دسته: ناخن تاریخ نگارش: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 3217

خیلی از خانم‌ها به داشتن ناخن‌های درخشان و زیبا برای دستانشان اهمیت می‌دهند ولی شاید رازها و نکات موثر در مراقبت و رسیدگی به ناخن‌ها را ندانند.

رازهایی برای داشتن ناخن های درخشان و زیبا

ناخن های درخشان و سالم، باعث زیبایی دستان شما می‌شود و حتی بدون استفاده از لاک و طراحی ناخن هم می‌تواند به استایل شما جذابیت و آراستگی را اضافه کند. یک مانیکور ساده و خانگی به تنهایی در داشتن ناخن های درخشان موثر نیست و باید حتما رازهای مهم زیبایی ناخن‌ها را بدانید تا بتوانید زیبایی بافت آن‌ها را حفظ کنید. در حالیکه بسیاری از افراد فکر می‌کنند که راز داشتن ناخن های درخشان و جذاب در مدل لاک زدن و طراحی ناخن ایت، باید گفت که هرگز نمی‌توان بدون داشتن بافت سالم ناخن، دست‌های زیبایی داشت. بسیاری از مواد شوینده و لاک‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای مواد شیمیایی مضر و آسیب‌رسان برای بافت ناخن هستند که باعث زرد شدن، پوسته پوسته شدن و شکنندگی ناخن می‌شوند.

سوهان برقی ناخن برای مانیکور ناخن

 

رازهایی برای داشتن ناخن های درخشان ، سالم و زیبا

 

1. تغذیه سالم

همیشه یکی از نشانه‌های داشتن تغذیه نادرست و مضر، در ناخن‌ها نمایان می‌شود. کمبود ویتامین، کلسیم و آب بدن، باعث می‌شود ناخن‌ها شکننده، ضعیف، بدرنگ و ناصاف باشند. به ناخن‌های خود نگاه کنید، اگر درخشان، صاف، شفاف و محکم نیستند، احتمالا باید نوع تغذیه خود را تغییر دهید. میوه‌ها، سبزیجات، آب، غلات و انواع آجیل دارای کلسیم، مواد معدنی و انواع ویتامین هستند که باعث ایجاد ناخن های درخشان می‌شوند که با یک مانیکور ناخن ساده، دستان شما را جذاب‌تر خواهند کرد.

 

2. وازلین را فراموش نکنید!

وازلین برای نرم و مرطوب شدن ناخن خیلی موثر است. بعد از هر بار شستشوی دست‌ها و بعد از هر حمام، بهتر است به ناخن‌هایتان کمی وازلین بزنید و آن را روی ناخن کمی ماساژ دهید. وازلین باعث ایجاد ناخن های درخشان می‌شود که کاملا هم سالم و خوشرنگ خواهند بود.

هشدارهایی درباره مانیکور ناخن در سالن های زیبایی

 

ناخن دست درخشان

 

3. درمان‌های خانگی برای داشتن ناخن های درخشان

اگر بافت ناخن‌هایتان آسیب دیده، کدر و بدرنگ شده و احساس می‌کنید که ناخن‌ها به یک استراحت و تغذیه رسانی عالی نیاز دارند، بهتر است قبل از مانیکور ناخن این درمان‌ها را انجام دهید تا بافت ناخن بهبود یابد.

روغن زیتون

مقداری روغن زیتون را گرم کنید و ناخن‌ها را برای 10 دقیقه در آن قرار دهید تا کاملا تغذیه شوند. روغن زیتون برای داشتن ناخن های درخشان خیلی عالی است و قبل از مانیکور ناخن ، باعث زیبایی بیشتر مانیکورینگ می‌شود.

شیر

اگر می‌خواهید ناخن های درخشان و زیبایی داشته باشید و همچنین رنگ آن‌ها کاملا سفید باشد و بافت سالمی هم داشته باشدریال هر روز به مدت 10 دقیقه ناخن‌ها را در شیر قرار دهید و کمی آن را ماساژ دهید تا تغذیه شود. اگر بر اثر لاک زدن زیاد، بافت ناخن آسیب دیده است، این درمان برای بهبود آن بسیار عالی است.

 

مانیکور و پدیکور ناخن

 

نکات پایانی برای داشتن ناخن های درخشان

1. هرگز برای پاک کردن لاک، از پاک کننده‌های استونی استفاده نکنید. استون باعث خشک شدن و از دست رفتن سریع رطوبت ناخن می‌شود و پوسته پوسته شدن آن را در پی دارد.

2. حتما در حین انجام کارهای خانه و استفاده از شوینده‌های مختلف، از دستکش پلاستیکی استفاده کنید.

3. اگر ناخن‌هایتان خیلی آسیب دیده و نازیبا هستند، می‌توانید با مشورت پزشک، از مکمل‌های زینک و بیوتین کمک بگیرید.

 

معرفی کامل ابزار مانیکور ناخن

مانیکور ناخن - آموزش کامل مانیکور ناخن به مبتدی ها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
تکتمی
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
خ خوب بود
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید