سفارش کالا و خدمات زیبایی

ارتباط موهای خاکستری با بیماری‌های قلبی در آقایان

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 1443

محققان پس از بررسی نتایج بدست آمده متوجه شدند که میان درجه‌ی بالای سفیدی در موهای مردان (گروه سوم به بعد) و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های کرونر قلب، مستقل از ترتیبات سنی و عوامل ثابت بیماری‌های قلبی ارتباط وجود دارد.

ارتباط موهای خاکستری با بیماری‌های قلبی در آقایان

یافته های اخیر از تجزیه و تحلیلی که در 545 مرد بزرگسال به دنبال نشانه های مشکل قلبی بوده است، و سپس نتایج را با رنگ مو ارجاع متقابل داده است، سرچشمه می گیرند. به گفته ایرینی ساموئل، مولف ارشد مطالعه و متخصص قلب و عروق در دانشگاه قاهره، در جامعه ما، امتیاز بالاتر سفیدی مو با خطر افزایش یافته بیماری عروق کرونر آترواسکلروز مرتبط بوده است. آتروسکلروز به تجمع پلاک در شریان ها ارجاع می شود. به گفته ساموئل، نتایج حاصله بدون در نظر گرفتن سن مردان یا این مساله که آیا خبر داشته اند با خطر بالای ابتلا به بیماری قلبی مواجه بوده اند یا خیر، ثابت بوده اند. همچنین، وی به این نکته اشاره داشت که تمایل بانوان به رنگ کردن موهای خود حضور آنها در تجزیه و تحلیل را غیر ممکن کرد. بر همین اساس، تیم پژوهشی وی به صورت انحصاری بر مردان متمرکز شدند، که همگی آنها در جستجوی نشانه های بیماری قلبی مانند تجمع پلاک، زیر بررسی قرار گرفتند. افزایش سن در افراد همیشه با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی همراه بوده است. به نظر محققان علائم پوستی می توانند راه مناسبی برای پی بردن و بررسی افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی باشند. البته به عقیده ی آن ها زمان بیشتری لازم است تا بتوان با تحقیقات بیشتر، قبل از بروز بیماری به پیش بینی خطر بروز آن پرداخت.

به عقیده‌ی محققین تصلب شرایین و خاکستری شدن موها، از طریق مکانیسم های مشابهی نظیر اختلال DNA ، استرس اکسیداتیو، التهاب، تغییرات هورمونی و پیری سلول های کارگر را در بدن انسان رخ می‌دهند. کاشت مو آقایان به چه شکل انجام می شود

 

میزان موهای مشکی و نسبت آنها با موهای سفید تقسیم بندی‌هایی به شرح زیر دارد

 

بیماری قلبی آقایان

 

موهای مشکی خالص

موهای مشکی بیش از موهای سفید جدیدترین مدل مو برای آقایان

میزان برابری از موهای مشکی و سفید

موهای سفید بیش از موهای سفید

موهای کاملا سفید

داده‌های بدست آمده با در نظر گرفتن سایر عوامل خطر بیماری‌های قلبی نظیر فشار خون، دیابت، استعمال دخانیات، اختلالات لیپیدی بدن و سابقه‌ی خانوادگی ابتلا به این بیماری‌ها مورد جمع بندی و بررسی واقع شد. راه های مراقبت از موی آقایان

محققان پس از بررسی نتایج بدست آمده متوجه شدند که میان درجه‌ی بالای سفیدی در موهای مردان (گروه سوم به بعد) و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های کرونر قلب، مستقل از ترتیبات سنی و عوامل ثابت بیماری‌های قلبی ارتباط وجود دارد.

افراد دارای بیماری‌های کرونر قلب به نحو قابل توجهی نسبت به سایرین، از میزان بالاتر و بیشتری از سفیدی (خاکستری شدن) موها و متعاقبا میزان بالاتری از بیماری برخوردارند.

در این بررسی سن، فشار خون، درجه‌ی سفیدی موها و اختلالات لیپیدی بدن به عنوان عوامل مستقل پیش بینی بروز بیماری‌های عروق کرونر قلب و تصلب شرایین شناخته شدند و تنها سن به عنوان عامل مستقل پیش بینی کننده و تخمین زننده ی سفیدی موها عنوان گردید.

 

موی سفید مردان

 

آترواسکلروز و سفید شدن موها از طریق مسیرهای بیولوژیکی مشابه و با افزایش سن رخ می دهند. به نظر محققین یافته نشان داد که صرف نظر از سن تقویمی، سفید شدن موها نشان دهنده ی سن بیولوژیکی افراد هستند و می توانند یک عامل هشدار دهنده برای افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی باشند. به عقیده ی آنان، بیماران بدون علائم قلبی و عروقی در معرض بیماری نیز باید جهت جلوگیری از بروز آن و شروع درمان های پیشگیرانه، به طور منظم چکآپ شوند.

البته به عقیده‌ی دانشمندان بررسی های بیشتری مورد نیاز است تا بتوان به علل ژنتیکی و یا احیانا زیست محیطی تعیین کننده‌ی سفیدی موها پی برد. همچنین اینکه میان سفید شدن موها در آقایان و بانوان و بروز بیماری های قلبی و عروقی به عنوان یک عامل مستقل ارتباط وجود داشته باشد نیاز به مطالعات و بررسی‌های بسیار بیشتری دارد.

دانشمندان ابراز امیدواری کردند در صورتی که یافته هایشان به واسطه ی تحقیقات و بررسی های بیشتر مورد تأیید قرار بگیرد بتوانند با ارزیابی سفیدی موها و نمره دهی به این عامل، از آن به عنوان یک عامل خطر بیماری عروق کرونر استفاده کنند.

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
سیما شمشیری
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
فکر نمیکردم اینا بهم ربط داشته باشن
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید