خشک کردن موی سر به روش درست

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 2854

جهت خشک کردن صحیح موها بدون اینکه آسیبی به موی خود وارد نمایید رعایت نکات زیر توصیه می‌گردد.

خشک کردن موی سر به روش درست
فهرست موضوعات

یکی از مسایلی که به صورت روزمره با آن درگیر هستیم، خشک کردن موهاست. زندگی پر سرعت امروزه باعث شده که ما سریع‌ترین و راحت‌ترین راه را انتخاب کنیم ولی روش صحیح برای خشک کردن مو چیست؟ بهترین و بی‌ضررترین راه، آن است که پس از آبگیری موها با یک حوله نخی اجازه بدهیم مو در هوای آزاد خشک شود. ولی این راه همیشه عملی نیست و بسیاری از افراد به دلایل مختلف مثل کمبود وقت، عجله داشتن، سردی هوا و سرماخوردگی و امثالهم ترجیح می‌دهند از دستگاه‌های خشک‌کن برقی استفاده کنند. سشوار رایج‌ترین وسیله خشک‌کننده مو است ولی استفاده غلط از این وسیله می‌تواند آسیب زیادی به ساقه مو و حتی پوست سر وارد کند.

 

راه صحیح خشک کردن مو

 

خشک کردن مو

 

• از یک حوله تمیز و خشک استفاده نموده حوله را به روی موها نکشید که باعث شکسته شدن موها شود فقط با حوله آبگیری کنید حوله را روی مو بگذاری و با دست کمی فشار دهید.

• در حالیکه موها هنوز مرطوب است با استفاده از یک شانه دندانه درشت و پهن موها را به نرمی شانه کرده و گره ها را از هم باز کنید. شانه کردن بایستی به طرف پائین موها باشد، در حقیقت از نزدیک ریشه ها، شانه کردن را شروع کرده و تا نوک موها ادامه دهید. این عمل از دوشاخه شدن و شکنندگی موها جلوگیری می کند (دقت کنید که شستن و خشک کردن صحیح، کمترین احتمال را در گره دارشدن ایجاد می کند).

• در این مرحله در صورت تمایل می توان از ماسک موهای بدون آبکشی استفاده کنید. اصول شستشوی موها

• در صورت امکان موها بطور طبیعی خشک شوند. در غیر اینصورت در هنگام استفاده از سشوار موارد زیر را در نظر بگیرید:

• فقط از سشوار برای خشک کردن موی نسبتا مرطوبی که با حوله آبگیری شده است استفاده کنید و از سشوار زمانی که از موها آب می چکد استفاده نکنید. ترفندهایی برای زیباتر شدن موها

• از سشوار با دقت استفاده کنید، با حداقل سرعت و کمترین حرارت. اشتباهات رایج صاف کردن موها

• سشوار را دائما اطراف سر خود حرکت دهید و هیچگاه در یک نقطه متمرکز نکنید زیرا رطوبت درونی مو خارج شده و موجب تخریب دائمی مو می شود. سشوار باید از فاصله دور (حداقل در فاصله 6 تا 12 سانتی‌متری) گرفته شود.

• دقت کنید قبل از آنکه موکاملا خشک شود سشوار را خاموش کنید.

• برای سلامتی موها و برای درخشش بیشتر آن ها بهتر است پس از خشک کردن مو، روی آن ها فشار باد سرد گرفته و انگشتان را به آرامی در بین تارهای مو حرکت داد تا گره های روی آن ها باز شود. به علاوه در صورت تمایل می توان روی موها سرم مرطوب کننده مو و یا سرم ضد وز زده و با شانه آن را روی موها پخش کرد. برای این کار می توان از روغن زیتون نیز کمک گرفته و رطوبت مورد نیاز موها را تامین کرد.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات