در حال گرفتن اطلاعات...

همه چیز درباره کامپوزیت و زیبایی دندان

بزرگنمایی
دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 5308

پیشرفت‌هایی که در ساخت مواد دندانپزشکی صورت گرفته سبب شده تا در درمان دندان‌های شکسته و بدرنگ به امکاناتی از جمله کامپوزیت دسترسی پیدا کنیم.

همه چیز درباره کامپوزیت و زیبایی دندان

ونیر کامپوزیت پوشش سطح دندان بوسیله کامپوزیت خاص زیبایی با قابلیت پولیش و ایجاد زیبایی می‌باشد. مزیت مهم این روش حفظ بافت دندان و تراش ندادن آن یا تراش میکرونی و حداقلی سطح دندان جهت ایجاد استحکام بیشتر است. از مزایای دیگر ونیر کامپوزیت دندان مدت زمان درمان بوده که بسته به تعداد دندان مورد نیاز برای ونیر جهت حصول زیبایی از یک ساعت تا نهایتا سه ساعت می‌باشد. به این ترتیب می‌توان این روش درمانی را در یک روز کامل کرد. همه چیز درباره سلامت دهان و دندان ها

امروزه انواع عمل‌های زیبایی در بین مردم بخصوص جوانان بسیار زیاد شده است. یکی از این کارهایی که مربوط به زیبایی ظاهری است کامپوزیت دندان است. ما در این باره با دکتر دندانپزشک، متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت، عضو هیئت دندانپزشک به گفتگو نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانید :

 

کامپوزیت دندان چیست؟

 

کامپوزیت دندان

 

کامپوزیت دندانی نوعی مواد خمیر مانند که برای ترمیم پوسیدگی‌ دندان از آن استفاده می‌شود. ونیر کامپوزیت‌هایی که چند سال قبل صورت می‌گرفت بعلت استفاده از کامپوزیت‌های نسل قدیم متخلخل بود و به شدت رنگ پذیر و این در حالیست که نسل جدید کامپوزیت‌های زیبایی بعلت استفاده از تکنولوژی نانو علاوه بر داشتن استحکام بالا فاقد تخلخل بوده و بسیار عالی پولیش می‌شوند. این امر باعث افزایش طول عمر ونیر نیز شده است. یکی دیگر از مزیت های کامپوزیت دندانی هزینه آن است که در این روش با پرداخت حدودا نصف نتیجه دلخواه حاصل می‌گردد. تغییر رنگ دندان و زرد شدن آن به چه علت است؟

 

موارد استفاده از کامپوزیت دندان

در مواقعی که می‌خواهند پوسیدگی دندان را بردارند و یا می‌خواهند دندان را ترمیم بکنند از کامپوزیت استفاده می‌شود و یا برای انجام کار زیبایی از آن بهره می‌برند .

 

در چه مواقعی افراد نمی‌توانند از کامپوزیت دندانی استفاده کنند؟

در مواردی که فرد مورد نظر صلاحیت انجام کار کامپوزیت دندانی را ندارد با توجه به اکلوژن (قرار گرفتن دو فک و دندان‌ها بر روی هم) برای شخص مورد نظر ارتودنسی پیشنهاد می‌شود.

 

چگونه می‌توان از کامپوزیت‌ها در درمان‌های زیبایی بهره گرفت؟

 

کامپوزیت دندان

 

در مواقعی که برخی از دندان‌ها خوب مراقبت نشده و به طور مثال فرد به دلیل خوردن تخمه زیاد به اصطلاح دندان‌هایش لب پر شده باشد، گوشه‌های دندان‌ها را با مواد همرنگ توسط کامپوزیت ترمیم می‌کنیم و یا فردی تمایل دارد رنگ دندان‌ها و یا فرم دندان‌ها عوض شود از کامپوزیت برای کار زیبایی بهره می‌گیرد. حصول زیبایی دندان با کامپوزیت برای بهبود رنگ، ظاهر، اندازه، و ساختار دندان ها استفاده می شود و به این ترتیب می توان ظاهر دندان‌ها را زیباتر کرد. علاوه بر این از کامپوزیت می‌توان برای اصلاح تراشیدگی‌های محدود و ترک خوردگی‌های ایجاد شده در دندان‌ها استفاده کرد. ونیر کامپوزیت به دلیل اینکه نیاز کمتری به کاهش ساختار طبیعی دندان دارد و کامل کردن آن در یک جلسه ملاقات با دندانپزشکان امکان پذیر است، متفاوت از ونیر پرسلاین می‌باشد. به هر حال، برخلاف ونیر پرسلاین، ونیر کامپوزیت مستعد لک شدن است و ممکن است مدت دوام و ماندگاری آن به مقدار دوام ونیر پرسلاین نباشد. در این روش درمانی برای ساخت ونیر کامپوزیت، از مواد کامپوزیت در جلوی سطح خارجی دندان‌ها استفاده می‌شود و به این ترتیب امکان تغییر شکل دندان‌ها به ظاهر دلخواه مورد نظر وجود دارد. این روش درمانی توسط یک دندان پزشک زیبایی با تجربه کامل می‌شود.

 

بهترین مارک کامپوزیت دندان

 

دندان سالم و زیبا

 

بهترین برند کامپوزیت ایویکولار آی پی اس می‌باشد، نوع دیگر کامپوزیت کازمادنت و اولترادنت می‌باشد، توجه داشته باشید دیسک‌های پرداخت و پالیش در استحکام و رنگ پذیری بسیار حائز اهمیت می‌باشد،بهترین دیسک‌های پرداخت ،دیسک کازمادنت در رنگ‌های مختلف، و بیسکو می‌باشد، بنابراین قیمت این نوع دیسک‌ها در هر کامپوزیت متفاوت می‌باشد.

 

معایب کامپوزیت دندان

از معایب کامپوزیت می‌توان گفت در صورتی که دندان تراش داده شود به مینای دندان آسیب می‌رساند، پس تا حد ممکن سلامت را فدای زیبایی دندان‌هایمان نکنیم. سفید کردن دندان با روشهای ساده و خانگی

 

عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت بیشترین آسیب را به لثه می‌زند بنابراین اگر خوب بر روی دندان قرار نگیرد اولین آسیبی که می‌زند به لثه است . لاک سفید کننده دندان

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین. 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید