دسته: آرایش کلی صورت تاریخ نگارش: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 4348

کانتورینگ یک معجزه آرایشی است. چند حرکت استراتژیکی با براش فونداسیون یا براش مخصوص آن می‌تواند ظاهر آرایش شما را تا اندازه زیادی بهبود بخشد. به علاوه باعث باریک‌تر شدن گونه‌ها، قلمی شدن بینی، پوشاندن غبغب و به وجود آوردن استخوان گونه‌ می‌شود. چه نکاتی در این معجزه آرایشی پنهان است؟! با زیبامون دات کام همراه باشید! (قسمت دوم)

کانتور صورت و نکات مهم آن

قسمت اول را در این‌جا بخوانید.

 

قدم دوم: سایه زدن پیشانی

قسمت بعدی برای کانتورینگ، پیشانی است که به متعادل شدن چهره کمک می‌کند. براش را به داخل مرطوب کننده‌ی رنگی یا فونداسیونی که مانند مرحله پیش آماده کردید بزنید. از انتهای یک ابرو شروع کنید و یک نیمه دایره بسازید سپس به سمت بالا و خط رویش مو بروید و به سمت پایین جایی که ابروی دیگرتان تمام می‌شود، بکشید. یک مقدار با براشتان آن‌را ترکیب کنید، ولی نیاز به Blend کردن کامل نیست، چون این قسمت برای مراحل بعدی است.

 

قدم سوم: تمرکز را روی خط فک قرار دهید

برای این‌که خط فکتان بهتر نشان داده شود و غبغب نیز محو شود، براش را مخلوطی که درست کرده‌اید زده و به صورت خطی در امتداد فک بکشید – از گوشه‌ی چپ فک تا گوشه‌ی راست آن بکشید – سپس مرطوب کننده رنگی را به گردن بزنید و از خطی که بر روی فک درست کرده بودید به سمت پایین بکشید تا به انتهای گردن برسید. این عمل باعث از بین رفتن رنگ غیر طبیعی بین صورت و گردن می‌شود.

 

قدم چهارم: باریک کردن بینی

اگر می‌خواهید بینی‌تان را کمی باریک کنید، از آخرین قطرات مرطوب کننده رنگی یا فونداسیونی که در پشت دستتان وجود دارد برای کشیدن شکلی U شکل و باریک در اطراف بینی‌تان استفاده کنید. از کنار گوشه‌ی داخلی چشم شروع کرده و خطی در امتداد پل بینی به سمت پایین بکشید و در طرف دیگر بینی به سمت بالا ادامه دهید. این خطوط باید از تمام خطوط دیگری که در صورتتان کشیدید باریک‌تر باشند.

 

کانتور صورت

 

قدم پنجم: کمی روشن‌تر...

حالا نوبت آن است که رنگ روشن‌تری از مرطوب کننده‌ی رنگی یا فونداسیون را بردارید – رنگی که با رنگ اصلی پوستتان هماهنگ است – و تمام جاهایی از پوست را که خالی مانده‌اند (رنگ تیره ندارند) را بپوشانید. رنگ روشن را با رنگ تیره طوری ترکیب کنید که مرزی میانشان باقی نماند. در این مرحله ظاهر شما باید در عین تغییراتی که کرده، طبیعی و اندکی طلایی گلگون طور شده باشد.

 

کانتور صورت

 

قدم ششم: هایلایت بزنید

برای این‌که پوستتان درخشان شود، از یک هایلایتر براق در قسمت‌های استخوان ابرو، نوک بینی و روی استخوان گونه و میان قوس لب‌ها استفاده کنید.

 

کانتور صورت

 

قدم هفتم: اضافه کردن پودر برای تثبیت آرایش

با پودری تثبیت کننده، صورتتان را مهر و موم کنید، البته به جز گونه‌ها که باید براق و تازه باقی بمانند. البته به یاد داشته باشید که اگر تمایل به استفاده کردن از محصولات کرمی دارید، این مرحله را انجام ندهید، چون بعد به صورت کیکی در می‌آید.

 

کانتور صورت

 

چند نکته‌ی آرایشی مهم را بخوانید.

انواع کانتورینگ برای چهره‌های مختلف را بخوانید.

دانستی‌های جالب در مورد آرایش بدن را بخوانید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
هایلند بیوتی
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سارا .ن
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۳
کجا میتونم کلاسای آموزش کانتورینگ حرفه ای برم؟؟؟؟؟؟
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید