سفارش کالا و خدمات زیبایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1289

در جراحی زیبایی گوش یا (اتوپلاستی) با وجود آن که بخشی از ناحیه پشت گوش برداشته می‌شود اما در شکل ظاهری و طبیعی گوش تغییری ایجاد نمی‌شود و در اکثر مواقع این جراحی بر روی گوش افرادی صورت می‌گیرد که از داشتن گوش‌های برزگ و برجسته خود رنج می‌برند.

جنون زیبایی با جراحی گوش

نترسید درد ندارد این واژه ای است که اغلب پزشکان جراحی زیبایی گوش به بیماران خود می‌گویند. عمل زیبایی گوش با 3روش بی‌حسی موضعی، نیمه‌بی‌هوشی و بی‌هوشی انجام می‌گیرد. بی‌هوشی تنها راه این عمل نیست. در روش بی‌حسی موضعی از محلول‌های بی‌حس‌كننده و موضعی مانند لیدوكایین استفاده می‌‌شود و این ماده تنها در محلی كه جراحی صورت می‌گیرد تزریق می شود و به این صورت لاله گوش بی‌حس می‌شود و بیمار دردی احساس نمی‌كند. عمل زیبایی شکم

در عمل جراحی زیبایی برای گوش های برجسته دکتراز پشت گوش شروع به جراحی می‌كند و محل برش‌ پشت لاله گوش است. ابتدا باریكه نازكی از پوست پشت گوش برداشته می‌شود سپس برای خواباندن غضروف و نزدیك كردن آن به سر و همچنین برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، پشت غضروف را در قسمت‌های لازم تراشیده و با كمك بخیه‌های دائمی چند چین ایجاد می شود و در آخر برش پوستی دوخته می شود و از آنجا كه محل برش پشت گوش است بعد از عمل، جای برش قابل دید نیست و هدف اصلی نزدیك كردن لاله‌های گوش به سر و قرینه‌بودن آن‌هاست. مهم ترین نکات قبل از جراحی بینی

 

از باب شدن جراحی بینی تا جراحی گوش

 

گوش بزرگ

 

از زمانی که عمل جراحی بینی در ایران باب شد چند سالی می گذرد و هر روز بر شمار افرادی که دماغ یا یکی از اعضای بدنشان را به دست تیغ جراحی می سپارند افزوده می شود. براساس آمارهای غیر رسمی ایران یکی از کشورها با فراوان ترین تعداد عمل جراحی بینی در جهان رکوردار جراحی زیبایی محسوب می شود. جراحی درمان این ضایعات پوستیبراساس تحقیقات مشترکی که انجمن تحقیقات راینولوژی ایران با همکاری دانشگاه جان هاپکینز آمریکا در سال 92 انجام داده است، میزان جراحی‌های زیبایی بینی در ایران، هفت برابر آمریکا محاسبه شده است. بر طبق آمار انجمن تحقیقات راینولوژی ایران، سالانه بیش از 80 هزار مورد جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می‌ گیرد اما نکته ای که در سخنان دکتر ˈمحسن نراقیˈ رییس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران جالب به نظر می رسد، این است که وی اعلام می کند، 50 درصد مراجعان برای انجام جراحی بینی بطور واقعی نیازی به این عمل ندارند. با وجود آن که جراحی بینی در ایران از اواخر دهه شصت شتاب روز افزونی به خود گرفته است و عمدتا زنان را به خود جذب کرده است اما آمارها در سال های اخیر نشان می دهد که مردان نیز در زمره افراد خواستار جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند که طبق آمار اعلام شده، اغلب این افراد در گروه سنی 17 تا 25 سال قرار دارند. جراحی گوش اما پدیده ای نو در زمره ی جراحی های زیبایی است که در سال های اخیر ایرانیان از آن استقبال کرده اند. گرچه تب این جراحی زیبایی در حال حاضر آنچنان داغ نشده است که از هر قشر و سنی را به خود جذب کند اما بخشی از جامعه ایران را به خود مشغول ساخته است.

 

چه چیزی ملاک زیبایی است؟

 

گوش برجسته

 

یک جامعه شناس بریتانیایی به نام آنتونی گیدز معتقد است که با ورود مدرنیته و تغییرات فرهنگی و اجتماعی حاصل از تجدد، دیگر طبقه اجتماعی، جنسیت، شغل، خانواده و موقعیت های اجتماعی هویت و شخصیت افراد را تعریف نمی کنند بلکه بدن به عنوان یکی از سرمایه های اجتماعی، حامل هویت او خواهد بود چرا که بدن و صورت افراد وسیله ای برای آشکارسازی و پنهان سازی وجوه مختلف زندگی او هستند. انسان گرچه در ذات خود زیبا پسند و زیبا دوست است اما براساس آنچه این جامعه شناس عقیده دارد در جامعه مدرن امروز بدن بخشی از هویت او را می سازد. 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید