مراقبت از مو - توصیه هایی برای ماندگاری رنگ مو

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 1902

یکی از نگرانی‌های خانم‌ها بعد از رنگ کردن موها، این است که رنگ دلخواهشان با چند بار شستن از بین برود. با این توصیه‌ها، رنگ مو را ماندگار کنید

مراقبت از مو - توصیه هایی برای ماندگاری رنگ مو

حتما شما هم متوجه شده‌اید که رنگ موی زیبا و جذاب، همیشه در روزهای اول جذابیت دارد و بعد از چند بار شستشو، رنگ ان تغییر می‌کند. شاید نیاز داشته باشید که نکته‌های تثبیت رنگ مو را بدانید و برای حفظ رنگ موی زیبا و تازه‌تان به کار ببرید. 

رنگ موی زیبا و جدید برای پوست گندمی

 

توصیه‌هایی برای تثبیت رنگ مو

آماده کردن موها

اگر دقت کرده باشید، بیشتر آرایشگران برای رنگ کردن و بلیچ کردن موها، توصیه می‌کنند که آن‌ها را از 2 تا 3 ماه قبل‌تر، به هیچ عنوان رنگ نکنید. وسایل گرمادهنده مانند اتو و سشوار هم همین طور است. پودر دکلره، رنگ مو و اتو و سشوار، باعث می‌شوند تا شفت موهای شما آسیب دیده و ضعیف شوند و این به معنی این که موهایتان در تثبیت رنگ مو مشکل پیدا خواهد کرد.

رنگ موی زیبا روی موهای سالم دوام دارد نه موهایی که بافت بیرونی و محافظتی خود را از دست داده‌اند.

 

رنگ موی زیبا با رنگ موی باکیفیت!

بله درست است، اگر رنگ موی زیبا می‌خواهید، باید رنگ باکیفیت و مرغوبی تهیه کنید. برندهای معروف و اصل، دارای فرمولاسیون مناسب و ملایمی هستند که به بافت موها آسیبی نمی‌زنند و اتفاقا در تثبیت رنگ مو موثر هستند. 

 

انتخاب رنگ موی باکیفیت

 

شستن موها

برای تثبیت رنگ مو و ایجاد رنگ موی زیبا و دلخواهتان، بهتر است تا 2 روز بعد از رنگ کردن موها، آن‌ها را نشویید. روغن تولید شده روی بافت موها در این 2 روز، به تثبیت رنگ مو کمک می‌کند و از پاک شدن رنگ در اولین شستشو جلوگیری می‌نماید.

یکی از روش‌های موثر در تثبیت رنگ مو ، خودداری از شستن مکرر موهاست. اگر قبل از این، 3 تا 4 مرتبه موها را می‌شستید، بعد از 1 تا 2 بار این کار را در طول هفته تکرار کنید.

 

شامپو

از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید تا رنگ موی زیبا و دلخواهتان را حفظ کند. این نوع شامپوها دارای ترکیباتی هستند که باعث تثبیت رنگ مو می‌شوند و از پاک شدن و شسته شدن آن در آب، جلوگیری می‌کنند.

 

شامپو

 

آب سرد

برای شستن موها، بهتر است از آب سرد استفاده کنید تا رنگ موی زیبا و خوشرنگی داشته باشید. آب گرم باعث ایجاد واکنش در رنگ مو می‌شود و ترکیب آن را تغییر می‌دهد و یا اینکه رنگ را زودتر از روی موها پاک می‌کند.

رنگ موی زیبا عروس

 

 

سشوار

همه ما می‌دانیم که حرارت باعث آسیب دیدن بافت مو می‌شود، ولی نمی‌دانیم که برای تثبیت رنگ مو ، لازم است که موها را از حرارت دیدن محفوظ کنیم. حرارت و گرما باعث تغییر رنگ موها می‌شود. رنگ موی زیبا و دلخواه شما، دارای ترکیبی شیمیایی است که گرما می‌تواند باعث تغییر در آن شود.

بنابراین لازم است که یا استفاده از سشوار و اتو مو را به حداقال برسانید و یا اینکه حتما درجه آن را روی مقدار ملایم قرار دهید و سشوار را در فاصله 20 سانتی متری از مو قرار دهید.

 

سشوار

 

رنگ موی زیبا آمبره و جدیدترین مدل‌های آن

رازهایی درباره رنگ مو که خودتان باید بدانید!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید