در حال گرفتن اطلاعات...

خطرات بی توجهی به تمیز کردن زبان

بزرگنمایی
دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1522

منشاء عفونت‌ها باکتری‌هایی هستند که به دلیل رعایت نکردن بهداشت ایجاد می‌شوند. این عفونت‌ها می‌توانند به دلیل بی توجهی به تمیز کردن زبان نیز بوجود بیایند.

خطرات بی توجهی به تمیز کردن زبان

دو بار در روز مسواک زدن برای سلامت کل بدن مفید است این جمله را همیشه مادران به فرزندان‌شان گوش زد می‌کنند ، اما توجهی به زبان نمی‌کنند. دقایقی به این فکر کنید که چه اتفاقی می‌افتد اگر زبان را تمیز نکنید. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند هنگامی که دندان‌ها را تمیز می‌کنید یک باره زبان را هم پاک کنیم بی توجهی به تمیز کردن زبان باعث بروز مشکلاتی به خصوص در خانم‌های باردار و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در سلامتی می‌شود.

باکتری روی زبان‌های کثیف رشد می‌کند و باعث مشکل کوچکی مثل تنفس‌های بدبو تا مشکلات جدی مثل عفونت می‌شود.

خطرات بی توجهی به مسواک زدن یا تمیز کردن زبان

 

تمیز کردن زبان با مسواک

 

بی توجهی به تمیز کردن زبان و بیماری لثه

تمیز نکردن زبان و بی توجهی به مسواک زدن آن باعث بیماری لثه هم می‌شود، عفونت‌های باکتریایی زبان روی لثه تأثیر می‌گذارند که باعث قرمزی تورم و خونریزی لثه می‌شود.

بی توجهی به تمیز کردن زبان و از دست دادن دندان

بسیار عجیب است اگر زبان را به خوبی تمیز نکنید و زبانی آلوده داشته باشید شانس عفونت بیش‌تر می‌شود و باعث مشکلات جدی مثل از دست دادن دندان می‌شودجرم گیری دندان با مواد طبیعی

بی توجهی به مسواک زدن زبان و از کار افتادن حس چشایی

آیا هنگام غذا خوردن احساس می‌کنید مزه غذا را متوجه نمی‌شوید؟ اگر زبان را تمیز نکنید به تدریج باعث می‌شود باکتری‌ها قارچ‌ها و پوست‌های مرده روی زبان را بپوشاند.

بی توجهی به تمیز کردن زبان و تغییر رنگ

آیا متوجه هاله سفیدی روی زبان‌تان شده‌اید؟ اگر عفونت‌های قارچی روی زبان باشد نشانه‌ی آن به مشکل هاله‌ی سفید بروز پیدا می‌کند.

 بی توجهی به تمیز کردن زبان و بوی بد دهان و تنفس

 

بوی بد دهان

 

تنفس‌های بدبو چیزی نیست اما بسیار آزاردهنده و شرمنده کننده است اگر تنفس‌های بدبو دارید نحوه مراقبت دهان و دندان‌تان را بازبینی کنید، تمیز کردن زبان و مسواک زدن آن از رشد باکتری و ایجاد بوی بد جلوگیری می‌کند. چگونه لبخندی زیبا و دندان سفید داشته باشیم ؟

بی توجهی به مسواک زدن زبان و موهای سیاه زبان

این موها نتیجه مرحله‌ی تمیز نکردن زبان و بی توجهی به مسواک زدن در طولانی مدت است در حقیقت هیچ موی رویی روی زبان نیست اما این طور به نظر می‌آید.

 

استفاده از مسواک برقی بهتر است یا مسواک معمولی

نکات مهم در انتخاب مسواک خوب و مناسب

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید