سفارش کالا و خدمات زیبایی

ویژگی‌ های یک لاک خوب

بزرگنمایی
دسته: ناخن تاریخ نگارش: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1123

احتمالا میتوان گفت که انتخاب یک لاک خوب یکی از مشکل ترین انتخاب ها در زمان خرید لوازم آرایش است. بنابراین باید تمام جوانب را برای خرید یک لاک با کیفیت در نظر گرفت.

ویژگی‌ های یک لاک خوب

زیبایی دستها برای خانومها خیلی موضوع مهمی است. این زیبایی شامل داشتن پوست خوب وشفاف و ناخن های زیبا و بلند و خوشرنگ است. لاک ها لوازم آرایشی بهداشتی هستند که خیلی به این زیبایی البته در رنگها و مکان مناسب کمک میکنند. ولی انواع مختلفی دارند که  انتخاب درست انها احتیاج به دقت و توجه بیشتری دارد. امروزه بازار از انواع مختلف لاکها اشباع شده وبا قیمتهای مختلفی عرضه میشوند و نمونه های تقلبی هم کم نیستند. با توجه به این موضوعات، هنگام خرید لاک مناسب باید به مواردی توجه کنیم تا انتخابمان انتخاب خوب و مرغوبی باشد و برای ناخن ما ضرری نداشته باشد. چرا که بعضی از انواع لاک ها برای ناخن ضرر دارد و انها رو شکننده میکند. و یا حتی ممکنه در بعضی ها، پوست اطراف ناخن حساسیت داشته باشد و فرد رو دچار مشکل کند. چندین سال قبل کافی بود فقط در  رنگ لاک بتوانید تصمیم گیری کنید. ولی امروزه علاوه بر انتخاب رنگ باید در باره مات یا درخشان بودن، زر دار بودن، آبرنگی، دانه ای، مخملی، شب نما و…. یا ساده بودن لاک نیز تصمیم بگیرید. البته تمام این تصمیمات در مرحله دوم پس از انتخاب مارک و قیمت لاک قرارمی گیرد . علاوه بر این ها، درانتخاب لاک باید به موارد مهم دیگری نیز دقت کرد که معمولا توجه کمتری به آن ها می شود .

 

لاک خوب را چگونه تشخیص دهیم؟

 

لاک زیبا

 

• مواردی که مشخص میکند لاکی که تهیه میکنید لاک مرغوبی است یا نه: رنگ، قوام ، طول زمان خشک شدن، قدرت مواد و ماندگاری، قلم موی لاک و فقدان مواد سمی در مواد تشکیل دهنده هستند.که به ترتیب به بعضی از انها اشاره میکنیم.

• یکی از این موارد غلظت لاک می باشد. اگرلاک رقیق باشد، به هنگام لاک زدن بر روی ‏ناخن پخش خواهد شد و پوشش یک‌ دستی را ایجاد نخواهد کرد و اگر غلیظ ‏باشد، لایه ای لخته ‌لخته و برجسته‌ را تشکیل خواهد داد .

• مورد دیگر قلم موی لاک می باشد. قلم مو باید اندازه ای باشد که حداکثر با دو تاسه حرکت تمام سطح ناخن را بپوشاند و به اندازه کافی نرم باشد تا هنگام کشیدن روی سطح ناخن اثری به جا نگذارد .

• علاوه براین رشته های قلم موی لاک باید به اندازه کافی محکم باشند تا هنگام لاک زدن کنده نشوند و به لاک خیس نچسبند .

• یک لاک خوب پس از خشک شدن باید کاملا صاف باشد و عاری از هرگونه نقطه، حباب، خط، اثر و ‏ناصافی باشد .

• از انعطاف و استحكام مناسب برخوردار باشد و تحت شرایط معمولی ترك نخورد.

• نکته دیگری که بسیار مهم است ماندگاری لاک می باشد. یک لاک مرغوب باید حداقل یک هفته بر روی دست باقی بماند و به راحتی با پاک کننده ها از بین برود.

مدل های لاک ناخن سفید

مدل لاک ناخن آبی

مدل های لاک ناخن مشکی

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید