در حال گرفتن اطلاعات...

معرفی کامل روش های مختلف هایلایت به همراه عکس

بزرگنمایی
دسته: مو تاریخ نگارش: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 11250

حتما نام‌های انواع و اقسام روش‌های مختلف هایلایت به گوش شما هم خورده است و برایتان جالب است که با این روش‌ها آشنایی پیدا کنید. ضمن اینکه شناخت کامل هر کدام از این‌ها، به شما در انتخاب مدل مورد علاقه‌تان کمک خواهد کرد...

معرفی کامل روش های مختلف هایلایت به همراه عکس

1. هایلایت نواری (Ribboned)

این مدل که با نام روبانی هم شناخته می‌شود، یکی از بهترین مدل‌ها برای موهای فر و موج‌دار است که به زیبایی مدل هایلایت را نشان می‌دهد. به این صورت که در آن تکه‌های منظم نواری (درست مانند روبان) هایلایت در زمینه تیره موها دیده می‌شود و با پیچ خوردن موها، این تکه از مو مانند روبان به نظر می‌رسد.

پیشنهاد: یک مدل زیبا و ویژه استفاده از هایلایت مو با ریشه‌های رنگین کمانی است و یا استفاده از رگه‌های بلوند و روشن در زمینه تیره مانند این هایلایت روبانی - کاراملی.

انواع هایلایت

 

هایلایت روبانی با رگه‌های عسلی.

انواع هایلایت

 

هایلایت روبانی با زمینه قهوه‌ای روشن و رگه‌های طلایی که در مجموع، هایلایت روشنی ایجاد کرده است.

انواع هایلایت

 

2. لولایت (Lowlights)

این مدل مانند نامی که دارد، دقیقا معنای تابش خورشید را می‌دهد، به این صورت که موها در بالای سر و بخش‌های رویی و بالایی موها به رنگ روشن در می‌آیند و هایلایت روشنی دارند و در بخش‌های پشت سر و گردن، رگه‌های تیره‌تری از هایلایت را ایجاد می‌کنند.

انواع هایلایت

 

مدل لولایت با رنگ بلوند و قهوه‌ای.

انواع هایلایت

 

لولایت تیره با رنگ قهوه‌ای و دودی.

انواع هایلایت

 

3. Frosted

این تکنیک که به معنای یخ‌زده است، به این صورت است که بعد از بلوند کردن موها با هر درجه‌ای از روشنی، رشته‌ها یا دسته‌های باریکی از موها را کاملا بی‌رنگ می‌کنند تا حالت سفید و یخ‌زده‌ای در بین موها ایجاد کنید و افکت تیره و روشن از رنگ بلوند را مشخص سازند.

پیشنهاد: این مدل بیشتر برای مدل کوتاهی مو پیکسی (مدل موی کوتاه که بلندی آن به گردن هم نمی‌رسد) زیباست و نمای زیبایی از هایلایت روشن و بلوند را برای موها ایجاد می‌کند.

انواع هایلایت

 

مدل هایلایت Frosted با هایلایت پلاتینی و ریشه‌های تیره کاملا مشخص و مدل موی پیکسی.

انواع هایلایت

 

مدل هایلایت Frosted با رنگ بلوند کره‌ای و ریشه‌های تیره که حالت یخ‌زده آن در سرتاسر موها دیده می‌شود.

انواع هایلایت

 

4. بالیاژ (Balayage)

بالیاژ که به نقاشی کردن موها معروف است، دقیقا همین معنا را هم دارد و در آن آرایشگر، دستش باز است تا رنگ را در قسمت‌های مختلف مو ایجاد کند تا طبیعی به نظر آید و به همین خاطر، بسته به سلیقه هر کسی، می‌تواند مدل خاصی را به خودش بگیرد. مثل تابش نور خورشید روی موها که ممکن است بعضی قسمت‌ها را روشن کند و به بعضی قسمت‌ها نور (همان رنگ) نرسد و تیره بماند.

انواع هایلایت

 

مدل بالیاژ با زمینه قهوه‌ای تیره و رگه‌های نامنظم هایلایت عسلی.

انواع هایلایت

 

مدل بالیاژ با رنگ بلوند که میزان پخش رنگ در آن بالاست.

انواع هایلایت

 

5. بیبی لایت (Babylights)

این تکنیک هم با نامش به طور کامل خودش را معرفی می‌کند. تکنیکی بسیار زیبا و البته کاملا طبیعی که روی موهای بچه‌هایی که به طور طبیعی دارای رنگ موی بلوند و روشن هستند، دیده می‌شود. تکنیکی که رگه‌های روشن رنگ مو، بیشتر در اطراف قاب چهره قرار می‌گیرند و موها، دسته‌های رنگی با تناژ متفاوت اما نزدیک به هم دارند.

انواع هایلایت

 

مدل بیبی لایت با رگه‌های برنزی روشن و تیره.

انواع هایلایت

 

مدل بیبی لایت با رنگ عسلی و بلوند که در سرتاسر موها دیده می‌شود و کاملا طبیعی و منظم است.

انواع هایلایت

 

6. آمبره (Ombré)

آمبره لغتی فرانسوی به معنای ایجاد سایه است و در تکنیک رنگ و مش، به این صورت است که ابتدای موها را به رنگ تیره درمی‌آورند و تا رسیدن به انتها، موها روشن و روشن‌تر می‌شوند. در آمبره، بخش ابتدایی تیره‌ترین حالت را دارد و بخش انتهایی، روشن‌ترین بخش است. رنگ تیره و روشن، کاملا از یک خانواده رنگی هستند. مثلا از قهوه‌ای تیره به روشن و ممکن است به بی‌رنگی (بلوند کامل) برسد.

انواع هایلایت

 

مدل آمبره از قهوه‌ای روشن به بلوند پلاتینی.

انواع هایلایت

 

مدل آمبره از قهوه‌ای بسیار تیره تا بلوند که در بخش‌های میانی، سایه‌هایی از رنگ عسلی هم دیده می‌شود که تناژ کاملا گرمی برای آن ایجاد کرده است.

انواع هایلایت

 

7. سامبره (Sombré)

می‌توان گفت که سامبره همان آمبره است و تنها تفاوتش با آن در این است که روند تغییرات رنگ و روشن شدن آن در طول موها، بسیار کندتر از آمبره است و هرگز تغییرات بزرگ آن را ندارد. مثلا در سامبره، موها از رنگ قهوه‌ای تیره، روشن و روشن‌تر می‌شوند، اما هرگز به بلوند سفید نمی‌رسند. اگر تصاویر مدل‌های آمبره و سامبره را با یکدیگر مقایسه کنید، قطعا متوجه این تفاوت خواهید شد.

انواع هایلایت

 

مدل سامبره با رنگ قهوه‌ای عسلی.

انواع هایلایت

 

مدل سامبره با رنگ بلوند روشن.

انواع هایلایت

 

8. مش سوزنی (Slicing)

این روش از هایلایت مو، تکنیکی است که که روی دسته‌های بسیار ظریف و باریک از رشته‌های مو تمرکز دارد و همان طور که می‌بینید، تعداد دسته‌های روشن و رنگی می‌تواند کاملا متغیر باشد. این روش را می‌توان هم با استفاده از کلاه مخصوص انجام داد و هم با استفاده از فویل.

انواع هایلایت

 

مش سوزنی کاراملی پراکنده و اندک.

انواع هایلایت

 

مش سوزنی کاراملی پر.

انواع هایلایت

 

9. چانک لایت (Chunky)

این تکنیک برخلاف مش سوزنی، روی دسته‌های بسیار بولد و مشخص از هایلایت مو تمرکز دارد و رشته‌های مو در آن کاملا به صورت دسته‌های مشخص و مجزا از یکدیگر دیده می‌شوند. می‌توان گفت که این مدل نام دیگر تکنیک هایلایت مو با فویل است که موها نمایی دسته دسته در آن پیدا می‌کنمد.

انواع هایلایت

 

مدل چانک لایت عسلی و بلوند یخی.

انواع هایلایت

 

مدل چانک لایت طلایی.

انواع هایلایت

 

رنگ کردن مو در خانه

رنگ مو دودی - قسمت اول

تقویت موی سر

رنگ موی رزگلد و مدل موهای جذاب - قسمت اول

رنگ مو عروس

بالیاژ مو و مدل های جذاب آن - قسمت سوم

ترکیبات حنا برای رنگ مو

رنگ موی گیاهی برای موهای سفید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
معصومه مهدی پور
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
خیلی مفید بود دستتون دردنکنه واقعا دسته بندی خیلی خوبی انجام شده تو این مطلب...
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید