در حال گرفتن اطلاعات...

خطرات رژیم غدایی با پروتئین بالا

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1396

امرزه بیشتر رژیم‌های غذایی دارای مقادیر زیادی از پروتئین بوده اما این رژیم‌ها چه خطراتی می‌توانند برای بدن داشته باشند؟

خطرات رژیم غدایی با پروتئین بالا

رژیم غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات محدود، پایه و اساس بسیاری از رژیم‌های مد روزند. این رژیم‌های غذایی علاوه بر مقادیر بالای پروتئین، معمولا محدود سازنده هستند، یا حتی گروه‌های غذایی را بطور کامل حذف می‌کنند. اگر چه حذف یا محدود ساختن شدید گروه‌های غذایی ممکن است باعث مقداری کاهش وزن شود، اما این رژیم غذایی ، اغلب در فراهم کردن تمام فیتونوترینت‌های ضروری، ویتامین‌ها، مواد معدنی کمیاب، فیبر و آنتی اکسیدان‌هایی که بدن شما نیاز دارد، موفق نیستند. تناسب اندام و بهبود روحیه با رژیم غذایی دوپامین

مقادیر پروتئینی مورد نیاز در روز

 

مواد غذایی حاوی پروتیین

 

مقادیر توصیه شده روزانه برای نیازهای پروتئینی، حداقل 0.8 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن یا حدود 0.4 گرم به ازای هر پوند است، اما بسیاری از رژیم‌های غذایی با پروتئین بالا 1.2 تا 1.4 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن را هدف می‌گیرند. در هنگام تعیین نیازهای پروتئینی‌تان مطمئن شوید که آن را بر اساس وزن بدن‌تان محاسبه می‌کنید، نه درصد کالری‌هایی که قصد دارید در روز مصرف کنید. رژیم غذایی با پروتئین بالا معمولا شامل حدود 25 تا 30% پروتئین ، 40 تا 45% کربوهیدرات و 30% چربی هستند.

پروتئینها، افراد را قادر می‌سازد که کم‌تر غذا بخورند و توانایی بیش‌تری در کنترل اشتهایشان احساس کنند. علاوه بر این، پروتئین میزان گرمازایی بالاتری دارد بنابراین هضم، استفاده و متابولیزه پروتئین و سایر مواد مغذی موجود در منابع پروتئینی، به انرژی بیش‌تری نیاز دارد.

اما به یاد داشته باشید شما باید نه تنها در زمان شام یک وعده غذایی با پروتئین بالا بخورید، بلکه باید در طول روز نیز پروتئین مصرف کنید. تعادل پروتئین مثبت فقط حدود ۳ ساعت بعد از هضم طول می‌کشد، بنابراین مطمئن شوید که وعده‌های غذایی را حذف نمی‌کنید و یک منبع پروتئین به صبحانه و ناهارتان اضافه می‌کنید.

ورزش نیز باید یک عنصر کلیدی از یک سبک زندگی و رژیم غذایی با پروتئین بالای شما باشد. این رژیم غذایی علاوه بر کمک به ساخت توده عضلانی خالص معمولا به حفظ توده خالص بدنی در طول کاهش وزن نیز کمک می‌کنند. ورزش کردن، بخصوص افزایش قدرت به شما کمک خواهد کرد عضله بسازید و پروتئین رژیم غذایی‌تان را مورد استفاده قرار دهید. رژیم غذایی با پروتئین بالا با نرخ 20% تجزیه توده عضلانی خالص و حدود 80% تجزیه چربی مرتبط هستند. در حالیکه مقادیر دیده شده در حالت قحطی حدود 50% تجزیه چربی و بافتهای خالص است. ورزش کردن به پایین‌تر نگه داشتن میزان از دست دادن عضله کمک خواهد کردرژیم غذایی سالم شامل چه خوراکی‌ هایی می‌ شود؟

چالش‌های موجود در رژیم غذایی با پروتئین بالا

1. اگر شما بیماری کلیوی یا دیابت دارید

 

آمپول دیابت

 

در واقع شواهد بالینی کمی وجود دارند که از این ادعا حمایت می‌کنند که رژیم غذایی با پروتئین بالا بر کلیه‌ها فشار آورده و باعث عوارض بلند مدت می‌شود. اما برای آن دسته از افرادی که در حال حاضر بیماری‌هایی مانند بیماری کلیوی یا دیابت دارند که بر قابلیت عملکرد کلیه‌ها تاثیر می‌گذارد، رژیم غذایی با پروتئین بالا ممکن است انتخاب خوبی برای کاهش وزن نباشد.

2. گزینه‌های پروتئین خالص را انتخاب کنید

اگر شما در حال امتحان کردن یک رژیم غذایی با پروتئین بالا هستید، روی انتخاب گزینه‌های پروتئینی خالص مانند لوبیاها، عدس، ماهی، توفو، بوقلمون و مرغ تمرکز کنید. اگر چه این رژیم غذایی معمولا اثر مثبتی در کاهش تری گلیسیرید و بالا بردن سطوح HDL دارد اما تغییر کمی در سطوح LDL وجود دارد و این رژیم‌های غذایی معمولا چربی کل، چربی اشباع و کلسترول بالاتری دارد. آکادمی تغذیه و رژیم غذایی همچنین مصرف محدودی از چربی‌های ترانس و چربی‌های اشباع شده را نیز توصیه می‌کند.

3. گوشت قرمز را کاهش دهید

علاوه بر اینکه گوشت قرمز، یک استرس زیست محیطی بزرگ است، مصرف گوشت قرمز و گوشت‌های فراوری شده با افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان مرتبط دانسته شده است، بخصوص اگر این گوشت در دماهای بالا پخته شده باشد.

4. مصرف کلسیم

سطوح بالاتری از کلسیم دفع شده در ادرار وجود دارد، بنابراین با مصرف حداقل 3 وعده از مواد غذایی غنی از کلسیم در هر روز، این مقادیر از دست رفته را جبران کنید. همچنین مشخص شده که رژیم غذایی با پروتئین بالا، جذب کلسیم را افزایش می‌دهد و بنابراین از سلامت استخوان حمایت کرده و تراکم استخوان را در طول کاهش وزن حفظ می‌کند اما مهم است که اتلاف مواد مغذی ضروری را با مصرف متعادل کنید.

5. سطوح انرژی

برخی از مردم، خستگی خفیف تا شدید را گزارش می‌کنند. کربوهیدرات‌ها، آسان هضم‌ترین مواد غذایی برای تولید انرژی برای مغز و بدن شما هستند. اگر احساس خستگی می‌کنید، کربوهیدرات‌های پیچیده‌ی بیش‌تری به رژیم غذایی تان اضافه کنید، مانند سبزیجات نشاسته‌ای، میوه‌های تازه یا غلات کامل.

 

آب نارگیل برای حفظ تناسب اندام ، زیبایی پوست و سلامت بدن

برنامه غذایی مناسب ورزش هوازی برای تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
شیوا
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
من کلا به رژیم اعتقاد ندارم آدم باید همه چیز بخوره
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید