در حال گرفتن اطلاعات...

اعتیاد به فناوری و ابتلا به این بیماری‌ ها

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 2838

امروزه در این دنیای پر از تکنولوژی افرادی که به استفاده از دنیای مجازی اعتیاد پیدا کرده‌اند به بسیاری از بیماری‌ها مبتلا می‌شوند.

اعتیاد به فناوری و ابتلا به این بیماری‌ ها

اگر شما هم جز آن دسته از آدم‌هایی هستید که مدام سرتان در گوشی تلفنتان است و غرق در دنیای مجازی شدید باید بگویم که ممکن است به بسیاری از بیماری‌ها مبتلا شوید. امروزه علم پزشکی بسیار پیشرفت کرده و نشان داده افردای که در طول شبانه روز به طور مدام با گوشی و لپتاپ و تبلت . کامپیوتر کار میکنند و در برنامه‌های اجتماعی زیادی هستند به احتمال خیلی زیاد به بسیاری از بیماری‌ها مبتلا می‌شوند. مغز افردای که مدام در دنیای مجازی هستند همیشه خسته است. آنها حتی صبح‌ها به محض اینکه چشمانشان باز می‌شود به سراغ موبایلشان می‌روند. این افراد همیشه خستگی مغزی دارند و افسرده هستند. آلودگی موبایل و کامپیوتر

 

بیماری هایی که بر اثر اعتیاد به فناوری به وجود آمدند

 

دنیای مجازی

 

حساسیت الکترومگنتیک

امروزه دیگر مثل زمان قدیم نیست که مردم سالم زندگی کنند. در دنیای فناوری امروز اطراف ما پر شده از امواج رادیویی و این خود نشانه‌ای از بیماری‌ها است. بسیاری از سردردها و اسپاسم‌های عضلانی که اکثر مردم امروزه به آن مبتلا می‌شوند و دلیل آن را نمی‌دانند در نتیجه تاثیر همین امواج رادیویی است. در کشورهای خارجی مردم همیشه سعی دارند که محل زندگی خود را از این تشعشعات دور کنند تا بتوانند زندگی سالم‌تری داشته باشند. موبایل دشمن سلامتی

افسردگی ناشی از دنیای مجازی

با پیشرفت دنیای مجازی و افزایش روزافزون شبکه‌های اجتماعی مردم هم به استفاده بیش از حد از آن می‌پردازند. این امر به خصوص در کودکان و نوجوانان باعث ایجاد بیماری روحی می‌شود.

بیماری‌های ناشی از تکرار

در قدیم کارگرانی که در کارخانه‌ها کار می‌کردند دچار یکسری بیماری‌های ناشناخته می‌شدند که علت آن را نمیدانستند. در این بیماری آنها دچار تحلیل عضلات می‌شدند در حدی که آسیبی که به عضلاتشان وارد می‌شد برگشت ناپذیر بود واین بیماری مدام تکرار می‌شد. این بیماری امروزه در مهندسان رواج یافته و آسیبی که به گردن و انگشتان و مچ دست آن‌ها وارد میشود ماه‌ها طول می‌کشد تا بهبود یابد.

سردردهای ناشی از موبایل

طبق تحقیقات انجام شده امواج تلفن همراه می‌تواند تاثیرات منفی زیادی روی مغز بگذارد حتی یک تماس تلفنی ساده می‌تواند باعث تاثیرات بد روی مغز شود.

اعتیاد پیدا کردن به اینترنت

این بیماری خطرناک است و به گونه‌ای است که فرد بیمار بدون اینکه به اینترنت نیازی داشته باشد وارد دنیای مجازی اینترنت می‌شود. و در حدی بیمار می‌شود که اگر لحظه‌ای اینترن قطع شود فرد بسیار عصبی و کلافه می‌شود. و به انواع بیماری های روحی مبتلا می‌شود. 

مشکلات شنیدن

افردای که روزانه سروکار زیادی با تلفن همراه خود دارند مجبورند بیشتر از هدفون استفاده کنند. در این شرایط سعی کنید همیشه از هدفون اصل استفاده کنید و هیچگاه صدای آن را بیش از حد بالا نبرید چون به گوش آسیب میزند و خیلی وقتها هم باعث ناشنوایی کامل می شود.

سرگیجه

بسیاری از پزشکان متخصص در زمینه‌های مختلف امروزه دریافته‌اند که استفاده زیاد از فناوری موبایل و بازی های 3 بعدی کنسول می‌تواند باعث سرگیجه شدید و تهوع و اسفراغ و تاری دید و اختلالات خلقی شود که این امر اثرات نامطلوبی روی مغز می‌گذارد.

اعتماد به نفس کاذب

با پیشرفت علم و زیاد شدن برنامه‌های اجتماعی مردم جذب خودنمایی شدند و مدام در حال گرفتن عکس های سلفی و به اشتراک گذاشتن تصاویر خود در دنیای مجازی هستند. همین امر باعث خودشیفتگی افراد می‌شود.جلوگیری از کاهش بینایی با زعفران

در نهایت سعی کنیم استفاده خود را از لوازم الکترونیک و فناوری های نو که باعث آسیب به انسان می‌شوند کم کنیم. راهکارهایی ساده برای سلامت چشم در مقابل مانیتور

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید