بایدها و نبایدهای آرایش در تعطیلات

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 828

تعطیلات، فرصت‌ بسیار عالی ست تا ظاهرتان را کمی تغییر دهید و هیجان و زیبایی فصل را با یک آرایش خیره کننده بیشتر کنید!

بایدها و نبایدهای آرایش در تعطیلات

بهترین قسمت درمورد فصل تعطیلات، جشن‌ها و مهمانی‌های فوق العاده‌ی آن است!

پیدا کردن بهترین لباس، کفش، زیورآلات، مدل مو و یا حتی یک ژاکت زشت اما جالب، همگی جزو قست‌های سرگرم کننده‌ی این فصل هستند. اما از همه سرگرم کننده‌تر، تجربه‌ی یک آرایش جدید است. من همیشه آرایش مناسب تعطیلات را به دو دسته تقسیم می‌کنم. زیبا و دوست داشتنی، و یا شیطان و جذاب!

آرایش شیطنت آمیز، مناسب مهمانی‌های دوستانه است. آرایش دوست داشتنی برای زمان‌هایی که به یک مهمانی اداری و رسمی می‌روید فوق العاده است. در هر صورت این فصل، فصلیست که باید از آرایشتان لذت ببرید!

جذابیت در تعطیلات همراه با بعضی بایدها و نباید‌هاست. شما باید تلاش کنید کاملا مد روز و شیک باشید، اما نباید افراط کنید. اجازه دهید من با ارائه‌ی چند راهنمایی ساده برای آرایش مناسب تعطیلات، تفاوت بین یک آرایش شیک و یک آرایش افراطی را مشخص کنم. به هرحال به عنوان یک فرد متفاوت با بقیه باید اعتراف کنم اگر این مرز باریک رعایت نشود: همه چیز به یک مهمانی لباس‌های زشت ختم خواهد شد!

باید: چشم‌هایتان را با سایه‌های شاد متالیک و یا براق آرایش کنید

هیچ چیز مثل رنگ‌های شاد و براق باعث جذابیت تعطیلات نمی‌شود. سایه‌های سبز رنگ و یا رنگ‌هایی مثل خرمایی و آبی را امتحان کنید. رنگ‌های مربوط به فلزات مثل طلایی، نقره‌ای و یا مسی نیز بسیار مناسبند. چرا کمی از زرق و برق تعطیلات را به صورتمان اضافه نکنیم؟ کمی رنگ براق پشت پلک و روی گونه‌ها فوق العاده بنظر خواهد رسید.

نباید: همه جا را پر از اکلیل کنید!

قطعا زمان‌هایی برای آرایش براق و اکلیلی وجود دارد. فصل تعطیلات، زمان مناسبیست برای اینکه، مقدار کمی‌ (تاکید می‌کنم مقدار کمی) اکلیل به آرایشمان اضافه کنیم. اما اغلب اوقات، من می‌بینم که افراد در آرایش براق اشتباه کرده‌اند! اگر شما در استفاده از اکلیل در آرایش، محتاط و معتدل نباشید، ‌این آرایش می‌تواند از اضافه کردن مقدار کمی درخشش به چشم‌هایتان، به یک آرایش مخصوص سالن‌های نمایش تبدیل شود.

همچنین این نکته را اضافه می‌کنم که آرایش اکلیلی برای همه‌ی سنین مناسب نیست. من نمی‌گویم همگی آرایش اکلیلی را رها کنید، اما می‌گویم آرایش اکلیلی برای کودکان و بچه‌ها مناسب نیست. اگر شما مخالف آرایش اکلیلی نیستید، سعی کنید از اکلیل فقط در یک قسمت استفاده کنید. اگر بعد از استفاده‌ی براق‌ترین سایه چشمتان متوجه شدید که اکلیل‌ها همه جای صورتتان پخش شده‌اند، از یک تکه نوار چسب استفاده کنید. نوار چسب برای برداشتن اکلیل‌ها از روی صورتتان فوق العاده است.

باید: یک آرایش جدید امتحان کنید، بخصوص اگر آرایشی باشد که معمولا انجام نمی‌دهید

اگر معمولا توجه زیادی به آرایش چشم‌هایتان نمی‌کنید، الان وقت این است که این کار را انجام دهید. نظرتان درباره‌ی رنگ‌های روشن‌تر و مژه‌ی مصنوعی چیست؟ رنگ ابروهایتان را تغییر دهید تا چشم‌هایتان خیره کننده‌تر شوند. اگر هیچوقت از رژ لب قرمز استفاده نمی‌کنید، الان نوبت امتحان کردن شانستان است! البته باید‌این هشدار را به شما بدهم، رژ لب‌های قرمز می‌توانند کمی حیله‌گر باشند!

زمانی را صرف پیدا کردن مناسب‌ترین رنگ قرمز بکنید که به زمینه‌ی پوستتان بیاید. یا حتی بهتر از آن، کار را به حرفه‌ای‌ها بسپارید. به فروشگاه لوازم آرایشی محلی بروید تا چند رنگ را امتحان کنید و راهنمایی‌های خوبی بگیرید. تعطیلات، زمان جشن است. چرا ما برای صورتمان جشنی برگزار نکنیم؟

نباید: خیلی درگیر ظاهرتان شوید

شما می‌خواهید با ظاهرتان اعتماد بنفس کسب کنید. آخرین چیزی که می‌خواهید، ‌این است که به یک مهمانی بروید و در آنجا احساس ناراحتی کنید و یا به ظاهرتان اطمینان نداشته باشید. حتما ابتدا آرایشتان را امتحان کنید. روی یک قسمت از آرایشتان بیشتر تمرکز کنید، مثلا چشم‌ها یا لب‌هایتان. به چیزهای جدید فکر کنید، اما زیاده روی نکنید. قطعا اگر نگران ظاهرتان نباشید، بیشتر خوش میگذرانید!

باید: در نظر بگیرید که چه چیزی می‌پوشید

نگاهی به لباسی که پوشیده‌اید بیاندازید. ایا شما یک لباس براق نقره‌ای پوشیده‌اید؟ اگر بله، نباید از یک سایه‌ی طلایی که تمام پلکتان را پوشانده است استفاده کنید. بجای آن، یک سایه‌ی دودی زغالی رنگ با لباس شما مطابق است، و در عین حال به اندازه‌ی کافی هم متمایز خواهد بود و در ظاهر شما یکدست‌تر بنظر خواهد رسید. اگر شما کیفی با رنگ‌های متمایز در دست دارید و یا کفش و زیورآلاتی با رنگ سرد دارید، بدنبال ارتباط رنگ‌ها باشید.

نباید: سرتاپا یک رنگ بپوشید!

چیزی که نباید انجام دهید ‌این است که از فرق سر تا نوک پا یک رنگ بپوشید. بدنبال رنگ‌هایی باشید که با ظاهرتان هماهنگ باشند نه ‌اینکه کاملا یکسان باشند. من در طول سال ژاکت‌های کریسمسی زشت زیادی دیدم، به من اعتماد کنید، یک ژاکت سبز با سایه‌ی سبز و خط چشم سبز که کمی‌هم اکلیل دارد، اصلا خوب بنظر نمی‌رسد! کمی رنگ‌ها را ترکیب کنید!

باید: کمی‌بیشتر از کاری که همیشه می‌کنید انجام دهید

حتی اگر نمی خواهید ظاهر کاملا جدیدی پیدا کنید، کاری که همیشه انجام می دهید را کمی بیشتر کنید تا فوق‌العاده‌تر بنظر برسد. اگر شما عادت به استفاده از کرم پودر ندارید، الان وقتش است. این کار به شما پوستی زیبا و یکدست می‌دهد که حتی تا آخرین لحظات مهمانی هم دوام می‌آورد. کمی بیشتر از همیشه رژ گونه بزنید. رژ گونه جزو محصولاتیست که ممکن است در طول روز از روی صورت پاک شوند. بخصوص در آب و هوای سرد که پوست شما ممکن است کمی خشک بنظر برسد.

مطمئن باشید که برای مژه‌هایتان، لایه‌های بیشتری از ریمل و یا مژه مصنوعی استفاده می‌کنید. اگر می‌خواهید سایه چشمتان، عمق بیشتری به نگاهتان بدهد، برس سایه چشمتان را کمی خیس کنید. با ‌اینکار سایه بادوام‌تر خواهد شد و رنگش قابل رؤیت‌تر می‌شود. آرام آرام آرایش کنید و هر قسمت را به دقت اضافه کنید.

اینکار بسیار راحت‌تر از ‌این است که ابتدا آرایش کنید و سپس سعی کنید قسمت‌های اضافه را پاک کنید. یادتان باشد حتما حتما حتما رنگ‌ها را روی پوستتان یکدست کنید. من نمی‌توانم اهمیت یکدست کردن را به اندازه‌ی کافی بگویم. حتما چند روز قبل از مهمانی، آرایشتان را تمرین کنید.

نباید: کیکی از آرایش روی صورتتان درست کنید!

بله! مقدار زیاد از هر چیز خوبی میتواند فاجعه بیافریند! و خدای من! وقتی ‌این حرف را راجع به آرایش می‌زنیم، کاملا درست از آب در می‌آید! بله، از کرم پودر استفاده کنید و یا مقدار کمی‌ بیشتر از همیشه رژ گونه بزنید، اما نه خیلی بیش از اندازه. من همیشه قبل از خروج از خانه از تست عکس گرفتن استفاده می‌کنم. قبل از خروج از خانه، در نور کم با فلاش دوربین از خود عکس بگیرید و ببینید عکس چطور می‌شود. اگر هیچ رنگ و بعدی روی صورتتان وجود ندارد، شما بیش از حد از کرم پودر استفاده کرده‌اید.

یادتان باشد، می‌توانید از سایه‌های براق برای یک مهمانی و رژ لب‌های براق برای یک مهمانی دیگر استفاده کنید. لب‌های جذاب، بخش مهمی از صورتتان به حساب می‌آیند. پس با آرایش بیش از حد چشم‌هایتان، لب‌هایتان را از توجه خارج نکنید. شما نباید روی بخشی از صورتتان بیش از حد کار کنید و قسمت دیگری را بی اهمیت جلوه دهید.

آخرین باید من: لذت ببرید!

هیچ چیز زیباتر از یک لبخند جذاب و یا یک خنده‌ی مسری نیست. روی دوستان و خانواده‌تان تمرکز کنید و بسادگی خوش بگذرانید. زمان تعطیلات فرصتیست برای قدردانی از سالی که گذشت و همچنین به استقبال سال جدید رفتن. پس بگذارید عطر خوش تعطیلات شمارا در بر بگیرد.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید