در حال گرفتن اطلاعات...

آنچه با آغاز مصرف ویتامین‌ ها در بدن رخ می‌ دهد

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 1789

با مصرف ویتامین‌های درست، بخشی از مواد مغذی مورد نیاز بدن برای ارائه عملکرد درست را تامین می‌کنید و با شرایطی مانند کمبود انرژی در طول روز مواجه نمی‌شوید. در قرص‌های ویتامین نیروی زیادی نهفته است و آغاز مصرف آن‌ها می‌تواند با تجربه چند تفاوت در بدن همراه باشد، که البته بیشتر آن‌ها مثبت هستند...

آنچه با آغاز مصرف ویتامین‌ ها در بدن رخ می‌ دهد

هنگامی که موضوع حفظ یک سبک زندگی سالم مطرح می‌شود، جنبه‌های مختلفی مد نظر قرار می‌گیرند. ورزش منظم، یک رژیم غذایی سالم و خواب کافی از اجزا اصلی یک سبک زندگی سالم هستند. اما موارد کوچک دیگری مانند مصرف ویتامین‌ها نیز وجود دارند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

در طول روز پر انرژی‌‌تر خواهید بود

با تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن این امکان برای شما فراهم می‌شود تا عمل‌کردی در بالاترین سطح ممکن داشته باشید.

به صورت مختصر حالت تهوع را تجربه می‌کنید

این یکی از عوارض جانبی شایع در میان افرادی است که قرص‌های ویتامین را مصرف می‌کنند، اما حالت تهوع به طور معمول از عوارض جانبی مصرف ویتامین‌ها با معده خالی یا مصرف ویتامین‌های نادرست است. ویتامین‌ها را به جای یک لیوان آب یا یک فنجان قهوه همراه با یک وعده غذایی مصرف کنید. اگر حالت تهوع از بین نمی‌رود نیز مصرف نوع دیگری را مد نظر قرار دهید.

غذای بیشتری تبدیل به انرژی می‌شود

ویتامین‌ها به سم زدایی بدن و خروج هر آن چه که بدن به آن‌ها نیاز ندارد، کمک می‌کنند و همچنین مواد مغذی بیشتری را از غذای مصرفی شما دریافت کرده و به انرژی خالص تبدیل می‌کنند. البته این به معنای آن نیست که هر آن چه را دوست دارید مصرف کنید و انتظار داشته باشید که ویتامین‌ها آن‌ها را به چیزی خوب تبدیل کنند. شما همچنان باید یک رژیم غذایی متعادل را دنبال کنید.

حافظه کوتاه مدت تقویت می‌شود

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف روزانه ویتامین‌ها می‌تواند به بهبود حافظه کوتاه مدت کمک کند. بر همین اساس، می‌توانید مصرف مولتی ویتامین‌ها را مد نظر قرار دهید زیرا عمل‌کرد کاری شما را بهبود می‌بخشند.

از عضلاتی قوی‌تر بهره‌مند می‌شوید

ویتامین D یک ماده مغذی موثر در بهبود قدرت عضلانی است، در نتیجه، با مصرف منظم مکمل‌های درست تمرینات قدرتی شما می‌توانند نتیجه چشم‌گیری را به همراه داشته باشند. یافتن یک ورزشکار حرفه‌ای که روزانه از ویتامین‌ها استفاده نمی‌کند بسیار دشوار است.

از پوستی سالم‌تر برخوردار خواهید شد

هنگامی که تمامی ویتامین‌های مورد نیاز بدن را دریافت کنید، پوست نیز به طور موثرتر روند ترمیم و بازسازی خود را دنبال می‌کند. ویتامین‌های بسیاری مانند C و E وجود دارند که نقش آن‌ها در بهبود ظاهر پوست و کمک به حفظ شادابی و جوانی آن ثابت شده‌اند.

 

قرص ویتامین خانگی!

گیاهان مفید دارای آهن

ویتامین‌های ضروری برای رشد مو (اینفوگرافی)

 

 

منبع: عصر ایران

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید