در حال گرفتن اطلاعات...

آموزش سایه زدن اسموکی برای هر مدل چشم

بزرگنمایی
دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 3105

چگونه با چند ترفند ساده بهترین سایه چشم اسموکی را داشته باشید که به مدل چشم‌هایتان هم بیاید؟!

آموزش سایه زدن اسموکی برای هر مدل چشم

سایه چشم اسموکی برای هر مدل چشم: 

در دنیای فوق‌العاده سایه چشم اسموکی، مدل چشم یکی از موثرترین فاکتورها در زیبایی و تاثیرگذاری این آرایش چشم رایج می‌باشد. برای این‌که کار شما راحت‌تر باشد، تمام مدل‌های چشم و سایه اسموکی مربوط به آن‌ها در ادامه مطلب گردآوری شده‌اند. پس پیش به سوی داشتن آرایش چشمانی خاص و زیبا!

 

چشمان نزدیک به هم

وقتی چشمان شما زیاد به هم نزدیک هستند، هدف خلق تصوری است که آن‌ها را از هم دورتر نشان دهد. ترفند مهم استفاده از رنگ‌های روشن در قیمت داخلی چشم‌ها و متمرکز کردن رنگ تیره در خارجی‌ترین قسمت پلک است.

 

سایه چشم برای چشمان نزدیک به هم

 

چشمان دور از هم

مشکل شما در واقع دقیقا برعکس مدل چشم‌های نزدیک بهم است، در نتیجه هدف خلق تصوری است که چشم‌ها را به هم نزدیک‌تر نشان دهد. برای این‌کار باید سایه چشم را به سمت گوشه‌ی داخلی چشم ترکیب کنید. از روشن‌ترین رنگ سایه چشم و یا هایلایتر استفاده کنید و تمام طول پلک و استخوان زیر ابرو را بکشید، سپس از رنگی متوسط استفاده کرده و رنگ را از گوشه خارجی پلک به داخل بکشید، سپس تیره‌ترین رنگ سایه چشم اسموکی را برداشته و از گوشه خارجی پلک و در طول پلک بکشید و به داخل بیاورید. سپس خط پلک پایین را نیز با همان رنگ تیره تا نزدیک مجرای اشک بیاورید.

 

سایه چشم برای چشمان دور از هم

 

چشمان تک پلکی (Monolid)

چشمان شما بیشتر صاف هستند و تقریبا خط پلک ندارید و یا بسیار اندک است، اما این باعث نمی‌شود که نتوانید سایه چشم اسموکی را امتحان نکنید! از آن‌جایی که استخوان زیر ابروی شما نیز تقریبا نامشخص است، ترفند اساسی به وجود آوردن تصور عمق دادن به چشم‌ها با استفاده از رنگ‌های مختلف به صورت گرادینت است. (رنگ موی آمبره را به یاد بیاورید!)

از تیره‌ترین رنگ روی پالت سایه چشم (و نزدیک‌ترین حالت به خط رویش مژه) شروع کنید و با روشن‌ترین رنگ روی بالای پلک، آن‌را به پایان برسانید (ترکیب کردن را فراموش نکنید.) همچنین برای بولدتر کردن آرایش می‌توانید در ابتدا خط چشم گربه‌ای بکشید و بعد سایه بزنید.

 

سایه چشم برای چشمان تک پلکی

 

چشمان روکش دار  (Hooded Eyes)

 چشمان روکش‌دار دارای یک لایه اضافی پوست بر روی خط پلک حقیقی‌شان هستند و این باعث می‌شود چشمان بسته به نظر بیایند. استفاده از سایه چشم تیره در تمم طول پلک باعث سنگینی و بیشتر بسته شدن آن می‌شود.

از یک رنگ متوسط در گوشه خارجی چشم استفاده کنید و رنگ را در تمام طول قسمت روکش‌دار پلک ببرید، همان رنگ را در پلک زیرین هم بکار ببرید. سپس از رنگ تیره پالت کانتور استفاده کرده و بالای رنگ متوسط بکشید، مراقب باشید که در تمام طول پلک حرکت ندهید. سپس از هایلایتر استفاده کرده و گوشه داخلی پلک پایین و استخوان زیر ابرو را هایلایت کنید.

 

سایه چشم برای چشمان روکش دار

 

چشمان فرو رفته (گود)

چون چشمان شما به داخل فرو رفته‌اند، استخوان زیر ابرو را به شدت بیرون زده نشان می‌دهند، هدف این است که تعادلی بین اجزا به وجود بیاید، به طوری که استخوان ابرو را کمی به عقب هل بدهد. برای کشیدن سایه چشم اسموکی از ساه چشم تیره در کل پلک به شدت خودداری کنید. چون چشمانتان را بیش از حد به داخل هل می‌دهد.

چشمانتان را با اضافه کردن یک هایلاتر ره پلک‌ها در قسمت خط پلک و گوشه داخلی چشم به سمت بیرون بیاورید. از یک رنگ بژ گرم یا هلویی متالیک استفاده کنید و آن‌را به قسمت بالای خط پلک زده و به سمت ابرو ترکیب کنید. تیره‌ترین رنگ را انتخاب کرده و پلک را با آن کانتور کنید: از گوشه خارجی پلک به سمت بالا و استخوان ابرو حرکت دهید، سپس خط پلک پایین را با رنگی روشن بکشید.

 

سایه چشم برای چشمان فرو رفته

 

چشمان برجسته

چون پلک زیادی برای سایه زدن و درست کردن دارید، سایه چشم اسموکی برای چشمان شما فوق‌العاه می‌شود. از آن‌جایی که سایه‌های تیره باعث فرو رفتگی می‌شوند، می‌توانید از آن‌ها در تمام طول پلک استفاده کنید و همچنین خط چشم ضخیمی را نیز ضمیمه‌ی آن کنید! از هایلایت فقط در استخوان زیر ابرو استفاده کنید. فقط فراموش نکنید که تمام رنگ‌های تیره‌ای را که برای پلک استفاده می‌کنید، به خوبی و کاملا ترکیب کنید.

 

سایه چشم برای چشمان برجسته

سایه چشم و ترکیب های جدید آن را بخوانید.

سایه چشم و آرایش تابستانی 2017 را بخوانید.

آشنایی با انواع سایه چشم در آرایش را بخوانید.

مدل سایه چشم را بخوانید.

ویدیو آموزش میکاپ سایه چشم اسموکی طلایی (ویدیو) را ببینید.

آموزش سایه زدن به سبک اسموکی یا دودی را بخوانید.

آرایش اروپایی (ویدیو) را ببینید.

سایه چشم اسموکی برای عروس (ویدیو) را ببینید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید