در حال گرفتن اطلاعات...

تناسب اندام - ورزش های مناسب کاهش وزن

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 2331

در میان تمامی روشهای کاهش وزن، سوزاندن کالری بهترین روش رسیدن به تناسب اندام است. اما کدام ورزش‌ها باعث سوزاندن کالری بیشتری می‌شوند؟

تناسب اندام - ورزش های مناسب کاهش وزن

امروزه افراد زیادی از چاقی و عدم تناسب اندام رنج می‌برند، روش‌های زیادی برای کاهش وزن و تناسب اندام وجود دارند، اما کاهش وزن طبیعی با ورزش و رژیم‌های غذایی سالم می‌تواند موثرترین باشد. باید در فعالیت‌های روزانه خود به این توجه داشته باشید که اگر کالری خروجی بیشتر از کالری ورودی به بدن باشد، در آن صورت تناسب اندام اتفاق می‌افتد. تناسب اندام - نکات و ویژگی یک برنامه ورزشی مناسب

چگونه ورزش می‌تواند باعث کاهش وزن و تناسب اندام شود؟

 

تمرین پشت بازو

 

هر فعالیتی که موجب چربی سوزی و سوازندن کالری شود، موجب تناسب اندام می‌شود. اما چه تمرین‌هایی می‌توانند موجب لاغری و تناسب اندام شوند.

ابتدا باید بدانید که دو نوع ورزش داریم: ورزش هوازی، ورزش بی هوازی

ورزش هوازی چه نوع ورزشی است؟

سیستم‌های تنفسی در این نوع، وظیفه تامین اکسیژن بدن را دارند. در 20 دقیقه اول کربوهیدرات‌های ذخیره شده در بدن برای تامین سوخت و ساز بدن استفاده می‌شود. بعد از این 20 دقیقه چربی ذخیره شده در بدن برای تامین نیروی مورد نیاز عضله‌ها استفاده می‌شود.

تمرین‌های ایروبیک حرکت‌های آهنگینی هستند که عضلات را بیشتر از 20 دقیقه درگیر می‌کنند. دویدن، قدم زدن سرعتی، دوچرخه سواری، قایقرانی و رقص جزو تمرین‌های هوازی هستند. چربی سوزی یا کاهش وزن آبی ؟

ورزش بی هوازی چه نوع ورزشی است؟

بدن در این تمرین‌ها برعکس تمرین‌های هوازی، انرژی خود را از راه عضلات به دست می‌آورد. علاوه بر آن، این تمرین‌ها را نمی‌توانید بیشتر از 2 تا 3 دقیقه انجام دهید. دویدن سرعتی، پرش ارتفاع، تمرین‌های تناوبی شدت بالا و شیرجه در دسته بی هوازی قرار می‌گیرد.

بهترین ورزش برای کاهش وزن کدام است؟

 

دویدن روی تردمیل

 

نمی‌توان به طور کلی مشخص کرد که چه ورزش‌هایی می‌توانند برای کاهش وزن و تناسب اندام شما مفید و موثر باشند. به طور کلی همه‌ی تمرین‌ها تاثیر خود را روی تناسب اندام شما خواهند گذاشت. اما پیشنهاد ما برای انجام تمرین‌های مناسب کاهش وزن این ورزش‌ها می‌باشند:

ورزش‌های بی هوازی

اگر سعی کنید که تمرین‌های بی هوازی را به صورت منظم و روزانه انجام دهید، این تمرین‌ها تاثیر زیادی روی کاهش وزن و تناسب اندام شما خواهند داشت.

ورزش یوگا

یوگا می‌تواند علاوه بر تاثیر روی ذهن و روان روی جسم شما نیز تاثیر زیادی داشته باشد. انجام یوگا به مدت 20 دقیقه، می‌تواند علاوه بر افزایش انعطاف پذیری و افزایش قدرت عضلات موجب کاهش وزن نیز شود.

فعالیت‌های خارج از منزل

همیشه در داخل خانه تمرین نکنید، می‌توانید به پارک و یا باشگاه رفته و در آنجا ورزش کنید. ورزش کردن به صورت گروهی نتایج بهتری دارد و طبق تحقیقات روی سلامت مغز تاثیر بیشتری دارد.

کراس فیت

کراس فیت ترکیب ژیمناستیک، تمرین سرعت، وزنه برداری، تمرین وزن بدن، تمرین استقامتی، کتل بلز، تمرین مقاومتی و پلایومتریک انفجاری است. کراس فیت با انجام این تمرین‌ها، اجزای اصلی تناسب اندام را هدف قرار می‌دهد.

ورزش‌های 10 دقیقه‌ای

اگر وقت زیادی برای انجام تمرین در طول روز را ندارید، پیشنهاد می‌شود تمرین‌های 10 دقیقه‌ای پایین تنه را امتحان کنید.

ورزش کردن علاوه بر رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن به شما نشاط، تندرستی و سلامت بدن می‌بخشد. سعی کنید به صورت آهسته اما مداوم و پیوسته تمرین‌های مناسب خود را انجام دهید و هیچگاه آنها را ترک نکنید.

 

۲۵ میان‌ وعده مناسب برای کاهش وزن

چگونه با مقاومت در کاهش وزن مبارزه کنید؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید