در حال گرفتن اطلاعات...

عینک طبی - چه زمانی شماره لنز عینک تان نیاز به تغییر دارد

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 4751

اگر مدت زیادی است که از یک عینک طبی استفاده می‌کنید، ممکن است با خواندن این مطلب برای مراقبت از چشم‌هایتان، لنز عینک‌تان را تغییر دهید.

عینک طبی - چه زمانی شماره لنز عینک تان نیاز به تغییر دارد

افرادی که عینک طبی می‌زنند، می‌دانند که اگر عینک طبی شان را فراموش کنند چه مشکلاتی برایشان به وجود خواهد آمد. حال به آن فکر کنید که شماره لنز عینک طبی تان دیگر مناسب چشم‌های شما نیست، در آن صورت عینک طبی شما نه تنها برای دید شما به درد نمی‌خورد بلکه شما را وارد دردسرهای زیادی می‌کند. چشم‌ها مهم‌ترین اعضای بدن هستند بنابراین برای مراقبت از آنها باید توجه بیشتری داشت. اگر هر کدام از این نشانه‌ها را حس کردید، برای چکاپ دوباره‌ی چشمتان به پزشک مراجعه کنید. ممکن است که شماره لنز عینک طبی تان نیاز به تغییر داشته باشد. انتخاب رنگ لنز چشم متناسب با رنگ پوست و رنگ مو

اگر چشم درد دارید

 

مردی دچار چشم درد

 

اگر با وجود زدن عینک طبی باز هم چشم درد دارید، باید بدانید که به دلیل مناسب نبودن شماره لنز عینک ، برای دیدن اشیا و انجام کارهای روزمره‌تان مانند کار با کامپیوتر، به چشم‌هایتان فشار زیادی وارد می‌شود.

اگر سردرد دارید

 

زنی که سردرد دارد

 

اگر بعد از خیره شدن به کتاب، صفحه مانیتور و یا تخته کلاس، دچار سردرد شدید، این سردرد می‌تواند نشان دهنده‌ی آن باشد که شماره لنز عینک طبی شما نیاز به تغییر دارد.

اگر دوبینی ادامه دار دارید

 

عینک طبی روی میز

 

اگر شماره لنز عینک طبی شما برایتان نامناسب باشد و یا نیاز به تغییر داشته باشد، دچار دوبینی‌های ادامه دار و آزار دهنده خواهید شد. باید سریعا به پزشک مراجعه کرده و نسبت به تغییر شماره لنز عینک تان اقدام کنید، در غیر اینصورت وضعیت بدتر خواهد شد و دچار سردردهای شدید می‌شوید. مدل‌های جدید عینک طبی برای مردان و زنان

اگر بدون عینک آفتابی خانه را ترک نمی‌کنید

 

دختری با عینک آفتابی شیشه رنگی

 

اگر تحمل کمتری برای مقابله با نور آفتاب پیدا کرده‌اید و بدون عینک آفتابی از خانه بیرون نمی‌روید، این ممکن است به دلیل ضعیف‌تر شدن چشمانتان باشد. حتی اگر هم در مقابل تلوزیون و یا مانیتور هم نتوانید قرار بگیرید و نور آنها برایتان آزاردهنده باشد، همچنین می‌تواند به دلیل ضعف چشمهایتان و نیاز به تغییر شماره لنز عینک طبی تان باشد.

اگر دائما تغییراتی در صفحه مانیتورتان به وجود می‌آورید

 

زنی پشت کامپیوتر

 

اگر دائما به دنبال تغییر در تنظیم مانیتورتان هستید و فکر می‌کنید که تنظیمات آن مشکل دارد، گاهی زیر آن کتاب می‌گذارید، عقب‌تر می‌نشینید و ... . در واقع باید بدانید صفحه مانیتور شما مشکلی ندارد و ممکن است به خاطر ضعیف‌تر شدن چشمانتان باشد.

اگر حالت تهوع دارید

 

حالت تهوع داشتن

 

هر دو چشم شما برای دیدن اشیا پیام‌هایی را به مغزتان می‌فرستند اما اگر چشمان شما ضعیف باشند این پیام‌ها به طور ناهماهنگ به مغز ارسال می‌شود. به طور کلی مغز شما دو پیام متفاوت را برای دیدن یک شی دریافت می‌کند و برای تشخیص آن شی دچار مشکل می‌شود. پس در حالت عمومی شما نیز اختلالاتی به وجود می‌آید و دچار سرگیجه و حالت تهوع می‌شوید.

اگر از آخرین چکاپ چشم‌هایتان بیشتر از یک سال گذشته باشد

 

دکتر چشم پزشکی

 

بنابر نظر متخصصان، لازم است که چشم‌هایتان هر سال چک شوند تا اگر نیاز به تغییر شماره لنز عینک طبی بود، زودتر اقدام شود. اگر بعد از چکاپ چشم‌هایتان بنابر تشخیص پزشک احتیاج به تغییر شماره لنز عینک یا حتی تغییر عینک طبی شما بود، سعی کنید به سرعت این تغییر را انجام دهید و به حرف پزشک خود گوش دهید.

 

مدل عینک طبی زنانه (2017)

خطرات استفاده از لنز چشم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید