در حال گرفتن اطلاعات...

چگونه لوازم آرایشتان را مرتب کنید؟

بزرگنمایی
دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1308

داشتن یک کشو، کیف آرایش یا کابینت لوازم آرایش مرتب، می‌تواند به آسان شدن زندگی شما کمک کند و صرفه‌جویی زیادی هم در زمان خواهد کرد. مقدار پول و زمانی که مرتب بودن برای شما می‌خرد غافلگیر کننده است! در ادامه چند راهنمایی برای مرتب کردن لوازم آرایش‌تان را خواهید خواند...

چگونه لوازم آرایشتان را مرتب کنید؟

اولین مساله‌ای که باید به آن توجه کنید چگونگی از بین بردن به هم ریختگی‌ها و منظم کردن آنچه دارید است. اغلب با گذشت زمان، ما لوازم آرایشی بیش از آنچه مورد نیازمان است انباشته می‌کنیم. ممکن است حتی متوجه داشته‌هایمان نباشیم و پولمان را برای خرید وسایل غیرضروری هدر دهیم.

از شر چیزهایی که نیازشان ندارید خلاص شوید

برای تسهیل کار نظم دادن، ابتدا همه‌ی محصولات آرایشی و دارویی که از تاریخ انقضاشان گذشته را از کشو، کابینت داروها یا کیف آرایش‌تان بیرون بریزید. اگر کالایی قدیمی‌تر از ۶ ماه بود، به علت مسائل بهداشتی و ایمنی آن را دور بیندازید. اگر هرکدام از کالاها ظاهر یا بوی طبیعی نداشتند نیز محض احتیاط آن را دور بیندازید.

اگر کالاهایی هنوز سالم‌اند ولی از آن‌ها استفاده‌ای نمی‌کنید، آن ها را در محل مخصوص خودشان جای دهید تا بعدا اگر تیپ‌تان را تغییر دادید یا به تنوع نیاز داشتید استفاده‌شان کنید. محصولات آرایشی مورد استفاده‌تان را در جایی که دسترسی مناسبی برایتان دارد قرار دهید.

همیشه حواستان به زمانی که کالایی را باز کرده‌اید باشد

یک برچسب زیر کالایی که باز می‌کنید بچسبانید. وقتی بدانید کالاها چه زمانی منقضی می‌شوند کار تمیز و مرتب کردن‌شان بسیار آسان‌تر خواهد شد. وقتی محصولاتی را استفاده می‌کنید که کاربرد روزانه ندارند، یادتان می‌رود کی بازشان کرده بودید. کالاهایی مثل ماسک جلبک و برخی لایه بردارهای صورت، محصولاتی نیستند که بخواهید روزانه از آن‌ها استفاده کنید.

از صندوقچه‌ها و جاهای مناسب استفاده کنید

عاقلانه است که از جعبه‌ها یا صندوقچه‌های شفاف استفاده کنید تا بتوانید به راحتی ببینید چه چیزی داخل‌شان است. گروه بندی لوازم آرایش‌تان طبق زمانی از روز که استفاده‌شان می‌کنید می‌تواند به نظم بیش‌ترتان کمک کند. اطمینان حاصل کنید که محصولات ایستاده و رو به بالا قرار گرفته باشند تا نشت نکنند. همچنین مراقب شت‌ها و وسایل ظریف باشید و آن ها را از وسایل سنگین که ممکن است به آن‌ها آسیب برسانند جدا نگه دارید.

 

محصولات آرایشی مهم برای بهار 2017

لوازم آرایشی در 100 سال گذشته

زیبایی بیشتر با این ابزارهای آرایشی

 

 

منبع: تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
سپهر
۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷
لایک داشت
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید