دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 367

بوتاکس هم درمانی و هم پیشگیری‌کننده است. در برخی افراد جوان به‌دلیل بعضی عادات مثل اخم کردن چین‌هایی روی پیشانی و کنار چشم‌ها ظاهر می‌شود.

بوتاکس مناسب برای افرادی که اخم می‌کنند

در جامعه امروزی بوتاکس و انواع عمل‌ها زیبایی بسیار پر طرفدار شده است. رازهایی که باید درباره عمل زیبایی بدانید

 

 آیا بوتاکس در دوران بارداری مجاز است

خانم‌هایی که در دوران بارداری هستند و یا اینکه دوران شیردهی را سپری می‌کنند، انجام این کار برای آن‌ها خطرناک است. با تزریق بوتاکس سمی که وارد بدن می‌شود در این دوران برای سلامت زنان بسیار خطرناک است. چون ممکن است آن سم وارد شیر مادر شود و برای سلامت کودک بسیار خطرناک است. اگر کسی این کار را در دوران بارداری هم انجام دهد، به سلامت جنین آسیب وارد می‌کند. بهتر است خانم‌ها تزریق بوتاکس را بعد از دوران بارداری و شیردهی انجام دهند. جایگزین هایی برای بوتاکس

 

 تزریق بوتاکس و صورت مصنوعی و غیر طبیعی

 

چروک پیشانی

 

اصولا اگر نقاطی که بوتاکس تزریق می‌شود متخصص پوست تعبیه کند، چهره فرد غیرطبیعی نخواهد شد و اصلا حسن انجام عمل زیبایی هم همین است. اگر قرار باشد با تزریق بوتاکس ابروها تغییر شکل پیدا کند، صورت فرد زیبا نخواهد بود.

موضوع دیگر در نوع بوتاکس تزریقی است. بوتاکس چینی به‌دلیل دوز بالای سم چهره فرد را فریز و ماسکه می‌کند. هرچقدر هم تزریق خوب باشد به‌دلیل غیراستاندارد بودن دوز دارو، میزان فلج بودن عضلات بالاست و صورت مصنوعی می‌شود. پس هم خود ماده مهم است، هم چگونگی تزریق.

 

 بوتاکس چیست

 

تزریق ژل

 

تزریق بوتاکس هم درمان کننده مشکلات پوستی و هم پیشگیری کننده از مشکلات پوستی است. در خیلی افراد اخم کردن زیاد بر اثر ناراحتی و یا تابش نور آفتاب باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست می‌شود. ابتدا در حالت آرام بودن چهره این چین‌ها باقی نمی‌ماند و دیده نمی‌شود، اما با گذر زمان و تکرر این عمل الیاف کلاژن و الاستین پوست می‌شکند و چین‌های دینامیک استاتیک می‌شوند. در این شرایط حتی در حالت آرام چهره هم چین‌ها دیده می‌شوند.

بوتاکس درمان‌کننده چین‌های دینامیک است و تا 70-60 درصد چین‌های استاتیک را هم رفع می‌کند. اگر فرد چند بار هر 6-5 ماه یکبار بوتاکس را تکرار کند، این چین‌ها ممکن است کاملا از بین بروند. به طور کلی، در افرادی که زیاد اخم می‌کنند و چشم‌ها را جمع می‌کنند، تزریق بوتاکس ضروری است و از بروز چین‌های استاتیک پیشگیری می‌کند.

 

 تاثیر تزریق بوتاکس تا چه مدت زمانی ماندگار است

 

صورت چروک و تزریق بوتاکس

 

با تزریقات مکرر اثر بوتاکس تقریبا دائمی می‌شود زیرا به‌تدریج زمانی که به عضله‌ای سم یوتولینیوم تزریق می‌شود، عضله مربوط آتروفیک و ضعیف می‌شود. هدف از تزریق هم همین است. عضلات قوی در ناحیه پیشانی زمینه‌ساز چین است و ضعیف شدن عضلات از این مساله پیشگیری می‌کند.

از سوی دیگر، تزریق بوتاکس به‌تدریج عادت اخم کردن را از سر فرد می‌اندازد. افرادی که هر 5-4 ماه یکبار بوتاکس تزریق می‌کنند، بعد از 5-4 بار هر 1 تا 5/1 سال نیاز به تزریق دوباره خواهند داشت.

از آنجا که تزریق بوتاکس باعث افزایش خونرسانی می‌شود در بهبود ریزش موی آندروژنتیک نیز نقش دارد. کاهش میزان افسردگی و سردرد‌های میگرنی هم از آثار شناخته‌شده بوتاکس است.

پیشنهاد ما به شما این است که تا جایی که می‌توانید سمت تزریق بوتاکس و این عمل‌های جراحی زیبایی نروید. انجام این عمل‌ها اعتیاد آور است، یعنی زمانی که فردی یک بار این کار را انجام داد دیگر عادت به انجام این کار می‌کند. علت اصلی انجام این کار این است که افراد اعتماد به نفس کافی نسبت به زیبایی ظاهری خودشان ندارند که سمت این عمل‌ها می‌روند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

بوتاکس - کاربردها و عوارض احتمالی آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
دکتر رامین محمد نژاد حجتی (به جز مرداد)
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید