سفارش کالا و خدمات زیبایی

نکات مهم در انتخاب باشگاه بدنسازی ویژه بانوان

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 1425

اگر قصد شروع ورزش بدنسازی را دارید و یا می‌خواهید باشگاه فعلی خود را تغییر دهید، باید به این نکات در انتخاب باشگاه بدنسازی بانوان توجه داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب باشگاه بدنسازی ویژه بانوان

امروزه باشگاه بدنسازی بانوان که به طور اختصاصی برای آن باشد، رشدی بسیار عالی پیدا کرده است که با استقبال خانم‌ها هم مواجه بوده است. انتخاب باشگاه بدنسازی بانوان به این دلیل که یک مکان حرفه‌ای با دستگاه‌های ویژه ورزشی است و هر ورزشکار مدت زیادی را در آن سپری می‌کند که می‌تواند مستقیما با سلامتی و روحیه او سر و کار داشته باشد، یک مسئله مهم تلقی می‌شود که باید به آن توجه ویژه داشت.

این موضوع برای کسانی که برای اولین بار قصد شرکت در باشگاه بدنسازی بانوان را دارند، ممکن است کمی ناملموس باشد، اما کسانی که به هر علتی قصد تغییر باشگاه بدنسازی خود را دارند، حتما درک بهتری نسبت آن دارند.

تمرینات و حرکات شکم در خانه برای سیکس پک حرفه ای

 

نکات مهم در انتخاب باشگاه بدنسازی بانوان

1. مکان باشکان بدنسازی بانوان

نکته مهم در انتخاب باشگاه بدنسازی، این است که حتما محلی را انتخاب کنید که نزدیک به محل زندگیتان باشد و برای رفتن به باشگاه، مجبور نباشید که مسافت زیادی را طی کنید زیرا در این صورت احتمال اینکه حوصله آن را نداشته باشید خیلی زیاد است. البته می‌توانید تا حدی که بتوانید مسیر را پیاده بروید و بیایید، آن را دورتر انتخاب کنید، مخصوصا اگر چاق هستید و می‌خواهید نهایت استفاده را از باشگاه رفتنتان بکنید.

اگر شاغل هستید هم توصیه ما به شما این است که محل باشگاه را نزدیک به محل کارتان انتخاب کنید تا مستقیما از آنجا به باشگاه بدنسازی بانوان بروید و دردسر رفت و آمد اضافی را نداشته باشید.

 

2. محدودیت زمانی

باشگاه بدنسازی بانوان باید به گونه‌ای باشد که کمترین محدودیت زمانی را ایجاد کند تا خانم‌ها در هر موقع از روز که خواستند بتوانند برای ورزش کردن به آنجا بروند و همیشه هم یک مربی حرفه‌ای در دسترسان باشد.

 

انتخاب باشگاه

 

3. هزینه

همیشه قبل از هر کاری به هزینه‌ای که برایتان ایجاد می‌کند خوب فکر کنید تا ندانسته دست به کاری ناقص و بدون نتیجه نزنید. اگر هزینه یک باشگاه بدنسازی بانوان برایتان زیاد باشد، احتمال آینکه آن را رها کنید خیلی زیاد است.

منطقی فکر کنید، حتی اگر هزینه یک باشگاه گران را هم دارید، باید به میزان استفاده خود از تجهیزات و خدمات آن توجه کنید، بسیاری از باشگاه‌ها هزینه تمامی خدمات مانند استخر، جکوزی، ماساژ و... را از شما می‌گیرند و اهمیتی نمی‌دهند که شما از آن استفاده می‌کنید یا نه!

 

4. پاکیزگی

باشگاه بدنسازی بانوان باید استانداردهای پاکیزگی لازم را داشته باشد و این فقط باید توسط خود شما بررسی شود. در موقع انتخابتان به این نکات درباره آن دقت کنید:

مرتب بودن تمامی دستگاه‌ها و وسایل باشگاه

وجود دستشویی تمیز

تمیز بودن روکش تجهیزات

کمدهای اختصاصی برای قرار دادن لوازم شخصی در آن

وجود سطل آشغال

تمیز بودن کف زمین، موکت، کفپوش، تاتامی و...

جلوگیری از جوش زدن بعد از تمرین ورزشی و عرق کردن

 

5. تجهیزات

قبل از ثبت نام در یک باشگاه بدنسازی بانوان بهتر است تجهیزات آن را از لحاظ تعداد و تنوع، سالم و استاندارد بودن و جدید و به‌روز بودن بررسی کنید. تجهیزات قدیمی و کهنه، احتمال آسیب رساندن به ورزشکاران را بیشتر می‌کند.

 

باشگاه بدنسازی بانوان

 

6. پرسنل و هم‌باشگاهی‌ها

منظورمان از آوردن این نکته این نیست که درباره افراد حاضر در باشگاه بدنسازی بانوان تحقیق خاصی بکنید و یا آن‌ها را کاملا بشناسید، فقط به این نکته دقت کنید که باشگاه و فضای آن چقدر برایتان حس راحتی دارد و جو مثبتی را ذهنتان ایجاد می‌کند.

اگر از لحاظ اخلاقی و تیپ شخصیتی با افراد باشگاه تفاوت زیادی داشته باشید، بهتر است آن را انتخاب نکنید.

 

7. مربی

شاید مربی مهم‌ترین معیار انتخاب یک باشگاه بدنسازی بانوان مناسب و حرفه‌ای باشد زیرا این مربی است که می‌تواند شما را به ورزش کردن، تناسب اندام و داشتن پشتکار در ورزش ترغیب و تشویق کند و چه بسا زندگی شما را متحول کنید.

غیر از این روابط دوستانه که باید بین مربی و ورزشکار برقرار شود، حرفه‌ای و متعهد بودن یک مربی در آموزش حرکات و برنامه‌های حرکتی و ممانعت از ایجاد آسیب بدنی در شما خیلی موثر می‌باشد.

 

مزایای حضور در باشگاه بدنسازی ویژه بانوان

دانلود آهنگ مخصوص باشگاه بدنسازی و تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
شمسی
۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
بله درسته تمام این موارد باید رعایت بشه همیشه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید