دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 195

قبل از هرگونه اقدامی برای یک عمل زیبایی، لازم است اطلاعات مفید و درستی را در این زمینه کسب کنید. اطلاعاتی از زبان پزشکان و متخصصان در این زمینه!

عمل زیبایی، رازهایی که باید درباره ی عمل زیبایی بدانید!

امروزه به دلیل افزایش روزافزون عمل‌ های زیبایی، همه‌ی افراد خود را به گونه‌ای متخصص در این زمینه می‌دانند اما نکته قابل توجه این است که بهترین و کامل‌ترین اطلاعاتی که می‌توان در این زمینه کسب کرد، مطمینا اطلاعاتی است که از زبان پزشکان و متخصصان عمل‌ زیبایی نقل می‌شود.

اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در رابطه با عمل‌ زیبایی کامل کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. توصیه‌هایی که در این قسمت مطرح شده است ممکن است شما را تا حد زیادی متعجب کند و تصورات غلطی را که درباره‌ی عمل‌ زیبایی در میان مردم رواج دارد را از بین خواهد برد. علاوه‌بر این به بهترین نکات در رابطه با جوان ماندن نیز اشاره خواهیم کرد.

 

رازهای عمل زیبایی

 

 

پرکننده‌ها ( Fillers ) و بوتاکس ( Botox ) یکسان نیستند!

 

تزریق بوتاکس

 

برخلاف تصور عمومی فیلر و بوتاکس عملکرد مشابهی ندارند. اگرچه هر 2 روش با تزریق به داخل پوست همراه هستند اما باید بدانید که از نظر مواد شیمیایی و عملکرد کاملا متفاوت هستند. دکتر  "Fred G. Fedok"  رئیس آکادمی جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت می‌گوید: بوتاکس یک نام تجاری خاص برای یک دارو است که بخشی از یک گروه دارویی به نام neuromodulators را تشکیل می‌دهد. این گروه دارویی شامل داروهای مختلفی هستند که بوتاکس یکی از آن‌هاست.

این گروه دارویی از نوعی سم درست شده‌اند و به طور موقت باعث تضعیف یا فلج شدن گروه خاصی از عضلات می‌شوند. بعد از تزریق کردن آن به عضلات خاص، باعث کاهش عملکرد این عضلات شده و در نتیجه باعث بهبودی چین‌و‌چروک‌های پوستی خواهند شد.

بوتاکس چروک‌های صورت را پر نمی‌کند بلکه این کار توسط فیلرها انجام می‌گیرد. از فیلر معمولا برای پر کردن حفره‌ها، نواقص و چین‌وچروک‌های پوستی در قسمت‌های نرم پوست، استفاده می‌شود. این روش نسبتا سطحی است و تغییراتی را بر روی بافت‌های داخلی پوست ایجاد می‌کند.

بوتاکس چیست؟

 

همه‌ی فیلرها ( پرکننده‌ها ) عملکرد مشابهی ندارند!

 

عمل زیبایی صورت

 

بسیاری از افراد تمایل دارند که از نام تجاری یک فیلر خاص که دوستشان به آن‌ها معرفی کرده است استفاده کنند. اما آیا این روش درست است؟ پزشکان و متخصصان در این زمینه معتقدند که فرمول فیلرها بر اساس نوع پوست و چهره متفاوت است و نمی‌توان از یک دستور خاص و نام مشخص برای افراد مختلف استفاده کرد. علاوه‌براین، پرکننده‌ها و فیلرها معمولا در کشورهای مختلف متفاوت بوده و ممکن است نوع خاصی از آن در یک کشور تایید شود اما در کشور دیگر تایید نشود. توجه به این نکته نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فیلرها می‌توانند ضخیم یا نازک بوده و یا اینکه به طور دائمی و یا وموقت از آن‌ها استفاده شود. فیلر ضخیم معمولا برای چین‌وچروک‌های عمیق‌تر استفاده می‌شوند و فیلرهای نازک معمولا برای خطوط ریز و چین‌وچروک‌های سطحی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از این روش حتما باید یک آزمایش پوست انجام گیرد و سپس بهترین و مناسب‌ترین فیلر بر اساس نوع پوست انتخاب شود.

 

تزریق به پوست همیشه ظاهر بهتری را ایجاد نمی‌کند!

 

تغییر چهره بعد از عمل

 

تصور عمومی بر این است که تزریق پوست، باعث می‌شود تا پوست بهتر و زیباتری داشته باشید اما این روش همیشه نتایج خوبی را به همراه ندارد! نکته قابل توجه در این زمینه این است که باید یک پزشک متخصص و باتجربه‌ای این کار را انجام دهد. امروزه پزشکان عمومی، پرستاران و حتی دندان‌پزشکان نیز این تزریق را انجام می‌دهند اما پزشک و انژکتور شما باید درک درستی از پوست و روند پیری پوست داشته باشد تا نتیجه‌ی کار مورد قبول و طبیعی باشد. 

معمولا محصولات پرکننده و فیلرها بد نیستند، بلکه عدم تخصص و مهارت پزشکان و انژکتورهای غیر تخصصی است که نتیجه‌ی کار را بد می‌کنند. بنابراین در انتخاب پزشک خود دقت بسیار زیادی داشته باشد. تزریق بیش از حد بوتاکس نیز می‌تواند مشکلاتی مانند عدم تحرک عضلات چهره را ایجاد کند. اما این مشکل تقصیر بوتاکس نیست! بوتاکس عضلات را فریز نمی‌کند.

به طور کلی این موارد برای بهبود و زیباتر شدن پوست و چهره طراحی شده‌اند و اگر نتیجه‌ی خوبی از این روش نگرفته‌اید مطمینا در انتخاب پزشک خود دچار اشتباه شده‌اید!

 

سن خاصی برای شروع فرآیندهای ضدپیری وجود ندارد!

 

چهره زیباش

 

سن مشخصی برای شروع فرآیندهای ضدپیری مانند تزریق بوتاکس وجود ندارد بلکه عامل تعیین کننده‌ی این عمل زیبایی، وضعیت پوست است.

Dr. Dadvand معتقد است که این روش را با مشخص شدن علائم اولیه‌ی پیر شدن پوست و ایجاد خطوط ریز بر روی صورت و پیشانی و ... ( حتی در سن 20 سالگی ) باید شروع کرد. این روش‌ها کمک زیادی به صاف شدن این قسمت‌ها می‌کنند و درنتیجه زیبایی و جوانی پوست را تا مدت‌های زیادی حفظ خواهند کرد. عوارض عمل زیبایی بینی

 

تزریق بوتاکس و فیلر می‌تواند نیاز به عمل زیبایی را به تاخیر بیاندازد!

 

تزریق بوتاکس به پیشانی

 

تزریق بوتاکس و فیلر می‌تواند برای کوتاه مدت ظاهر بهتری را برایتان ایجاد کند و به طور بالقوه از ایجاد نیاز به جراحی پلاستیک و عمل زیبایی جلوگیری خواهد کرد. تزریق فیلر برای خطوط ریز پوست می‌تواند نیاز به جراحی پوست را به تاخیر بیاندازد.

یکی از فواید تزریق فیلر در حال حاضر و برای خطوط ریز و کوچک، این است که تغییرات ظاهری شما بعد از یک جراحی پوست در آینده، به طرز تکان‌دهنده‌ای متفاوت نخواهد بود و ممکن است خانواده و دوستانتان متوجه ایجاد این تغییر در شما نشوند.

بسیاری از افراد تمایل دارند که کسی متوجه تزریق بوتاکس در آن‌ها نشود اما ظاهری جوان و شاداب داشته باشند. اگر این کار را در همان ابتدای ایجاد خطوط ریز بر روی پوست انجام دهید، مطمینا کسی متوجه این کار نمی‌شود اما بعد از عمیق شدن خطوط و مراجعه به متخصص برای تزریق بوتاکس و فیلر و یا عمل زیبایی پوست، تغییرات چهره کاملا مشهود خواهد بود.

 

گاهی لازم است که پزشکان بیمار را از عمل زیبایی منصرف کنند!

 

پزشک

 

گاهی لازم است که از انجام عمل زیبایی و تزریق منصرف شوید. این کارها مشابه مانیکور ناخن، کوتاه کردن مو و ... نیستندو در صورت بروز یک اشتباه کوچک ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشند! گاهی لازم است که پزشک معالج " نه" بگوید. دلایل زیادی برای این کار وجود دارد و اگر یک پزشک شما را از انجام یک عمل زیبایی خاص منع کرد، حتما به توصیه‌ی او توجه کنید.

با این حال اگر فکر می‌کنید که انجام یک عمل زیبایی با روش خاص برای شما لازم است، حتما با یک پزشک و متخصص دیگر نیز مشورت کنید اما هرگز یک پزشک را برای انجام کار خود مجبور نکنید!

برای اینکه نتایج حاصل از عمل زیبایی به انتظارات بیمار نزدیک باشد باید تعامل خوبی بین پزشک و بیمار صورت گیرد به این معنی که پزشک، انتظارات بیمار را از عمل زیبایی بداند و او را از نتایج واقعی عمل آگاه کند و به او بگوید که این عمل با نتایج موردنظر بیمار انجام شدنی هست یا نیست!

 

ممکن است بیش از یک روش برای عمل زیبایی لازم باشد!

 

لزوم انجام عمل های زیباییر

 

گاهی تنها یک روش برای عمل زیبایی کافی نیست و لازم است از روش‌های دیگر نیز در کنار آن استفاده شود. برای حفظ زیبایی و جوان‌سازی پوست باید تمام جوانب آناتومی صورت به دقت بررسی شود و با انجام روش‌های مختلف، زیبایی و جوانی دوباره‌ای برای پوست ایجاد شود. روش‌های چندگانه معمولا در یک روز انجام نمی‌شوند و ممکن است در طول زمان مورد  نیاز باشند. عمل زیبایی شکم

 

بدون هزینه‌ی اضافی از پوست خود مراقبت کنید!

 

مراقبت از پوست

 

کرم ضدآفتاب می‌تواند بسیاری از هزینه‌ها و زمان‌هایی را که در اتاق یک جراح پلاستیک صرف می‌کنید را کاهش دهد! خطوط ریز و لکه‌های پوستی معمولا در اثر تابش نورخورشید بر روی پوست ایجاد می‌شوند. به همین دلیل است که بیشتر پزشکان  و متخصصان توصیه می‌کنند که استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.

همیشه یک کرم ضدآفتاب مناسب همراه خود داشته باشید تا بتوانید به سادگی آن را بر روی پوست تمدید کنید و همیشه پوست زیبا و شادابی داشته باشید.

 

مراقبت‌های لازم  قبل و بعد از عمل زیبایی

 

مواد غذایی سالم

 

اگر قصد دارید از یک روش اصولی و پزشکی برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید، حتما باید به توصیه‌های پزشک خود عمل نمایید زیرا بسیاری از این روش‌ها دارای عوارض بوده و بدون رعایت توصیه‌های پزشک ممکن است نتیجه‌ی مورد نظر خود را نداشته باشید.

معمولا قبل از انجام عمل زیبایی توصیه‌هایی مانند استفاده از داروهایی ضدالتهابی، استفاده از روغن ماهی، ترک کردن سیگار و ... از طرف پزشکان به بیماران داده می‌شود.

حداقل 1 ماه قبل از عمل زیبایی باید سیگار کشیدن را متوقف کنید زیرا نیکوتین موجود در سیگار باعث منقبض شدن عروق خونی می‌شود و مانع از ورود جریان خون به قسمت مورد نظر خواهد شد و ممکن است نتیجه‌ی نهایی عمل زیبایی را تحت تاثیر قرار دهد.

 

به پزشک معالج خود گوش کنید

 

به پزشک خود گوش کنید

 

و در آخر اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از عمل زیبایی خود بگیرید، بعد از اینکه از تخصص و مهارت پزشک خود مطمین شدید لازم است که به او گوش دهید. شاید شما بر روی یک نوع خاص از عمل زیبایی پافشاری کنید اما باید تمام جوانب آن مورد بررسی قرار گیرد در واقع باید نگاهی واقع‌گرایانه به عمل زیبایی داشته باشید و ممکن است روش مدنطر شما تمام جوانب مشکل را پوشش ندهد که این امر تنها با توصیه‌های پزشک انجام شدنی است.

اگر می‌خواهید پوست صورتتان جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد اما از عمل زیبایی، جراحی، سوزن، چاقو و ... ترس دارید، بهترین پیشنهاد این است که استفاده از کرم ضدآفتاب را به یک کار دائمی برای خود تبدیل کنید! عمل زیبایی بینی و نکات خاص و مراقبت های قبل و بعد از آن

 

 

ممنون که با زیبامون همراه هستید!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
سالن زیبایی هور خرداد
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نرگس
۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
عاللللللللللللللللللللللللللللیییییییییی بود واقعا
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید