در حال گرفتن اطلاعات...

دلایل و علت های تشنگی زیاد و مداوم

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 2746

اگر همیشه و در همه حال تشنه هستید و احساس تشنگی می‌کنید و مدام بطری آبتان را خالی می‌کنید توضیحات این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

دلایل و علت های تشنگی زیاد و مداوم

خشک شدن بیش‌ازحد دهان بیماری نیست بلکه می تواند علامت بیماری باشد. به گفته کارشناسان هر آنچه باعث ایجاد تغییراتی در آب یا الکترولیت در بدن ‌شود، می‌تواند تشنگی ایجاد کند. وقتی دچار تشنگی شدید می شوید, دلیل آن واضح است: مقدار جذب H2O شما به حداقل رسیده است، در خوردن خوراکی شور پرخوری کرده اید و ممکن است تمرینات سخت داشته اید. اما خشک شدن دهان مانند خشکی صحرا ممکن است طرز کار بدن شما و وضعیت سلامتی شما را نشان دهد. 

 

آیا مدام تشنه می‌شوید؟ 

 

آب خوردن

 

هنگامی که شما حس تشنگی می‌کنید معنیش آن است که بدنتان دچار کم آبی شده است و لازم دارید تا آب مورد نیاز بدنتان را تامین بکنید. توجه داشته باشید که نوشیدن تنها آب کمکی به شما نمی‌کند بلکه لازم است نوشیدنی‌های دیگری مثل آب میوه‌ها یا شیر را نیز به طور روزانه مصرف بکنید. باید سعی کنید نوشیدن شیر، آبمیوه یا نوشیدنی‌های کم کالری را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. به خصوص مصرف روزانه ی آبمیوه‌ها بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. نوشیدن آبمیوه‌ها و نوشیدنی‌های سالم به علت داشتن قند گیاهی کمک می‌کند تا سطح کالری بدنتان را متعادل نکه دارید و سلامتتان را بیش از پیش حفظ کنید. نشانه های کم آبی بدن

 

علائم کم آبی

سردرد، احساس خستگی، خشکی دهان، عدم تمرکز، احساس سرگیجه، ادرار تیره تر. متابولیسم بدن و وزن مناسب

 

چقدر مایعات در طول روز بنوشیم؟

نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان یا ۲ تا ۲.۵ لیتر مایعات برای بدن کافی است البته در صورتی که هوا گرم باشد یا ورزش بکنید بدن شما به علت تعریق نوشیدنی‌های بیشتری نیاز داردتشخیص کمبود آب در بدن

 

دلایل تشنگی بیش از حد

 

نوشیدن آب

 

کم خونی

قاعدگی

فشارخون پایین

مواد غذایی ادرارآور

کمبود آب

دیابت

خشکی دهان

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
ناامید
۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
من خیلی تشنه میشم و خودم حدس میزنم مرض قند دارم
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید