دسته: کیف و کفش و لباس تاریخ نگارش: ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1131

یک کفش کتانی مناسب می‌تواند علاوه بر ایجاد راحتی، باعث ایجاد انگیزه برای پیاده روی و دویدن باشد. اما چه نوع کفش ورزشی مناسب است؟

انتخاب کفش مناسب دویدن و پیاده روی

انتخاب کفش مناسب برای پیاده روی و دویدن دارای اهمیت زیادی است. داشتن کفش نامناسب، دویدن را برای شما سخت و زجرآور می‌کند و احساس خستگی را در شما افزایش می‌دهد، همینطور باعث می‌شود که شما از ورزش کردن، دویدن و پیاده روی دوری کنید. اما نقطه‌ی مقابل آن این است که یک کفش مناسب علاوه بر حفظ سلامت پاهایتان، موجب ایجاد انگیزه در پیاده روی و دویدن باشد. ممکن است انتخاب کفش مناسب نیازمند هزینه‌ی زیادی باشد اما از آنجایی که پاهایتان برای دویدن یا پیاده روی بسیار ارزشمندند، پس خرج کردن برای آن نوعی سرمایه گذاری است. ولی انتخاب کفش مناسب پیاده روی و دویدن نیازمند دانستن چه نکاتی است؟ راهنمای خرید کفش کتانی

نوع پرونیشن

 

دویدن در فضای باز

 

پرونیشن، به معنای وضعیت و چرخش پاهای شما هنگام دویدن یا پیاده روی است، اینکه پاهایتان در هنگام دویدن و پیاده روی در چه شرایطی قرار می‌گیرند. برای خرید و انتخاب کفش مناسب ابتدا باید نوع پرونیشن پاهای خود را بدانید. اینکار با آنالیز راه رفتن توسط متخصص انجام می‌شود.

نکات مهم و اصلی برای انتخاب کفش مناسب دویدن یا پیاده روی

 

مدل کفش دویدن و پیاده روی

 

1. هیچگاه با توجه به قیمت کفش ، خرید نکنید و به سراغ قفسه‌های تخفیف نروید. مطمئن باشید که هزینه‌ای که بعدا باید برای مشکلات ناشی از پاهایتان بپردازید خیلی بیشتر از هزینه‌ی یک کفش مناسب و اصولی است. درد پاشنه پا، ایجاد زخم پا در افراد دیابتی و کجی شصت پا تعداد کمی از مشکلاتی است که ممکن است در طولانی مدت به وجود بیاید. پس بدون هیچ شکی هزینه‌ی انتخاب کفش مناسب را کنار بگذارید. مدل کفش - انواع کفش مردانه و نحوه ست کردن آنها

2. سعی کنید از مغاره‌هایی خرید کنید که تنها خدمات‌شان فروش کفش و کتانی مناسب است، در آنصورت به راحتی می‌توانید از فروشنده‌ها برای انتخاب کفش مناسب کمک بگیرید. می‌توانید قبل از خروج از خانه، در اینترنت نزدیک‌ترین مغازه‌های فروش کفش ورزشی مناسب را سرچ کنید.

3. کفشی را بخرید که دارای فضای کافی برای حرکت انگشتان پایتان باشد، در آنصورت انگشتانتان انعطاف پذیری و تحرک کافی را برای ورزش، پیاده روی و دویدن دارند. بعضی از مردم کفش‌هایی را می‌خرند که سایز آن حداقل نصف سایز بزرگتر از کفش‌های دیگرشان باشد. به این نکته توجه داشته باشید که وقتی کفش‌هایتان را پوشیدید، باید بین نوک کفش و بلندترین انگشت پایتان به اندازه یک ناخن شصت فاصله باشد. برای اطمینان بیشتر هر دو جفت کفش را در مغازه بپوشید و با آن راه بروید و بدون هیچ عجله‌ای خرید کنید.

4. به برند کفش توجهی نکنید. انتخاب کفش مناسب هیچ ربطی به برند سازنده آن کفش ندارد. ممکن است بسیاری از شرکت‌ها ادعا کنند که بهترین کفش را برای پیاده روی و دویدن تولید می‌کنند. اما شما انتخاب کفش مناسب خود را محدود به برندها نکنید و دچار سردرگمی نشوید. کفش‌های متفاوتی را انتخاب کنید که هم در آن‌ها راحت بوده و هم سلامت پاهایتان را حفظ می‌کنند.

5. زمان مناسبی را برای تعویض کفش‌هایتان در نظر بگیرید. پیشنهاد می‌شود که بعد از 1000 کیلومتر دویدن یا پیاده روی کفش‌های خود را تعویض کنید. پس همیشه حواستان به تاریخ انقضای کفش‌هایتان باشد و زمان خرید آنها را ثبت کنید.

 

ست کردن رنگ لباس - نکات خلاقانه

نکاتی درباره انتخاب کفش عروس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
سالن زیبایی ویانا
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید