در حال گرفتن اطلاعات...

روش بندانداختن موهای زائد

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 6989

بندانداختن یک تکنیک جدا کردن مو است که در خاورمیانه و هند به وجود آمد. بهترین چیز در مورد این روش از بین بردن مو، این است که می‌توان به وسیله آن حتی ریزترین موها را نیز جدا کرد.

روش بندانداختن موهای زائد

شما برای از بین بردن موهای زائد صورت‌تان از چه روشی استفاده می‌کنید؟ اگر ترجیح می‌دهید هنوز هم مانند مادر‌بزرگ‌های‌مان از روش بند انداختن با نخ استفاده کنید،  این مطلب احتمالا برای‌تان جالب است، به خصوص اگر دوست داشته ‌باشید که خودتان در خانه این موهای زائد را از بین ببرید.

 

نکات آموزشی بند انداختن

 

بند انداختن

 

یک تکه 60 سانتی‌متری از نخ خیاطی را گرفته و دو انتهای آن را به هم گره بزنید. با این کار یک حلقه از نخ به وجود خواهد آمد. حلقه نخ را به وسیله دو دست خود گرفته و آن را از قسمت وسط ، 10 بار به دور خود بچرخانید. با موی زائد صورت چه کنیم

حلقه نخ را دور انگشتان دو دست خود قرار دهید. با افزایش فاصله بین انگشتان یک دست، و کم کردن فاصله بین انگشتان دست دیگر در همان زمان، قسمت تابیده شده را به سمت انتهای نخ هدایت کنید. این گام مشکل است و به تمرین زیادی نیاز دارد؛ بنابراین این کار را تا زمانی که بتوانید قسمت تابیده شده را به راحتی بین دو دست خود حرکت دهید ادامه دهید. مزایا و معایب دستگاهای بند انداز برقی

برای امتحان، سعی کنید کار بنداندازی قسمتی از بدن خودتان، مثلا پاها، را انجام دهید. بهتر است برای شروع کار بر روی صورت خود امتحان نکنید . بند را به روی قسمتی از پاهای خود که می‌خواهید بنداندازی کنید قرارداده و قسمت تابیده شده را بین انگشتان دو دست خود حرکت دهید. مطمئن شوید که موها در قسمت تابیده شده گیر بیفتند . این حرکت باعث می‌شود که موها به صورت مستقیم از ریشه جدا شوند. استفاده از تیغ برای اصلاح صورت بانوان و جوانب آن

بعد از این که بر روی پای خود تمرین کردید، قسمت‌های دیگر بدن همانند بالای لب و یا ابروها را می‌توانید به راحتی بنداندازی کنید.

خانم‌های دارای موهای زیاد و تیره و ضخیم بهتر است برای رفع موهای زائد روش اول یعنی همان بند انداختن را انجام دهند و در صورت مستعد بودن برای جوش‌ صورت تمهیدات قبل و بعد از بند انداختن از قبیل استفاده کردن از محلول‌های ضدجوش با استفاده از پنبه به بند و پوست را در نظر بگیرند که خود در پیشگیری از جوش زدن موثر خواهد بود.
خانم‌های با موهای نازک اما زیاد بهتر است این کار را از طریق بند انداختن اما دیر به دیر انجام دهند که حتی در مواقعی بین این زمان می‌توانند از روش اصلاح کردن نیز استفاده كنند.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید