می‌دهد. این مساله باعث ماندن طولانی‌تر آن‌ها در بدن شده و نتایج بهتری دارد. معنی ندارد بخواهید پول خود را صرف داروهایی کنید که خیلی زود از طریق ادرار دفع می‌شوند.

بدنسازان خانم و آقا به دوزهای مختلفی از مواد معدنی و ویتامین‌ها نیاز دارند. فکر نکنید هر چه ویتامین بیش‌تری مصرف کنید، بهتر است. اصلا اینطور نیست، به ویژه در مورد مولتی ویتامین‌ها.

معرفی مکمل های بدنسازی گلوتامین برای بدنسازان

گلوتامین، یکی از موارد معمول برای افرادی است که می‌خواهند مکمل بخرند. در واقع، گلوتامین ماده بسیار مهمی است و نقش‌های زیادی در بدن دارد؛ اگر می‌خواهید بین گلوتامین و مکمل های بدنسازی آب پنیر یکی را انتخاب کنید، بهتر است گلوتامین را انتخاب کنید.

ورزشکاران و بدنسازان که تمرینات سختی انجام می‌دهند، نیاز به گلوتامین دارند زیرا هنگام تمرینات سخت و شدید، بدن نمی‌تواند میزان مورد نیاز از گلوتامین را خود بسازد.

وقتی فردی تحت فشار زیاد قرار می‌گیرد (مثلا شدیدا ورزش می‌کند)، گلوتامین از ماهیچه‌ها آزاد می‌شود و همین مساله می‌تواند سبب کم آب شدن بدن شود. همانطور که همه می‌دانیم، کم آب شدن بدن، فرد را به شرایط دگرگونی بافتی می‌رساند.

علاوه بر این، گلوتامین سبب تحریک غده هیپوفیز در مغز شده و به این ترتیب، سطح هورمون رشد را افزایش می‌دهد. یک انتقال دهنده عصبی به نام گاما آمینو بوتریک اسید نیز افزایش می‌یابد و به فرایند ریکاوری و آرام سازی بدن کمک می‌کند.

وقتی به فکر خرید گلوتامین می‌افتید، باید مراقب چیزی که روی بسته آن نوشته شده است باشید. اینکه دارای پیوند پپتیدی است یا نیست؟ این دو کلمه خیلی مهم هستند اما معنای کاملا متفاوتی دارند. گلوتامین‌هایی که پیوندهای پپتیدی دارند، نسبت به نوع دیگر آن ثبات بیش‌تری دارند، ضمن اینکه قیمت آن‌ها بیش‌تر است. گلوتامین‌هایی که پیوند پپتیدی دارند می‌توانند همراه غذا مصرف شوند، اما نوع دیگر بهتر است با شکم خالی مصرف شود.

پروتئین آب پنیر برای بدنسازان

 

دمبل های بدنسازی در باشگاه

 

تامین پروتئین کافی از طریق رژیم غذایی روزانه اغلب دشوار است؛ گرچه از لحاظ تئوری امکان پذیر است. البته، با تکیه بر منابع غذایی برای تامین همه نیاز‌های پروتئینی فرد، این خطر وجود دارد که مکمل های بدنسازی ، پروتئین‌ها به طور کامل هضم نشوند، یا فشار بیش از حد بر دستگاه گوارش وارد آورند.

بنابراین برای پیش‌گیری از مشکلاتی که در بالا بیان شد، می توان از پودر پروتئین استفاده کرد. وقتی از یک محصول پروتئینی پنیری استفاده می‌کنید، باید مراقب نوع پروتئینی که در آن محصول است باشید.

چیزهایی که باید در نظر گرفته شوند این‌ها هستند: میزان آمینو اسیدها، میزان مواد نگهدارنده، طعم، سهولت کاربرد، قابلیت ترکیب و قابلیت هضم.

معرفی مکمل های بدنسازی کراتین برای بدنسازان

کراتین جزو مکمل های بدنسازی عالی برای بدنسازان است که وقتی به عنوان بخشی از برنامه قدرت مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند تاثیر شگرفی بر بافت‌های عضلانی ضعیف بگذارد. وقتی می‌خواهید یک فراورده کراتینی انتخاب کنید باید به میزان خلوص آن توجه داشته باشید. برخلاف آنچه تبلیغ می‌شود، نیازی به مصرف 75 میلی گرم دکستروز برای تاثیر گذاری کراتین نیست.

طبق تجربه ای که من داشته‌ام، مونوهیدرات کراتین همراه با مواد زیر خیلی بهتر جذب می‌شود.

5 میلی گرم گلوتامین

10 میلی گرم مونوهیدرات کراتین

50 میلی گرم دکستروز

40 تا 60 میلی گرم پروتئین آب پنیر

وقتی که دکستروز همراه با کراتین مصرف می‌شود، می‌تواند مفید باشد زیرا سبب افزایش انسولین میشود و در نتیجه کراتین بیش‌تری را به نقطه هدف شلیک می‌کند: یعنی به ماهیچه‌ها. اگرچه کاهش میزان دکستروز و جایگزین کردن پروتئین پنیر به جای آن سبب افزایش بیش‌تر انسولین می‌شود.

کراتین، خیلی ارزان قیمت است و کیفیت آن هم در سال‌های اخیر خیلی بهتر شده است. دیگر دوره کراتین‌های چینی به سر آمده است. ما کراتین مونوهیدرات پودری شکل را به شما توصیه می‌کنیم، چرا که کراتین مایع موفقیت چندانی به دست نیاورده است.

زد ام ای برای بدنسازان

زد ام ای، جزو مکمل های بدنسازی است که بعضی آن را یک مکمل اصلی می‌دانند و بعضی دیگر یک مکمل فرعی.

زد ام ای، مکملی است که میزان تستسترون طبیعی را تا حداکثر حد ممکن افزایش می‌دهد. این مکمل با استفاده از سه عنصر (روی، منیزیوم، آسپارتات) این کار را انجام می‌دهد. مصرف این مکمل در رژیم‌هایی که برای چربی سوزی داده می‌شوند خیلی مفید است.

معرفی مکمل های بدنسازی ترموژنیک‌ها برای بدنسازان

در رژیم‌های غذایی که برای چربی سوزی داده می‌شوند، مکمل های بدنسازی ترموژنیک می‌توانند سبب افزایش چربی‌سوزی شوند.

 

بدترین توصیه های تناسب اندام

آب نارگیل برای حفظ تناسب اندام ، زیبایی پوست و سلامت بدن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید