در حال گرفتن اطلاعات...

جراحی پلک بلفاروپلاستی

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 3002

پلک‌ها مانند سایر قسمت‌ها دچار تغییرات ناشی از سن و نور آفتاب می‌شوند. از بین رفتن کلاژن پوست پلک باعث افتادگی می‌شود.

جراحی پلک  بلفاروپلاستی

چشمها دریچه ای به سوی روح و روان انسانهاست. در ارتباطات غبر کلامی و بیان احساسات، چشمها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. چشمها به راحتی می توانند حالتهای هیجانی مانند عصبانیت، غمگینی، شادی، تعجب، ناامیدی، عشق و … را بیان کنند. همین خصوصیات چشمها باعث می شود با وجودی که تغییرات پیری در تمام بخشهای صورت ایجاد می گردد، این تغییرات در قسمت بالای صورت ( اطراف چشمها) بسیار بیشتر از قسمت پایین صورت خود را نشان دهد. عضلات اطراف چشم در ابراز احساسات از طریق چشم بسیار نقش موثری دارند. در روند پیر شدن، تغییراتی در این عضلات و پوست روی انها به صورت شلی و افزایش چین ایجاد می شود. جراحی پلک -بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) در بازگرداندن این تغییرات به حالت جوانی به طور موثر عمل می کند و امروزه این کار به صورت شایع انجام می شود.

 

بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی یا جراحی پلاستیک پلک روشی جهت اصلاح این تغییرات می‌باشد. البته این جراحی منجر به از بین رفتن چین‌های اطراف چشم، زیر چشم یا ناحیه اخم نمی‌شود و جهت تصحیح این موارد باید از روش‌های دیگری مانند بوتاکس، لیزر، پیلینگ و لیفت صورت یا ناحیه پیشانی استفاده کرد. در بعضی موارد، علت افتادگی پلک در واقع افتادگی ابرو در اثر تغییرات پوست ناحیه پیشانی می‌باشد که در این موارد با ترمیم افتادگی ابرو، افتادگی پلک نیز تصحیح شده و دیگر نیازی به جراحی مستقیم پلک نیست. بعضا نیز در یک فرد به هر دو این موارد یعنی بالا بردن ابرو و یا بلفاروپلاستی به صورت همزمان نیاز می‌باشد که تشخیص این موارد با توجه به معاینات قبل از عمل صورت می‌گیرد. مانند هر جراحی زیبایی دیگری، بلفاروپلاستی نیز دارای محدودیت‌های خاص خود بوده و انتظار بیماران از انجام این عمل باید واقع گرایانه باشد. این جراحی را می‌توان به دو روش تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد. بعد از اتمام جراحی بیمار چند ساعت در مرکز درمانی تحت مراقبت بوده و در صورت عدم وجود مشکل خاص، ترخیص می‌گردد.

ملاحضات قبل از بلفاروپلاستی مانند تمام اعمال جراحی دیگر در این جراحی از مصرف سیگار و الکل دو هفته قبل از عمل باید خودداری کرد. مصرف داروهای ضد انعقاد مثل آسپیرین یا وارفارین،ایبوبروفن و داروهای مشابه و مکمل های حاوی ویتامین E یا روغن ماهی از ۲ هفته قبل از عمل قطع گردد. بیمارانی که راکوتان مصرف می‌نمایند از ۴ ماه قبل از این عمل باید از مصرف آن پرهیز نمایند. وجود هرگونه بیماری چشم یا سابقه هر نوع عمل جراحی چشم و پلک یا صورت و تزریق هر نوع ژل یا بوتاکس در اطراف چشمها و یا صورت باید به اطلاع پزشک جراح رسانده شود. در صورت ابتلاء به بیماری‌های تیروئیدی و یا هرنوع بیماری پوستی و عصبی عضلانی پزشک خود را مطلع نمایید.

 

ملاحضات بعد از جراحی بلفاروپلاستی

 

عمل پلک

 

• ترمیم محل برش در بلفاروپلاستی با نخهای قابل جذب انجام می شود و بنابراین نیازی به کشیدن بخیه‌ها نیست. عمل های زیبایی پرطرفدار و آمارهای جالب درباره آن

• بعد از جراحی تورم و کبودی در ناحیه پلک‌ها به مدت ۳-۲ هفته وجود دارد که در هفته اول شدیدتر بوده و سپس به تدریج از بین می‌رود. جهت دیدن نتیجه نهایی جراحی باید منتظر بود تا تورم بهه طور کامل از بین برود.

• احساس درد خفیف و یا سوزش خفیف چشم بعد از جراحی کاملا قابل انتظار است اما در صورت احساس درد شدید و یا تغییرات بینایی و یا تورم بسیار شدید و پیشرونده در اطراف چشم‌ها پزشک خود را مطلع سازید.

• از مصرف سیگار، الکل و داروهای ضد انعقاد تا ۲ هفته بعد از عمل پرهیز کنید. روش های مدرن برای لیفت ابرو و پیشانی

• از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین و بلند کردن اجسام سنگین تا ۲ هفته بعد از عمل خود داری کنید.

• استفاده از کمپرس سرد تا ۲۴۴ ساعت پس از عمل می تواند به کاهش تورم و کبودی کمک کند. عمل زیبایی رفع افتادگی پلک

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید