در حال گرفتن اطلاعات...

رنگ کردن مو با رنگ موی گیاهی

بزرگنمایی
دسته: مو تاریخ نگارش: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 5941

سری به مادربزرگ‌ها که بزنیم با کلی ترکیب زیباترین رنگ موهای طبیعی آشنا می‌شویم. آشپزخانه‌ی شما دنیایی از مواد لازم برای ساخت رنگ موهای گیاهی است.

رنگ کردن مو با رنگ موی گیاهی

زیباترین رنگ مو دنیا رنگی است که علاوه بر رنگ کردن مو هایتان موجب تقویت و حفظ سلامتی آن‌ها شود درست مثل موهای پرپشت زنان قدیمی که مشکلات موهای امروزی‌ها را نداشتند. اگر به سراغ مادربزرگ خود بروید و از او در این باره بپرسید، قطعا بیش از 10 گیاه دارویی با رنگ‌های متفاوت و زیبا را به شما معرفی می‌کند که استفاده از آن‌ها موجب تغییر رنگ موها و ایجاد تغییر در ظاهر شما می‌شود. پیش از تولید و عرضه رنگ موهای شیمیایی در جهان بسیاری از زنان در کشورهای مختلف متناسب با نوع فرهنگ و رویش گیاهان دارویی همان منطقه از انواع رنگ موی گیاهی برای رنگ کردن موهای خود استفاده می‌کردند. فواید رنگ موی گیاهی و مراقبت از مو

این افراد از حنا برای حنایی کردن موها، از روناس برای مشکی کردن و از دانه‌های قهوه برای قهوه‌ای کردن موهای خود استفاده می‌کردند.

رنگ کردن مو با رنگ موی گیاهی

 

رنگ کردن مو

 

تست رنگ طبیعی بر موها

نکته‌ای که پیش از رنگ کردن مو با رنگ موی گیاهی و طبیعی باید به آن دقت کرد این است که همیشه قبل از رنگ کردن مو ها با رنگ موی گیاهی و دارویی مورد نظر، بهتر است آن رنگ موی گیاهی را روی بخش کوچکی از موهایتان امتحان کنید. برای این منظور کافی است کمی از موهای سرتان را بچینید و روی آن رنگ مورد نظر را امتحان کنید. در این حالت اگر از رنگ به دست آمده احساس رضایت داشتید آن را روی موهایتان بگذارید. بهترین شرایط برای رنگ کردن مو ها با رنگ موی گیاهی و طبیعی آن است که در محیطی که به دمای بدن نزدیک است و به اصطلاح 37 درجه سانتی گراد دما دارد موهای خود را رنگ کنید. در این حالت نتیجه بهتری بعد از رنگ کردن مو ها به دست می‌آیدرنگ کردن مو در خانه

رنگ کردن مو به رنگ بور با رنگ موی گیاهی اسپرک

اگر در گروه افرادی قرار دارید که از رنگ‌های روشن لذت می‌برید و تصمیم دارید با رنگ کردن مو آنها را به رنگ زرد یا بور در آورید بهترین روش استفاده از گیاه اسپرک است. گیاه اسپرک انواع مختلفی دارد که از میان آن‌ها تنها یک نوع برای رنگ آمیزی موی سر مناسب است. بنابراین هنگام تهیه این گیاه حتما به فروشنده توصیه کنید که اسپرک برای رنگ مو نیاز دارید. برای تهیه رنگ موی گیاهی و عصاره اسپرک نیز لازم است 4 قاشق غذاخوری از آن را در 3 لیوان آب بجوشانید و پس ازصاف کردن و سرد شدن آن را روی موهای خود ماساژ دهید. با ماساژ این عصاره روی موهایتان به مرور موها به رنگ زرد و پس از آن به رنگ بور در می‌آیند.

رنگ کردن مو های سفید چگونه است؟

پیش از پیدایش رنگ‌های شیمیایی در جهان بسیاری از مردم از گیاهان دارویی مختلف برای رنگ آمیزی موهای خود استفاده می‌کردند. امروزه نیز بسیاری از درمانگران طب سنتی استفاده از این رنگ‌های طبیعی و گیاهی را در مقایسه با رنگ‌های شیمیایی که استعمال آن‌ها عوارض جانبی نیز به همراه دارد، توصیه می‌کنند. این درمانگران برای رنگ کردن مو های سفید به مراجعان خود توصیه می‌کنند 2 قاشق غذاخوری تنباکو را با 2 لیوان آب به مدت نیم ساعت بجوشانند و سپس موهای خود را با محلول خنک شده تنباکو ماساژ دهند تا تارهای موی سفید شده به رنگ مشکی در آیند.

رنگ کردن مو به مشکی پرکلاغی با رنگ موی گیاهی روناس

اگر تمایل دارید موهایتان را به رنگ مشکی تیره یا به اصطلاح پرکلاغی در آورید، توصیه می‌کنیم از محلول گیاه دارویی روناس استفاده کنید. این محلول می‌تواند در مدت زمان کوتاهی رنگی تیره و مشکی به تار موی شما ببخشد. برای تهیه این محلول کافی است 4 قاشق غذاخوری روناس را در 3 لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. این محلول را پس از سرد شدن روی موهایتان ماساژ دهید. پیش از این مردم بسیاری در شرق آسیا و شمال آفریقا از این گیاه برای رنگ آمیزی پارچه استفاده می‌کردند.

رنگ کردن مو به هایلایت آبی با رنگ موی گیاهی و دارویی

افرادی که تارموی سفید دارند و تعداد این تار موها در سر آن‌ها به حدی است که موجب نارضایتی آن‌ها می‌شود، می‌توانند برای از بین بردن این مسئله از عصاره گیاه آقطی برای جلوه بیش‌تر موهایشان استفاده کنند.

برای این منظور کافی است گیاه آقطی را از نزدیک‌ترین عطاری به منزل خود تهیه کنید و آن را با نیم لیتر آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد. پس از 10 دقیقه عصاره‌ای از این گیاه به دست می‌آید که ماساژ این عصاره روی سر و موها موجب تیره رنگ کردن مو های سفید می‌شود. البته باید توجه داشت که گیاه آقطی به دلیل توناژ آبی که در خود دارد موجب آبی شدن تارهای سفید شده و جلوه ای خاص به موهای شما می‌بخشد.

رنگ کردن مو به موهای طلایی با رنگ موی گیاهی گل بابونه

افرادی که علاقه‌مندند موهایی طلایی رنگ داشته باشند می‌توانند از عصاره گل بابونه و گل ریواس برای این منظور کمک بگیرند. ترکیب این 2 عصاره یکی از بهترین رنگ موهای طبیعی برای افرادی است که موهای سفید دارند. ماساژ این عصاره بر موهای سفید و بی‌رنگ موجب طلایی شدن موها می‌شود.

برای تهیه این عصاره تنها باید 5 قاشق گل بابونه و 5 قاشق گل ریواس را درون 3 لیوان آب بریزید و این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آماده شود. بعد از گذشت 20 دقیقه که گل بابونه در آب جوشید این محلول آماده است. آن را صاف کرده و پس از خنک شدن روی موهای خود ماساژ دهید. این کار را تکرار کنید تا رنگ طلایی مورد علاقه‌تان روی موها ظاهر شود.

رنگ کردن مو با حنا، معروف ترین رنگ موی گیاهی و طبیعی جهان

حنا یکی از معروف‌ترین و پرمصرف‌ترین گیاهانی است که برای رنگ کردن مو و روشن کردن آن‌ها توسط زنان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که علاقه‌مند به استفاده از رنگ موی گیاهی و بی خطر برای سلامت‌شان هستند تمایل زیادی به استفاده از این رنگ دارند. رنگی که نه تنها موجب قرمزی پوست و التهاب پوست سرشان نمی‌شود بلکه به ترمیم ساقه موها و ضخیم‌تر شدن آن‌ها کمک کرده و خواص درمانی فوق العاده‌ای برای مو دارد.

افرادی که موهای تیره رنگ دارند با کمک حنا می‌توانند رنگ موهای خود را به قهوه‌ای نزدیک کنند. رنگ حنا وقتی روی موهای تیره رنگ قرار می‌گیرد آن‌ها را قهوه‌ای تیره و براق می‌کند. این رنگ درصورتی که روی موهای روشن امتحان شود متناسب با روشنی مو به رنگ‌های قهوه‌ای روشن، حنایی و قرمز تبدیل می‌شود.

رنگ کردن مو به رنگ مسی با رنگ موی گیاهی

 

رنگ موی مسی

 

افرادی که علاقه مند به رنگ موی مسی هستند می‌توانند از یک رنگ موی گیاهی بسیار ساده برای به دست آوردن این رنگ برای موهایشان استفاده کنند. برای تهیه این ترکیب کافی است که به ترکیب گل ریواس و گل بابونه مقداری حنا اضافه کنید.

برای رنگ کردن مو کافی است به میزان مساوی (4 قاشق غذاخوری) از هر 3 گیاه دارویی گل ریواس، گل بابونه و حنا را در ظرف ریخته و آن را با 3 لیوان آب مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید. پس از جوشیدن این رنگ موی گیاهی آن را صاف کرده و روی موهایتان ماساژ دهید. این ترکیب موجب به دست آمدن رنگ مسی شده و جلوه زیبایی به موهایتان می‌دهد.

 

روشن کردن موها با رنگ موی گیاهی - قسمت اول

رنگ موی گیاهی برای موهای سفید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید